Sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Volkswagen na 5 dni wstrzymuje produkcję w Polkowicach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 3 komentarze

Volkswagen na 5 dni wstrzymuje produkcję w Polkowicach Od dziś do końca tygodnia nieczynny jest zakład w Polkowicach.Nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce samochodowy koncern Volkswagena z uwagi na światowy kryzys wprowadził pięciodniową przerwę w produkcji - podaje Informacyjna Agencja Radiowa. Większość załogi wzięła na ten czas urlop. Tomasz Serafin - rzecznik polkowickiego oddzi... »


Krewki chory pobił personel szpitala
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Krewki chory pobił personel szpitala Pacjent legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego pobił kulami dwie pielęgniarki i lekarza. Jednej z sióstr złamał nos, a drugiej poważnie uszkodził rękę. Siedemdziesięcioczteroletni legniczanin został przyjęty na oddział wewnętrzny w poniedziałek. Choruje na miażdżycę i ma problemy z chodzeniem. W nocy przyszedł do ... »


Nie ma kasy na odnowę dolnośląskich dworców
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nie ma kasy na odnowę dolnośląskich dworcówPKP nie znajdzie w tym roku pieniędzy na remont legnickiego dworca. Inne stacje na Dolnym Śląsku, które miały być poddane odnowie, też muszą czekać na lepsze czasy.Legniczanie od lat się złoszczą na kolej, która obiecuje przywrócić dawny blask zabytkowemu dworcowi. - To wstyd, że taka ruina stoi w centrum miasta - komentuje ... »


KGHM: Prawie 20 mld zł na realizację projektów strategicznych do 2018 r.
Kategoria: WNP — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 2 komentarze

KGHM: Prawie 20 mld zł na realizację projektów strategicznych do 2018 r.KGHM Polska Miedź zamierza w latach 2009-2018 przeznaczyć na realizację projektów strategicznych około 19,8 mld zł. Spółka planuje osiągnąć w długim okresie udział w przychodach spoza działalności podstawowej na poziomie ok. 30 proc., m.in. poprzez wejście w branżę energetyczną i docelowo planuje osiągnąć ok. 3 proc. udziału w ry... »


Nike sponsorem Zagłębia Lubin
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Nike sponsorem Zagłębia LubinMiedziowy klub piłkarski podpisał umowę z firmą Kraksport, oficjalnym dystrybutorem Nike w Polsce. Przez trzy lata koncern będzie zaopatrywał lubinian w sportowe akcesoria.- Do tej pory byliśmy klientem, który na komercyjnych zasadach nabywał sprzęt od dystrybutora. Nie mieliśmy dotąd umowy, która wiązałaby klub z jakąkolwiek fir... »


KGHM: zysk pozostaje w spółce
Kategoria: WNP — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM: zysk pozostaje w spółceRada nadzorcza KGHM przyjęła 23 lutego budżet na 2009 rok. Zakłada on osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w wysokości 7 mld 48 mln oraz zysku netto w kwocie 488 mln zł. Ze względu na założenia programu inwestycyjnego i prognozowaną dekoniunkturę gospodarczą na świecie, w budżecie na rok 2009 założono pozostawienie całości zysku za rok ... »


Czy KGHM oszczędza?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Czy KGHM oszczędza?Pomimo kryzysu rada nadzorcza Polskiej Miedzi zastanawiała się w poniedziałek nad premiami dla prezesów.Kontrakty menedżerskie prezesów KGHM przewidują poza normalną pensją (35-45 tys. zł) również premie kwartalne za dobrą pracę. To kilkanaście tysięcy złotych ekstra, wypłacane cztery razy w roku. Warunek jest jeden: rada n... »


Nie jesteśmy już głusi na płacz
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nie jesteśmy już głusi na płaczAż 2,5 tysiąca sygnałów o bitych dzieciach zanotowano w styczniu. To 2 razy więcej niż dotąd. Dzięki mediom Dolnoślązacy są wrażliwsi. Wrocław. Do dyżurnego policji dzwoni anonimowa osoba. Alarmuje, że dziecku z sąsiedztwa może dziać się krzywda. Matka trafia do aresztu. Oleśnica. Policja zatrzymuje 30-latkę, która przyszła pijana... »


Postna jałmużna
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Postna jałmużna Aż 30 tysięcy skarbonek, do których będzie można wrzucać datki, trafi niebawem do kościołów.Kwestę "Jałmużna Wielkopostna" już po raz trzeci organizuje Caritas Diecezji Legnickiej. Akcja jest skierowana głównie do dzieci, ale nie tylko. Zebrane pieniądze zostaną przekazane m.in. najbardziej potrzebującym rodzinom i jadłod... »


Coraz mniej miejsc pracy w naszym województwie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Coraz mniej miejsc pracy w naszym województwieTysiące osób zagrożonych zwolnieniami. Obniżka płacy może uratować etat w fabryce. Dolnoślązacy już nie mają co liczyć na pracę w Czechach. W okręgu libereckim wielu z nich znajdowało zatrudnienie. Teraz nie mają już tam czego szukać.- Jeszcze w ubiegłym roku mieliśmy średnio około 2 tys. wolnych miejsc pracy. Wówczas pracownicy z... »


KGHM wraca do Konga?
Kategoria: WNP — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: 2 komentarze

KGHM wraca do Konga?Zarząd analizuje, co zrobić z afrykańskim projektem. Rozważa odnowienie koncesji na wydobycie w Kongo. Analitycy podpowiadają, żeby nie wracać do inwestycji, która przyniosła spółce strat. KGHM zamierza odnowić koncesję na wydobycie rud miedzi w Kongo – dowiedział się „Parkiet”. – Na razie nie możemy m&oa... »


KGHM Jednak pół miliarda zysku w tym roku?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM Jednak pół miliarda zysku w tym roku?Zarząd KGHM zweryfikował swoją prognozę zysku netto w 2009 roku do około 0,5 mld zł z poprzednio planowanych kilkudziesięciu milionów – podał Reuters, powołując się na kogoś w Polskiej Miedzi. – Nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy tej informacji, do czasu opublikowania oficjalnego komunikatu – powiedziała cytowana pr... »


Protest trzech z nadzoru KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: 2 komentarze

Protest trzech z nadzoru KGHMW poniedziałek bardzo ważne posiedzenie rady nadzorczej KGHM, m.in. na temat budżetu oraz strategii spółki.W ramach swojego protestu trzech członków rady z wyboru załogi (Józef Czyczerski, Ryszard Kurek, Leszek Hajdacki) nie wybiera się na nie do Warszawy. Będą w obradach z Lubina uczestniczyć w wideokonferencji. - Protestu... »


Wariaci na punkcie swojej pracy, profesjonaliści i cudowni ludzie - jednym tchem mówią o załodze śmigłowca ratunkowego Mi-2 przyjaciele z Wrocławia
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wariaci na punkcie swojej pracy, profesjonaliści i cudowni ludzie - jednym tchem mówią o załodze śmigłowca ratunkowego Mi-2 przyjaciele z WrocławiaPilot Janusz Cygański i ratownik Czesław Buśko już nie polecą na ratunek innym. Tak jak to robili od wielu lat. Tak jak zrobili to we wtorek rano, gdy wyruszyli na pomoc rannym w karambolu na autostradzie A4. Już nie dolecieli. W gęstej mgle ich śmigłowiec spadł i się rozbił w pobliżu autostrady. Katastrofę przeżył tylko dr Andrzej Nabzdyk. Kt... »


Szansa na sukces
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Szansa na sukcesMałgosia Górna z Legnicy będzie śpiewać w Nowym Jorku z takimi gwiazdami, jak Wyclef Jean i Fergie. Gosia sięgnęła chmur. Teraz musi nauczyć się latać - uśmiecha się Leszek Górny, tato Gosi.W środę Gosia wyleciała do Nowego Jorku, gdzie ma wielką szansę na sukces. Dzięki wygranej w konkursie Motoroli -"Motorokr Star"- będzie nagryw... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.395 sek.Lubin 1.0