Środa, 21 luty 2018 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 70

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dzień otwarty dla kandydatów do pracy w szeregach POLICJI Dzień otwarty dla kand...
21 lutego 2018 roku w godzinach 8.00-15.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kad... »8. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2018 8. Wiosenny Obóz Przel...
Ruszyły zapisy do udziału w 8. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2018 Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Celem 8. WOP Lubin 2018 jest: doskonaleni... »Absolutorium dla zarządu OSP w Raszówce Absolutorium dla zarzą...
W 13 akcjach ratowniczych – ośmiu pożarach oraz 13 likwidacjach miejscowych zagrożeń uczestniczyli w 2017 roku strażacy z Raszówki. ... »KGHM: „dobre porozumienie” dotyczące wzrostu wynagrodzeń na 2018 rok KGHM: „dobre por...
Po negocjacjach płacowych uzgodniono, że „tabela z kategoriami osobistego zaszeregowania ulegnie zmianie i płaca zasadnicza każdego pracown... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Sarna wyskoczyła z rowu na szosę wprost pod koła samochodu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sarna wyskoczyła z rowu na szosę wprost pod koła samochoduJoanna Woźniak z podgłogowskiej wsi jest przekonana, że gdyby pobocze drogi za Kurowicami było wykoszone, zobaczyłaby zwierzę. W zeszłym tygodniu przeżyła koszmar.Obok drogi, tuż za rowem rozciąga się pole. - Sarna była duża i, jak się potem okazało, kotna - dodaje Joanna Woźniak. - Uderzyła w samochód. Otworzyły się poduszki powietrzne.... »


Medale dla zasłużonych w Hucie Miedzi Głogów
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Medale dla zasłużonych w Hucie Miedzi Głogów W Hucie Miedzi Głogów nagrodzono najlepszych pracowników medalami i odznakami. W tym roku, postanowieniem prezydenta RP, Złoty Medal za długoletnią służbę w HM Głogów otrzymali: Józef Czyż, Marek Jakubowski, Elżbieta Płociniczak, Bohdan Sobczuk, Władysław Sołtyszewski, Władysław Tarasewicz, Ryszard Włodarczak i Wie... »


Szpitale na Dolnym Śląsku płacą pacjentom za błędy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Szpitale na Dolnym Śląsku płacą pacjentom za błędy350 tys. odszkodowania żąda rodzina pacjenta który zmarł, gdy podczas operacji w dzierżoniowskim szpitalu zabrakło prądu. Rodzina Bronisława Zuba z Piławy Górnej, który blisko trzy lata temu zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Dzierżoniowie, będzie domagać się od tej placówki odszkodowania. Mężczyzna zmarł podcza... »


Jak poseł PiS-u zapędził armię leśników do liczenia
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jak poseł PiS-u zapędził armię leśników do liczeniaCzy poseł Piotr Cybulski nadużył swych uprawnień? Lasy Państwowe poskarżyły się do marszałka.Zdaniem szefów Lasów Państwowych, Piotr Cybulski dezorganizuje pracę przedsiębiorstwa niekończącym się potokiem pism z żądaniem informacji. Kroplą, która przelała kielich i skłoniła dyrektora generalnego Mariana Pigana do poskarżeni... »


Los prokuratora Zalewskiego w rękach premiera
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Los prokuratora Zalewskiego w rękach premieraZ naszych ustaleń wynika, że TVN skrzywdził Edwarda Zalewskiego.Ważą się losy prokuratora krajowego. PiS żąda jego dymisji, a premier wyjaśnień. Powodem burzy jest przeszłość Edwarda Zalewskiego. W poniedziałek "Superwizjer TVN" ujawnił, że Zalewski w latach 80., pracując w legnickiej prokuraturze rejonowej, podpisał owianemu złą sławą oficero... »


Skradł z mieszkania również 10 kg mięsa.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Skradł z mieszkania również 10 kg mięsa.Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o kradzież mieszkaniową. Sprawca skradł rzeczy na łączną kwotę 2 tysięcy złotych, a jak ustalili policjanci złodziej nie pogardził 10 kilogramami mięsa z lodówki. 18 maja 2009 roku jaworscy policjanci w wyniku prowadzonych czynności w sprawach kradzieży zatrzyma... »


Problem ochrony środowiska
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Problem ochrony środowiskaOchrona środowiska wokół głogowskiej huty, szczególnie powietrza i wody, przyniosła efekty, ale problem skażeń nie został rozwiązany. - Pozostał, choć w zmienionej formie- twierdzi prof. Jerzy Monkiewicz z Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.Mimo znacznego ograniczenia emisji... »


Podziemne tajemnice Głogowa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Podziemne tajemnice GłogowaW mieście dobiegają końca prace archeologiczne, które prowadzono od niemal 30 lat. Ich efekty są imponujące. Dzięki nim wiemy już, że Głogów to jedno z ważniejszych miejsc nie tylko w historii Śląska, ale i Polski. - Chcemy, aby to, co zostało znalezione, np. na terenie kościoła św. Mikołaja, było odpowiednio wyeksponowane - m&oa... »


Żyją nie tylko z miedzi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 20 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Żyją nie tylko z miedziRozwój biznesu W Głogowie małe firmy handlowe, usługowe, gastronomiczne mają korzystne warunki do rozwoju. Klientów im nie brakuje. Huty Miedzi Głogów I i II decydują o gospodarce tego 70-tysięcznego miasta. W końcu około dwudziestu procent czynnych zawodowo mieszkańców Głogowa pracuje w Polskiej Miedzi. To dzięki k... »


Chcą miasta jak powiat
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 20 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Chcą miasta jak powiatWałbrzych znów może stać się powiatem. O takie prawo walczą też m.in. Głogów i LubinNa tę chwilę Wałbrzych czekał od kilku miesięcy. Trybunał Konstytucyjny uznał, że tzw. ustawa kompetencyjna, dzięki której miasto może się starać o odzyskanie praw powiatu, jest zgodna z prawem.Ustawa została przyjęta przez rząd , zakwestion... »


Medal dla KGHM Ecoren za sztuczne kruszywa
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Medal dla KGHM Ecoren za sztuczne kruszywaNowatorski i intrygujący projekt, żywe kolory i pomysłowy sposób prezentacji produktu – za to wszystko jury XV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego „Autostrada – Polska" wyróżniło aranżację stoiska KGHM Ecoren, spółki zależnej miedziowego giganta. Na trwających od 12 do 15 maja targach Ecor... »


Dla zabawy zniszczyli wiatę przystankową.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dla zabawy zniszczyli wiatę przystankową.Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o zniszczenie wiaty przystankowej. Jak ustalili policjanci sprawcy spowodowali straty na kwotę prawie 2 tysięcy złotych. 16 maja 2009 r. ok. godz. 2.40 dyżurny Policji w Legnicy poinformowany został o zniszczeniu wiaty przystankowej na ul. Złotoryjskiej w Legnicy. Nie... »


Brama dla Wałęsy, koncerty, i wspomnienia 4 czerwca 1989
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 20 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Brama dla Wałęsy, koncerty, i wspomnienia 4 czerwca 1989Lech Wałęsa będzie miał w Legnicy swoją bramę. Jego imię zostanie nadane przesmykowi łączącemu kino Helios z Galerią Piastów 5 czerwca. W tym dniu obchodzona będzie 20. rocznica wyborów, które zapoczątkowały upadek komunizmu. Legendarny przywódca Solidarności zapowiedział, że bardzo chciałby odwiedzić tego dnia Legni... »


Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowych
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 19 maja 2009 — komentarze: 2 komentarze

Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowychDyrektor lubińskiego szpitala postanowił zaoszczędzić. Dlatego zleci sprzątanie i gotowanie zewnętrznym firmom Ponad setkę pracownic szpitala im. Jana Jonstona w Lubinie ogarnął lęk o przyszłość. Dyrektor zapowiedział, że zleci sprzątanie i gotowanie firmom zewnętrznym. Ogłosił już przetarg i mimo głosów protestu ze strony załogi, nie za... »


Konkurs literacko-historyczny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 19 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Konkurs literacko-historyczny Spisz swoje wspomnienia Zbliża się 50-lecie Zagłębia Miedziowego. Historia regionu ciągle nie jest wystarczająco opisana, dlatego Centrum Kultury Muza, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe i Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie ogłosiły konkurs literacko-historyczny na pamiętnik, zatytułowany "Jestem stąd, czyli z Zagłębia Miedziowego".... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.535 sek.Lubin 1.0