Czwartek, 24 maja 2018 r.   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Po Lubinie pełzają groźne żmije Po Lubinie pełzają gro...
- Uwaga, dzisiaj widziano żmiję przy wjeździe do salonu Switoń - Paczkowski. W tym roku mamy plagę tych zwierzątek. Ugryzienie szczegó... »Dawid Kwiatkowski i V Festyn Rodzinny z okazji Dnia Strażaka Dawid Kwiatkowski i V ...
W dniu 25 maja o godzinie 15:00 w lubińskim Rynku odbędzie się uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka. W dniu 26 maja o godzinie 15:00 na lubiński... »Zapisy na III Gminny Rajd Rowerowy Zapisy na III Gminny R...
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapisów i udziału w trzecim już Rajdzie Rowerowym przez Gminę Lubin.  Rajd odbędzie się 17... »KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych KGHM planuje przeznacz...
KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych w Spółce KGHM Polska Miedź w latach 2018 &nd... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Poseł z Lubina uczestniczył w rozmowach z delegacją z Szanghaju, która odwiedziła nasz kraj, czy poseł zna chiński?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM podwyższa prognozy zysku, w 2009 r. chce zarobić 1,9 mld zł
Kategoria: WNP — Data dodania: 15 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM podwyższa prognozy zysku, w 2009 r. chce zarobić 1,9 mld złKGHM Polska Miedź podwyższyła prognozy dotyczące swoich wyników finansowych w roku 2009. Wg. nowych deklaracji, w br. przychody ze sprzedaży mają wynieść ponad 9 mld zł. a zysk netto mas przekroczyć 1,9 mld zł. - W związku z poprawą warunków makroekonomicznych oraz zmianą kosztów rodzajowych Spółka dokonała aktuali... »


EURO 2012: Cały Dolny Śląsk ma szanse ugościć drużyny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 15 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

EURO 2012: Cały Dolny Śląsk ma szanse ugościć drużynyWciąż nie zapadły ostateczne decyzje, w których dolnośląskich miejscowościach nocować i trenować będą piłkarze, którzy przyjadą do nas na Euro 2012.Ministerstwo sportu rekomendowało UEFA 11 miast z naszego regionu, w których mogłyby mieścić się tzw. centra pobytowe. Decyzja zapadnie najwcześniej w połowie przyszłego roku.Na... »


Pijany jeździł traktorem po parku.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Pijany jeździł traktorem po parku.Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości jeździł ciągnikiem rolniczym po parku miejskim w Przemkowie. Mężczyzna mając blisko 3 promile kosił w parku trawę. Teraz za jazdę w takim stanie odpowie przed sądem za grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dzielnicowi z posterunku policji w Przemkowi... »


Policjanci uratowali mieszkańca Lubina
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Policjanci uratowali mieszkańca LubinaDzięki szybkiej reakcji policjantów być może uratowane zostało ludzkie życie. Funkcjonariusze w Lubinie udzielili pierwszej pomocy 49-letniemu mieszkańcowi Lubina, który miał atak padaczki. Wczoraj około godz. 9.00 do dyżurnego policji zadzwoniła kobieta która powiadomiła, że na osiedlu Staszica przed jednym z blokó... »


KGHM zaczyna ostre cięcie kosztów
Kategoria: WNP — Data dodania: 14 maja 2009 — komentarze: 2 komentarze

KGHM zaczyna ostre cięcie kosztówProgram "Efektywność" ma zmniejszyć koszty aż o 800 mln zł - powiedział "Parkietowi" prezes KGHM Mirosław Krutin. Producent miedzi opracował program we współpracy z firmą doradczą McKinsey&Company. Jego realizacja rozpisana jest na dwa lata. Ma polegać m.in. na lepszym wykorzystaniu maszyn dołowych, zmniejszeniu zużycia materiał&oacu... »


Niewinni, ale wyrzuceni na bruk
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Niewinni, ale wyrzuceni na brukDwa ruchy koparki zrujnowały życie kilku rodzin i odsłoniły znieczulicę urzędników ze Złotoryi.Jeden z mieszkańców kamienicy w Złotoryi samowolnie próbował zlikwidować zagrzybienie w budynku i odsłonił zbyt głęboko fundament. Doprowadził do pęknięcia ścian i groźby zawalenia. Mieszkańców ewakuowano z domu na bruk lub... »


Związkowcy KGHM u prokuratora
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Związkowcy KGHM u prokuratora Wyważenie bramy przed siedzibą KGHM i bezprawne wejście na teren firmy zaprowadziły związkowców do prokuratury. Sprawą zajmie się też policja i delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we Wrocławiu. Zawiadomienie złożył zarząd Polskiej Miedzi. - Powiadomiliśmy odpowiednie organy i chcemy, aby sprawdziły, czy zostało popełnione p... »


Nowy szeryf zrobi porządek w Lubinie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 13 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nowy szeryf zrobi porządek w LubinieNadkomisarz Tomasz Gołaski zapowiada zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie. Kieruje nią od poniedziałku. Za jeden z najważniejszych problemów uznał brak dobrego sprzętu informatycznego. Chce wprowadzić w Lubinie systemy komputerowe wypróbowane już w Legnicy, które ułatwią pracę policjantom. - Jeszcze w tym tygodn... »


Byli prezesi mogą wrócić do zarządu KGHM
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 13 maja 2009 — komentarze: 2 komentarze

Byli prezesi mogą wrócić do zarządu KGHMJak ustalił "Parkiet", rada nadzorcza koncernu może zaproponować modyfikację regulaminu wyboru reprezentanta pracowników w zarządzie. Kandydat nie będzie musiał być pracownikiem firmy. Według "Parkietu", takie zapis otwiera drogę powrotu byłym prezesom. "Niedługo więc wielu polskich menedżerów, w tym byli prezesi, stanie przed s... »


Moda sprzed lat w Muzeum Miedzi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 13 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Moda sprzed lat w Muzeum MiedziWąskie gorsety, pantalony, suknie wieczorowe i stroje tylko dla domowników, wachlarze, kunsztowne karnety i flakoniki na sole trzeźwiące można podziwiać na nowej wystawie w Muzeum Miedzi.Wśród eksponatów jest najgorsze z kobiecych narzędzi tortur - gorset fiszbinowy. Unikat, bo jak to bywa z bielizną, zachował się bardzo ma... »


Kabarety na rocznicę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 13 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Kabarety na rocznicę RAP Festiwal, Kabaretowy Lubin za Żywo, LuPA, koncert Jessego Cook'a, grającego flamenco oraz konferencja naukowa, poświęcona narodzinom Polskiej Demokracji - to tylko część imprez przygotowanych przez Centrum Kultury Muza i miasto z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Na konferencję w dniach 19-20 maja oprócz histo... »


Otwarcie Cuprum Arena
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Otwarcie Cuprum ArenaW sobotę Cuprum Arena przyciągnęła tysiące ludzi. Wszyscy chcieli zobaczyć ogromną galerię i skorzystać z promocji.Naprawdę jest wielka - to najczęściej mówili klienci wchodząc do nowo otwartej galerii handlowej w Lubinie. - Oryginalna i niepowtarzalna bryła, przeszklenia, które dają dużo światła i ciekawy wystrój to plusy - ... »


W Legnicy czuli się u siebie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

W Legnicy czuli się u siebieDwaj studenci - Ray z Chin i Arjun z Indii - przez tydzień gościli w V LO w Legnicy. Przyjechali na praktyki przygotowane przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.Mówią o Polsce: nasz drugi dom. Są zachwyceni Polakami, polskim jedzeniem, postanowili kupić sobie na pamiątkę polską flagę. Ray i Arjun spędzają w Polsce dwa miesiąc... »


Prezydent w Legnicy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prezydent w LegnicyPodczas krótkiej wizyty Lech Kaczyński przyjął hołdy Solidarności i wsparł związek szykujący się do boju z rządem. Prezydent Lech Kaczyński wpadł do Legnicy jak po ogień. Wyraźnie spieszyło mu się do Warszawy: uciszał ręką oklaski, których nie szczędzili mu rozentuzjazmowani działacze Solidarności. Zjadł obiad z biskupem Stefanem ... »


Fałszywe telefony w sprawie "Amoku"
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Fałszywe telefony w sprawie Czy w najgłośniejszym wrocławskim procesie dotyczącym zbrodni, jakiej miał dopuścić się autor książki pt. "Amok", ktoś celowo podłożył sądowi fałszywe dowody, żeby doprowadzić do uniewinnienia mężczyzny?Prokuratura rozważa możliwość wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Chodzi o jeden z głównych dowodów - telefon komórkowy ofiary... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.630 sek.Lubin 1.0