Sobota, 20 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 98

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pies i koty czekają na dom Pies i koty czekają na...
Siedem kotów z terenu gminy Rudna oraz pies wyłapany w Chełmie, szukają swojego właściciela lub nowego domu. Koty są przebadane przez leka... »Wykazy nieruchomości do sprzedaży Wykazy nieruchomości d...
Urząd Gminy Lubin publikuje dwa wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.   Wykazy obej... »Wyborco – sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! Wyborco – sprawd...
Wyborco przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania alb... »Niedopałkiem papierosa zniszczył dziecięcy wózek i rower Niedopałkiem papierosa...
Szybka reakcja policjantów oraz straży pożarnej być może zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść na jednym z bloków na te... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Prezydent Lubina zapłaci 10 tys. zł kary?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 lipca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Prezydent Lubina zapłaci 10 tys. zł kary?Robert Raczyński, prezydent Lubina, musi zapłacić 10 tys. zł kary za to, że mieszka w domu, który nie został odebrany przez nadzór budowlany.Sam prezydent przyznaje, że o grzywnie wie z internetu, ale od decyzji z pewnością się odwoła. Pismo z nadzoru budowlanego jeszcze do Raczyńskiego nie dotarło, bo wysłano je dwa dni temu, 15 ... »


Narasta lawina długów
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Narasta lawina długówCoraz więcej Dolnoślązaków na "czarnej liście". Są też rodziny, które potrafią przeżyć za małe pieniądze.Co dziesiąty zadłużony Polak mieszka na Dolnym Śląsku. W Krajowym Rejestrze Długów jest już ponad 43 tysiące mieszkańców naszego regionu. Swoich zobowiązań nie spłaca teraz w całym kraju aż 426 tysięcy osób ... »


Turystyczne pamiątki z Dolnego Śląska to kicz na straganach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Turystyczne pamiątki z Dolnego Śląska to kicz na straganachNie mamy regionalnych, ładnych pamiątek. Zmienią to unijne szkolenia dla pamiątkarzy. Długopis w ciupadze, matrioszki, drewniane maczugi, popielniczki z muszelek, pluszowe foczki, święte obrazki umocowane na kawałku pnia, plastikowe szable i włócznie, a nawet szczerzący zęby harnaś - takie szkaradzieństwa królują na straganach z ... »


Dzikowiczowie walczą w sądzie o swego syna. Mimo wsparcia rzecznika praw dziecka, przegrali
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dzikowiczowie walczą w sądzie o swego syna. Mimo wsparcia rzecznika praw dziecka, przegraliPaweł - jedenastoletni syn Renaty i Piotra Dzikowiczów, rok temu zabrany z domu i umieszczony w pogotowiu opiekuńczym - nie wróci do mamy i taty, choć za legnicką rodziną ujął się rzecznik praw dziecka. Sąd Rejonowy w Legnicy odrzucił wczoraj wniosek rzecznika, by - do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia - chłopiec mógł prze... »


Górnicy chcą do 2015 roku móc otrzymywać pomoc publiczną
Kategoria: WNP — Data dodania: 17 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Górnicy chcą do 2015 roku móc otrzymywać pomoc publicznąŚrodowisko górnicze postuluje przedłużenie do 2015 r. unijnego rozporządzenia, zezwalającego na pomoc publiczną dla górnictwa w obszarach uzasadnionych m.in. bezpieczeństwem energetycznym. Obecne, obowiązujące od 2002 r. regulacje wygasają z końcem 2010 r. "Naszym zdaniem należy zrobić bezwzględnie wszystko, by obowiązywanie rozp... »


Mogło dojść do tragedii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Mogło dojść do tragediiBlisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 58 – letni mieszkaniec Lubina, który uderzył samochodem w barierkę na wiadukcie. Prawdopodobnie barierka uratowała mu życie i zapobiegła tragedii. 15 lipca 2009 r. przed godz. 16.00 kierujący samochodem Rover stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierkę na wiadukcie. O całym ... »


Wpadli kredytowi oszuści.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wpadli kredytowi oszuści.Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi czterem oszustom, którzy wyłudzili z banków ponad 70 tys. zł. Organizator procederu prowadząc własną firmę budowlaną, wystawiał osobom potrzebującym zaświadczenia niezbędne do otrzymania kredytu. 14 lipca 2009 r. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Pow... »


Prawie 121,3 mln zł strat górnictwa po pięciu miesiącach
Kategoria: WNP — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prawie 121,3 mln zł strat górnictwa po pięciu miesiącachSprzedaż węgla mniejsza o ponad 7,1 mln ton, spadek wydobycia o 2,7 mln ton i prawie 121,3 mln zł strat netto - to bilans działalności górnictwa węgla kamiennego po pięciu miesiącach tego roku. Na zwałach leży ponad 5,2 mln ton niesprzedanego surowca. Wskaźniki ekonomiczne charakteryzujące sektor węglowy po maju podało w środę Ministers... »


Mieszkanki domu pomocy społecznej pozostały samotne nawet po śmierci
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Mieszkanki domu pomocy społecznej pozostały samotne nawet po śmierciPoprzewracane krzyże, zarośnięte półmetrowymi chaszczami groby, zwiędłe kwiaty i wieńce. Tak wygląda cmentarz kobiet, które przez ostatnie lata życia mieszkały w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, jednym z największych w kraju. Samotne, a często oddane w opiekę przez rodzinę, nawet po śmierci pozostały opuszczone. O kilkadz... »


Zginął 16-latek na motorze
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: 6 komentarzy

Zginął 16-latek na motorzeNa drodze z Nowych Łąk do Pielgrzymki (powiat złotoryjski) 16-letni motocyklista z Lubania wpadł wczoraj (godz. 14.30) w poślizg podczas wyprzedzania samochodu. Nastolatek wpadł pod jadącego z naprzeciwka volkswagena golfa i, mimo reanimacji, zmarł. Droga w Pielgrzymce była zablokowana przez trzy godziny. Tomasz Woźniak »


Aptekarze coraz częściej odmawiają sprzedaży leków. Aż 75 procent recept zawiera błędy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Aptekarze coraz częściej odmawiają sprzedaży leków. Aż 75 procent recept zawiera błędyNFZ: aż 75 procent recept zawiera błędy, dlatego płacimy drożej za leki. Nawet co czwartego pacjenta dolnośląscy aptekarze muszą odprawiać z kwitkiem i odsyłać do przychodni. A wszystkiemu winne są błędy, jakie lekarze popełniają na receptach. A to źle wpiszą datę, a to pomylą się w numerze PESEL lub umieszczą go w złej kratce, a to użyją star... »


Prezes KGHM może zostać wybrany 20 lipca
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prezes KGHM może zostać wybrany 20 lipcaJest szansa, że już 20 lipca poznamy nazwisko prezesa KGHM.Jak informuje Monika Kowalska, rzeczniczka Polskiej Miedzi, tego dnia rada nadzorcza zbierze się, aby dokonać przesłuchań uczestników konkursu na szefa spółki i podjąć decyzję o powierzeniu któremuś z nich zarządzania firmą.Procedury konkursowe trwają od 22 czerwca, kie... »


Przez podstawione osoby wyłudzili z banków ponad 70 tys. zł
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Przez podstawione osoby wyłudzili z banków ponad 70 tys. złDo ośmiu lal pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy przez podstawione osoby wyłudzili z banków ponad 70 tys. zł. 14 lipca 2009 r. policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 55, 37 i 31 lat, którzy usiłowali wyłudzić kredyt w ... »


Amfetamina i marihana w ulu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 15 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Amfetamina i marihana w ulu Po 120 porcji amfetaminy i marihuany znaleźli policjanci w ulu na terenie powiatu lubińskiego. Ul stał na posesji jednego z włamywaczy, którzy nocą z 6 na 7 lipca włamali się do biura w Ścinawie, skąd zabrali monitor i pieniądze - 4 tysiące złotych. Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali trzech podejrzanyc... »


Najgorsze drogi w regionie ma powiat legnicki
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 15 lipca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Najgorsze drogi w regionie ma powiat legnickiNa dziury trzeba też bardzo uważać na kilku ważnych ulicach w Legnicy. Przykład Lubina dowodzi, że mogłoby być lepiej.  Nasi rozmówcy - busiarze i taksówkarze, kierowcy pogotowia, strażacy, policjanci i zwyczajni użytkownicy dróg - pomogli nam ułożyć listę najbardziej zdewastowanych tras w regionie. W Legnicy bezkonkur... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.567 sek.Lubin 1.0