Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 51

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowoczesny dzwonek bezprzewodowy: dopasuj go do własnych potrzeb Nowoczesny dzwonek bez...
Przydatności dzwonków do drzwi nikt nie kwestionuje, a urządzenia te dostępne są w szerokim wyborze. Można kupić modele zarówno p... »Pokłócił się z dziewczyną. Wsiadł do samochodu i w trakcie jazdy pił alkohol. Wylądował w rowie. Pokłócił się z dziewcz...
28-letni mieszkaniec Lubina najpierw pokłócił się z partnerką, następnie z butelką wódki wsiadł do samochodu. Prowadził aut... »Nadciąga kulturalny luty w kinach Helios! Nadciąga kulturalny lu...
Cztery czwartki – cztery ambitne polskie produkcje. Kultura w lutym będzie naprawdę bardzo dostępna – wystarczy tylko wybór se... »Bez skrupułów i wyobraźni. Coraz więcej kierowców „na podwójnym gazie”. Bez skrupułów i wyobra...
To prawdziwa plaga polskich dróg. Pijanych kierowców jest coraz więcej. W 2019 roku, po raz pierwszy od dekady, zanotowano znac... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.10.1998 Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Romana Jasińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policjantami
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policjantamiPolicjanci zatrzymali w pościgu nietrzeźwego mężczyznę, który kierował motocyklem bez uprawnień. 28 czerwca 2009 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motocyklem. Mężczyzna zwolnił a gdy policjanci zbliżyli się do niego nagle przyspieszył i zaczą... »


Prokuratorskie śledztwo w sprawie racjonalizatorów w Polskiej Miedzi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prokuratorskie śledztwo w sprawie racjonalizatorów w Polskiej MiedziGłośna przed dwoma laty sprawa ujawnionych w KGHM nieprawidłowości, związanych z wypłatami honorariów za wynalazki, ucichła, ale się nie skończyła. Wojna z racjonalizatorami toczy się nadal. Tyle że teraz polem walki są sale sądowe.Polska Miedź pozwała zachłannych twórców i żąda, by oddali niesłusznie jej zdaniem pobrane p... »


Miss Dolnego Śląska wybrana! Została nią Maria Nowakowska z Legnicy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Miss Dolnego Śląska wybrana! Została nią Maria Nowakowska z LegnicyMaria Nowakowska, 22-letnia studentka z Legnicy, została Miss Polonia Dolnego Śląska. W konkursie, którego finał odbył się w sobotni wieczór w jeleniogórskim teatrze, pokonała 15 innych pretendentek do tego tytułu. Wszystkie kandydatki zostały wybrane w eliminacjach lokalnych. Zwyciężczyni konkursu ma 182 centymetry wzrost... »


Alkohol dla nieletnich: Prowokacje i kontrolowane zakupy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Alkohol dla nieletnich: Prowokacje i kontrolowane zakupyW Świdnicy rozpoczyna się dziś wakacyjna akcja wymierzona przeciwko nieuczciwym sprzedawcom alkoholu. Będą kontrolowane zakupy, prowokacje i restrykcyjne kontrole. Sprzedawca, który sprzeda piwo lub inny alkohol osobie nieletniej, od razu pożegna się z koncesją, a urzędnicy zadbają, by oprócz tego zapłacił grzywnę. Będzie go czek... »


Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogło dojść do tragedii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogło dojść do tragediiDzięki szybkiej reakcji dyżurnego oraz policjantów z Lubina prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii. Gdy policjanci weszli do mieszkania desperata w IV-piętrowym budynku, zobaczyli odkręcone kurki z gazem, z których jeden był zapalony. Tuż po północy do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zadzwonił t... »


PeBeKa na 35 miejscu w rankingu dolnośląskich gigantów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

PeBeKa na 35 miejscu w rankingu dolnośląskich gigantówTop Lista została przygotowana jak co roku przez redakcję Polska The Times Gazety Wrocławskiej i opublikowana w środowym dodatku Nasz Region. Znalazło się na niej 76 najdynamiczniejszych przedsiębiorstw, które zostały ocenione pod kątem: przychodów ze sprzedaży za 2008 rok, przychodów z działalności na 1 pracownika, liczby... »


Paweł Dzikowicz może wrócić do domu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Paweł Dzikowicz może wrócić do domuPo trzech miesiącach od interwencji Rzecznika Praw Dziecka legnicki sąd wyznaczył datę posiedzenia, na którym zdecyduje, czy 11-letni Paweł Dzikowicz może powrócić do rodziców. Chłopiec od bez mała roku przebywa w Pogotowiu Opiekuńczym w Legnicy. O rozłące zdecydował sąd, zawieszając Renacie i Piotrowi władzę rodzicielską ... »


Powodzianie dostaną pieniądze
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Powodzianie dostaną pieniądzeW Kotlinie Kłodzkiej trwa wielkie sprzątanie i usuwanie szkód wyrządzonych w nocy z piątku na sobotę przez deszcze i wezbrane wody rzek. Ludziom pomagają żołnierze i strażacy. W niedzielę przyjechał do Kłodzka wicepremier Grzegorz Schetyna. Zadeklarował, że rząd na usuwanie szkód przeznaczy 65 mln zł. Od poniedziałku powodzianie... »


Podsumowanie akcji TRUCK
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Podsumowanie akcji TRUCKPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Truck”. Została ona przeprowadzona na najważniejszych drogach województwa dolnośląskiego. W trakcie działań na drogach województwa funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 pojazdów, w ... »


Czterech nieletnich i dorosły – rozbita grupa od włamań i kradzieży
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Czterech nieletnich i dorosły – rozbita grupa od włamań i kradzieżyPolicjanci z Polkowic rozbili grupę zajmującą się włamaniami i kradzieżami. Do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, w tym 4 nieletnich. Sprawcy podejrzani są o blisko 40 włamań i kradzieży na terenie miasta. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w trakcie realizacji sprawy operacyjnej ... »


Poziom wody w dolnośląskich rzekach opada
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Poziom wody w dolnośląskich rzekach opadaSytuacja na dolnośląskich rzekach się stabilizuje. W regionie legnickim najdramatyczniejsza była noc ze środy na czwartek. Strażacy ze Złotoryi jedenaście razy wyjeżdżali na interwencję, ale wystarczył monitoring, nie trzeba było wypompowywać wody z domów ani ewakuować mieszkańców. W Sokołowcu umacniali wały przeciwpowodziowe, żeb... »


O włos od tragedii…. z powodu okna
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

O włos od tragedii…. z powodu oknaUderzył na klatce schodowej sąsiada siekierą w głowę i zamknął się w swoim mieszkaniu. Za ten czyn odpowie przed sądem 24 – letni, nietrzeźwy mężczyzna, zatrzymany przez legnickich policjantów, po wejściu siłowym do mieszkania. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają p... »


Rodzinne Domy Dziecka: spór o pieniądze za nadgodziny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Rodzinne Domy Dziecka: spór o pieniądze za nadgodzinyGłogowski sąd uznał, że pracownicy Rodzinnego Domu Dziecka w Przedmościu należy się ok. 2,5 tys. zł za pracę w nadgodzinach za jeden miesiąc. Według przepisów kobieta może upomnieć się o wypłatę zaległych pieniędzy nawet za trzy lata, co dałoby prawie 90 tys. zł. W sądzie wciąż trwa proces z powództwa dwójki dyrektoró... »


Rekrutacja na wyższych uczelniach: "Maturzysto płać"
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Rekrutacja na wyższych uczelniach: Największe wrocławskie uczelnie zarabiają nawet po ponad milionie złotych na trwającej właśnie rekrutacji na pierwszy rok studiów. Pieniądze muszą oczywiście wykładać sami kandydaci na studentów. We Wrocławiu uczelnie życzą sobie od każdego z nich po 85 złotych. To najwyższa dopuszczalna przez prawo stawka. Wyjątkiem jest Uniwers... »


Hala sportowa w Lubinie - spór starostwo kontra ratusz
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Hala sportowa w Lubinie - spór starostwo kontra ratuszLubińska Spółka Inwestycyjna, której prezydent Robert Raczyński powierzył budowę hali sportowo-widowiskowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, szykowała się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę. Prezes Artur Dubiński zapowiadał, że jesienią chcą kopać fundamenty. W maju już miał wydane przez lubińskie starostwo pozwolenie na budowę ... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.399 sek.Lubin 1.0