Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   23.08 Piątek 14:00, 16:00 > Playmobil. Film – premiera > ... »Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II Lubin Uwaga! Zmiana organiza...
21.08.2019 (środa) zostanie wprowadzony ETAP 2 tymczasowej organizacji ruchu na zadaniu przebudowy ul. Jana Pawła II. Wiąże się to ze zmianami i ... »Konkurs KGHM. I TY możesz zostać Ambasadorem Polski Konkurs KGHM. I TY moż...
KGHM, miedziowy potentat,  ogłasza konkurs "Ambasador Polski" w którym każdy może wziąć udział i zgłosić własnych faworytów. Z... »Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
MERCUS Logistyka sp. z o.o.Specjalista ds. Postępowań Przetargowych KGHM Polska Miedź S.A. O/Centralny Ośrodek Przetwarzania InformacjiMłodszy S... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kuriozalna sytuacja w lubińskim starostwie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: 1 komentarz

Kuriozalna sytuacja w lubińskim starostwie Zarząd Starostwa Powiatowego w Lubinie poszukuje gorączkowo pieniędzy na zrealizowanie planowanych inwestycji przewidzianych w budżecie. Wczoraj Starosta Tadeusz Kielan ogłosił, że w budżecie brakuje pieniędzy na najważniejsze zadania. Na remonty dróg i oświatę brakuje 6,6 mln. zł. Budżet ma szereg wad, jest po prostu zły, bo brakuje w... »


Po nas choćby potop
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

Po nas choćby potopWedług oceny Zarządu Powiatu lubińskiego, przyjęty przez nich budżet jest zły, a zadłużenie sięga 55% przy 99 mln. dochodów własnych. Podobnie sprawa wygląda w Gminie Miejskiej Lubin, lecz o tym nikt nie mówi głośno. Zarząd twierdzi, że ma problemy z realizacją zadań w uchwalonym i przyjętym 13 stycznia br. budżecie powiatu lubińskie... »


Z rynku pod tory ?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: 3 komentarze

Z rynku pod tory ?Na życzenie naszych czytelników powracamy do sprawy wyburzenia czterech punktowców na lubińskim rynku. Wybraliśmy się na krótki spacer, aby obejrzeć proponowaną lokalizację pod nowy budynek dla rodzin zagrożonych przesiedleniem. W licznych publikacjach prasowych oraz audycjach telewizyjnych rzecznik prezydenta Lubina opowiadał... »


Mniej urlopu za chorobę
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

Mniej urlopu za chorobęPropozycja Komisji Europejskiej dotycząca pomniejszania urlopu pracownikom korzystającym ze zwolnień lekarskich wymaga uważnego uzasadnienia tak, by była właściwie rozumiana. BCC postuluje obniżenie zasiłków chorobowych z 80 do 60 procent pensji i skrócenie do maksymalnie dwóch tygodni okresu, w którym pracodawca płaci w... »


I po Otrzęsinach
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

I po OtrzęsinachOtrzęsiny studentów pierwszego roku. Wszystkim pierwszoroczniakom, którzy na imprezie nie byli powiem jedno - żałujcie! Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 20.00 w Restauracji Oberża na ul. Budowniczych LGOM. Tematem przewodnim całej imprezy były stwory, upiory i inne dziwactwa, - czyli atmosfera strachu i lekkiej grozy. Taka atmosfera nie ... »


Nowoczesny aquapark w Świeradowie Zdroju
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: 1 komentarz

Nowoczesny aquapark w Świeradowie ZdrojuHotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE przygotowuje się do rozbudowy swojego górskiego hotelu „Malachit" w Świeradowie Zdroju. Inwestycja polegać będzie na wzniesieniu nowego skrzydła, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną oraz kawiarnię z tarasem na dachu. Z wodnych atrakcji będą mogli korzystać nie... »


ZOZ. Zdania są podzielone
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: 1 komentarz

ZOZ. Zdania są podzieloneNa wczorajszej konferencji prasowej Zarządu Powiatu Lubińskiego, która dotyczyła sytuacji finansowej powiatu poruszono sprawe szpitala. Zdaniem zarządu powiatu, szpital w ubiegłym roku wygenerował stratę w wysokości 4,2 mln złotych i jest w bardzo złej kondycj. Poinformował też, że w szpitalu trwa kolejna kontrola, tzw audyt zewnętrzny, kt&... »


ZUS ostrzega przed oszustkami
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

ZUS ostrzega  przed oszustkamiNa terenie działania legnickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odnotowano przypadek wizyty w prywatnym domu oszustek, które podały się za pracowników Zakładu. ZUS informuje, że kontaktuje się ze swoimi klientami z reguły w formie pisemnej - za pośrednictwem poczty - lub telefonicznie. W nielicznych przypadkach koniecznośc... »


Tam gdzie klękają domy
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: 2 komentarze

Tam gdzie klękają domyTygodnik nie znów pisze o lubińskiej władzy używając przy okazji swojego specyficznego języka. Wysiedlają ludzi, żeby Bozia miała lepszy widok. Biskup legnicki Stefan Cichy niedawno nawiedził Urząd Miasta w Lubinie, stolicy miedziowego zagłębia. Fioletowa ekscelencja, która przybyła na zaproszenie prezydenta Roberta Raczyńskiego, ni... »


PeBeKa zbuduje tunel w Poznaniu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

PeBeKa zbuduje tunel w PoznaniuKonsorcjum firm budowlanych, w skład którego wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., wygrało przetarg na budowę nowej linii tramwajowej w Poznaniu. Wielkopolski projekt jest częścią nowopowstającej infrastruktury na Euro 2012. Projekt „Budowa trasy tramwajowej os. Lecha - Franowo w Poznaniu" to inwestycja związana z rozbud... »


City break – urlop dla oszczędnych
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: 1 komentarz

City break – urlop dla oszczędnychWystarczy kilkaset złotych, aby spędzić weekend za granicą. Właśnie rozpoczyna się sezon na city break, czyli kilkudniowe, rekreacyjne wypady do europejskich stolic. To coraz bardziej popularny sposób podróżowania dla osób, które cenią sobie czas i pieniądze. Co drugi Polak nie wyjeżdża na wakacje, ponieważ nie ma pieni... »


Kredyty, likwidacje i oszczędności
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: 2 komentarze

Kredyty, likwidacje i oszczędnościKolejny kredyt w wysokości 30 mln zł chce zaciągnąć gmina miejska Lubin. Tym razem jest to sposób na finansowanie dokończenia budowy ulicy łączącej KEN z Hutniczą. Łączne zadłużenie miasta wyniesie zatem 120 mln złotych a ostatnie raty zostaną spłacone w 2031r. Pozostaje jeszcze zagadką sposób finansowania budowy hali widowiskowo - sp... »


Uprawnienia i obowiązki strażników miejskich i trochę historii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

Uprawnienia i obowiązki strażników miejskich i trochę historiiHistoria powstania straży miejskiej sięga średniowiecza. Wówczas strażników miejskich nazywano "drabami miejskimi". Współczesna straż miejska powstała w Polsce 1991 roku. Podlega lokalnemu samorządowi i ma na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta (gminy).Zadania straży miejskich (gminnych) Straż miejska (gminna) ... »


Napad na pocztę w Parlamencie Europejskim
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

Napad na pocztę w Parlamencie EuropejskimJeśli dwie osoby zadają sobie trud rozpracowania skomplikowanej infrastruktury kompleksu budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli, (w którym pracuje 10 tys. osób) i napada na malutki 2-osobowy urząd pocztowy, gdzie w kasie zwykle bywa kilkaset euro - Można się zastanowić o co naprawdę chodziło?Jest piątek 4 lutego 2011 r.,... »


Pracownicy Urzędu Miejskiego odwiedzą nasze mieszkania
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 16 lutego 2011 — komentarze: brak komentarzy

Pracownicy Urzędu Miejskiego odwiedzą nasze mieszkaniaPodobnie jak w latach poprzednich pracownicy Urzędu Miejskiego dostarczają mieszkańcom miasta decyzje podatkowe określające wysokość należnego podatku od nieruchomości. Magistrat prosi mieszkańców o to by nie bali się otworzyć mieszkań naszym kurierom. Pracownicy UM pojawią sie po południu, każdy urzędnik posiada specjalny identyfikator, ze ... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.360 sek.Lubin 1.0