Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 69

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
ZUS nie prowadzi egzekucji wobec osób zwolnionych ze składek ZUS nie prowadzi egzek...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którz... »Pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny Pięciu Dolnoślązaków w...
Do 7 kwietnia tylko pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny. O zasiłek opiekuńczy za ... »Wsparcie dla rolników wynikające z tarczy antykryzysowej Wsparcie dla rolników ...
Tarcza antykryzysowa zawiera szereg możliwości, z których mogą skorzystać rolnicy w czasie pandemii. Rząd opublikował kompleksowe inform... »Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci egzekwują p...
Lubińscy policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miast i miejscowości w naszym powiecie. L... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Legnica: Jeździsz na gapę i nie płacisz kar? Sąd wyśle cię do sprzątania parku
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Legnica: Jeździsz na gapę i nie płacisz kar? Sąd wyśle cię do sprzątania parkuJuż przeszło trzydziestu gapowiczów przyszło do legnickiego Zakładu Zieleni Miejskiej odpracować jazdę bez biletu.Edytę B. (34 lata) kontrolerzy złapali czterokrotnie. Mandaty wyrzucała do kosza. Sąd skazał ją na miesiąc ograniczenia wolności. Kobieta musi odpracować 40 godzin społecznych. - Tacy ludzie sprzątają głównie park - m&... »


Czas nie sprzyja nagradzaniu prezesów KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Czas nie sprzyja nagradzaniu prezesów KGHMW poniedziałek informowaliśmy, że rada nadzorcza Polskiej Miedzi na poniedziałkowym posiedzeniu miała rozważyć m.in. wniosek o przyznaniu premii kwartalnej dla zarządu. Sprawa bulwersuje załogę, bo prezesi konsekwentnie odmawiają jej podwyżki. We wtorek dowiedzieliśmy się, że ze względu na niesprzyjający klimat, czyli kryzys gospodarczy, wnios... »


Uprawiali konopie w mieszkaniu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Uprawiali konopie w mieszkaniuW mieszkaniu wynajmowanym przez dwóch mężczyzn na osiedlu Krupińskiego w Polkowicach policjanci znaleźli ponad 120 porcji marihuany.Było tam też 6 krzewów i 9 sadzonek konopi w drewnianym regale, przystosowanym do hodowli roślin, oraz urządzenie do naświetlania i wentylacji roślin. U dwóch innych mieszkańców miasta ... »


Uciekają z bloków, ale niedaleko
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Uciekają z bloków, ale niedalekoW miastach regionu spada liczba ludności. Coraz więcej rodzin woli mieszkać na wsi.W ciągu trzech lat liczba ludności Jerzmanowej pod Głogowem zwiększyła się o 414 osób (z 3312 w 2006 do 3726 w 2008 roku). Najwięcej przyczynili się do tego ci, którzy zdecydowali się przenieść z tego dużego miasta do pobliskiej miejscowości. Sporo ... »


Jak dolnośląscy posłowie na obradach nie bywają
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: 2 komentarze

Jak dolnośląscy posłowie na obradach nie bywająPosłowie bez usprawiedliwienia opuszczają obrady. Dolnośląski rekordzista to Jakub Szulc z PO. Długie dyskusje przy ulicy Wiejskiej w Warszawie nudzą niejednego. Niestety, także samych parlamentarzystów. Zdążyliśmy już przywyknąć do pustych ław sejmowych podczas ważnych dla kraju debat. Kancelaria Sejmu podliczyła właśnie, jak często po... »


Dolnośląskie stacje dializ tną koszty - pacjenci boją się o życie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolnośląskie stacje dializ tną koszty - pacjenci boją się o życiePrawie połowa stacji dializ na Dolnym Śląsku przestała zapewniać swoim pacjentom posiłki. Stacje wypowiedziały też umowy na abonament telewizyjny - co ma znaczenie, bo pacjent przebywa na zabiegu 4 godziny. Stacje zdecydowały się na te ograniczenia, bo nie mogą dogadać się z Narodowym Funduszem Zdrowia na finansowanie usług. - Medycznie sytua... »


Niezłomny kardynał z najwyższym orderem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Niezłomny kardynał z najwyższym orderemOrder Orła Białego dla kardynała Gulbinowicza. Odznaczony: To jest order dla Dolnoślązaków. Osobistości wyróżniane Orderem Orła Białego, najwyższym polskim odznaczeniem, zazwyczaj same przyjeżdżają po nie do Pałacu Prezydenckiego. W tym przypadku zrobiono wyjątek. By odznaczyć księdza kardynała Henryka Gulbinowicza, Lech Kaczyńsk... »


KGHM ogranicza koszty IT
Kategoria: WNP — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM ogranicza koszty ITDla producenta miedzi w dziedzinie informatyki priorytetem na 2009 rok jest ograniczenie kosztów utrzymania infrastruktury IT, ale też wprowadzenie aplikacji, które pozwolą ograniczyć koszty w całym koncernie, m.in. systemu wspierającego procesy zakupów. Piotr Pawłowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informa... »


Prywatne centrum walki z rakiem leczy za darmo
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prywatne centrum walki z rakiem leczy za darmoNowoczesny ośrodek radioterapii obok szpitala im. Sokołowskiego działa już oficjalnie. Uroczyście otwarto go w ub. tygodniu, a zbudowano w rekordowym czasie 10 miesięcy. Inwestycja za ponad 55 mln zł została w całości sfinansowana przez spółkę Euromedic Onkoterapia z Warszawy.W Polsce działają zaledwie 32 ośrodki radioterapii, z czego 17 to ... »


Volkswagen na 5 dni wstrzymuje produkcję w Polkowicach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 3 komentarze

Volkswagen na 5 dni wstrzymuje produkcję w Polkowicach Od dziś do końca tygodnia nieczynny jest zakład w Polkowicach.Nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce samochodowy koncern Volkswagena z uwagi na światowy kryzys wprowadził pięciodniową przerwę w produkcji - podaje Informacyjna Agencja Radiowa. Większość załogi wzięła na ten czas urlop. Tomasz Serafin - rzecznik polkowickiego oddzi... »


Krewki chory pobił personel szpitala
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Krewki chory pobił personel szpitala Pacjent legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego pobił kulami dwie pielęgniarki i lekarza. Jednej z sióstr złamał nos, a drugiej poważnie uszkodził rękę. Siedemdziesięcioczteroletni legniczanin został przyjęty na oddział wewnętrzny w poniedziałek. Choruje na miażdżycę i ma problemy z chodzeniem. W nocy przyszedł do ... »


Nie ma kasy na odnowę dolnośląskich dworców
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nie ma kasy na odnowę dolnośląskich dworcówPKP nie znajdzie w tym roku pieniędzy na remont legnickiego dworca. Inne stacje na Dolnym Śląsku, które miały być poddane odnowie, też muszą czekać na lepsze czasy.Legniczanie od lat się złoszczą na kolej, która obiecuje przywrócić dawny blask zabytkowemu dworcowi. - To wstyd, że taka ruina stoi w centrum miasta - komentuje ... »


KGHM: Prawie 20 mld zł na realizację projektów strategicznych do 2018 r.
Kategoria: WNP — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 2 komentarze

KGHM: Prawie 20 mld zł na realizację projektów strategicznych do 2018 r.KGHM Polska Miedź zamierza w latach 2009-2018 przeznaczyć na realizację projektów strategicznych około 19,8 mld zł. Spółka planuje osiągnąć w długim okresie udział w przychodach spoza działalności podstawowej na poziomie ok. 30 proc., m.in. poprzez wejście w branżę energetyczną i docelowo planuje osiągnąć ok. 3 proc. udziału w ry... »


Nike sponsorem Zagłębia Lubin
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: 1 komentarz

Nike sponsorem Zagłębia LubinMiedziowy klub piłkarski podpisał umowę z firmą Kraksport, oficjalnym dystrybutorem Nike w Polsce. Przez trzy lata koncern będzie zaopatrywał lubinian w sportowe akcesoria.- Do tej pory byliśmy klientem, który na komercyjnych zasadach nabywał sprzęt od dystrybutora. Nie mieliśmy dotąd umowy, która wiązałaby klub z jakąkolwiek fir... »


KGHM: zysk pozostaje w spółce
Kategoria: WNP — Data dodania: 24 lutego 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM: zysk pozostaje w spółceRada nadzorcza KGHM przyjęła 23 lutego budżet na 2009 rok. Zakłada on osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w wysokości 7 mld 48 mln oraz zysku netto w kwocie 488 mln zł. Ze względu na założenia programu inwestycyjnego i prognozowaną dekoniunkturę gospodarczą na świecie, w budżecie na rok 2009 założono pozostawienie całości zysku za rok ... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.448 sek.Lubin 1.0