Poniedzialek, 18 czerwca 2018 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
DOPALACZE – Apel Policji do rodziców i opiekunów DOPALACZE – Apel...
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z ró... »Za włamania i kradzieże na 2 lata do więzienia Za włamania i kradzież...
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lubina, który na terenie całego miasta od grudnia do czerwca ... »KGHM będzie stosować tzw. split payment KGHM będzie stosować t...
KGHM będzie dokonywać płatności na rzecz dostawców przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności od 1 lipca – poinformowała ost... »Dwa odcinki z trzech dolnośląskiej trasy S3 na finiszu Dwa odcinki z trzech d...
Zgodnie z kontraktem prace budowlane przy budowie trasy S3 na 2 z 3 dolnośląskich odcinkach zakończyły się zgodnie z założonym harmonogramem. Są ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Załodze kasa, prezesowi lipa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Załodze kasa, prezesowi lipaWśród gwizdów, huku petard, okrzyków i przepychanek związkowcy przekonywali zarząd Polskiej Miedzi, że górnicy zasługują na nagrodę. Takiej próby sił w KGHM między pracownikami a zarządem dawno już nie było. Ale ci pierwsi postawili na swoim. Dostaną jednorazową premię po 5 tys. zł (brutto), choć płatną w dw&oa... »


Minister Grad jest zły na Krutina
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Minister Grad jest zły na KrutinaZarząd KGHM uległ związkowcom, więc Skarb Państwa chce dywidendy i (być może) głowy prezesa.Minister skarbu państwa Aleksander Grad zażądał natychmiastowego zwołania rady nadzorczej KGHM Polska Miedź SA. Chce, aby zajęła się wywalczonym we wtorek przez związkowców porozumieniem, w którym prezesi godzą się wypłacić pracownikom po 5... »


KGHM stawia na innowacyjność
Kategoria: WNP — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM stawia na innowacyjnośćW maju rozpoczął działalność unijny projekt ProMine - inicjatywa mająca na celu tworzenie nowych, innowacyjnych produktów i technologii. Wśród kilkudziesięciu partnerów z całego kontynentu uczestniczących w pracach konsorcjum jest trzech z Polski. W skład konsorcjum zajmującego się projektem wchodzi 27 partnerów z 11... »


Dolnoślązacy lecieli z kobietą zarażoną wirusem AH1N1
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolnoślązacy lecieli z kobietą zarażoną wirusem AH1N1Jak się dowiedziała "Polska-Gazeta Wrocławska", czworo pasażerów samolotu 016 z Newark do Warszawy, którym leciała zarażona wirusem AH1N1 pasażerka, pochodzi z powiatów kłodzkiego i legnickiego. - Cztery osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym - mówi Witold Paczosa, kierownik działu epidemiologii Wojewódzki... »


Student wygrał z PKP
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Student wygrał z PKPAnulowana kara od bezwzględnych rewizorów za jazdę bez biletu. Legniczanin Krzysztof Obremski wygrał z kolejowymi windykatorami PKP Przewozy Regionalne i nie musi zapłacić mandatu. W styczniu tego roku student w ostatniej chwili wskoczył na Dworcu Głównym we Wrocławiu do pociągu odjeżdżającego do Legnicy.- Postawiłem walizkę w pr... »


NIK świętuje 90 lat
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

NIK świętuje 90 lat Najwyższa Izba Kontroli obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia. Wczoraj w auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu dyskutowano m.in. o granicach prowadzonych przez Izbę kontroli, a także o zmianach, jakim ta instytucja podlegała. - Podobne spotkania jak to we Wrocławiu organizujemy w każdym z miast, w których mamy swoje od... »


September i Perfect na otwarcie Cuprum Areny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 08 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

September i Perfect na otwarcie Cuprum Areny Jedyna na świecie galeria handlowa na planie koła otwiera swe podwoje już w sobotę. Dariusz Miłek, właściciel obiektu, postanowił zaskoczyć i zafundować atrakcje, jakich w Lubinie dotychczas nie było. Miłek sprowadził skandynawską gwiazdę muzyki pop - grupę September, która wystąpi na lubińskich Błoniach o godz. 23.10. Wcześniej zaśpi... »


Sztuka trzymania się stołka
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sztuka trzymania się stołkaW gminie wiejskiej Lubin dwóm radnym grozi utrata mandatu za prowadzenie samochodu po alkoholu. Ale prawo prawem, a życie życiem. Głosują i pobierają diety jakby nigdy nic Rada gminy wiejskiej Lubin jednogłośnie przyjęła program profilaktyki antyalkoholowej na rok 2009. Ręce za dokumentem podnieśli zgodnie Paweł Szudrowicz, który... »


Cuprum Arena: Fajerwerki na dzień dobry
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 10 komentarzy

Cuprum Arena: Fajerwerki na dzień dobryGaleria Cuprum Arena otwiera podwoje. Z tej okazji Dariusz Miłek ściągnął do Lubina zespół Perfekt i angielską gwiazdę September. Będzie plenerowy teatr i lasery Trwają gorączkowe porządki na placu wokół Cuprum Areny, bo już w sobotę inwestor - firma Prestige MGC Invest - zaprasza do środka na pierwsze zakupy. Galeria jest wyjątk... »


Zarząd KGHM do dodwołania?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Zarząd KGHM do dodwołania?Minister skarbu chce odwołać władze KGHM. Zażądał, by w tej sprawie jak najszybciej zebrała się rada nadzorcza - napisała „Rzeczpospolita”. Szef największego w Europie producenta miedzi i jego zastępcy podpadli państwowemu akcjonariuszowi hojną nagrodą specjalną dla pracowników – we wtorek, pod naciskiem związkó... »


Rozmowa z Ludwikiem Gadzickim, legendarnym polonistą z Lubina
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Rozmowa z Ludwikiem Gadzickim, legendarnym polonistą z LubinaZ Ludwikiem Gadzickim, o jego chorobie i kruchości życia rozmawia Piotr KanikowskiLudwik Gadzicki odkłada na bok reklamówkę pełną jakichś zapisków i kulę, na której wspierał się drepcząc obok mnie przez korytarz lubińskiego szpitala. Przysiadamy na twardych taboretach w pustej o tej porze sali rehabilitacyjnej, którą ... »


Legnicy grozi totalny paraliż
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Legnicy grozi totalny paraliżMiasto pilnie potrzebuje trzeciego mostu Już 12 maja robotnicy rozpoczną remont 400 metrów ul. Wrocławskiej - od placu Wilsona do ul. II Armii Wojska Polskiego. Dobrze, bo to najbardziej zniszczona ulica w mieście. Źle, bo natychmiast powstaną gigantyczne korki. Szacuje się, że w godzinach szczytu przejazd jedną nitką na osiedle Piekary... »


Za mało policjantów w gminach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Za mało policjantów w gminachGminy płacą za patrole, paliwo i dzielnicowych. Dyżur policji raz w tygodniu to stanowczo za mało. Po zmianach organizacyjnych w polskiej policji w latach 90. część komisariatów została zlikwidowana, a część zamieniona na rewiry dzielnicowych. W regionie jeleniogórskim zniknęło pięć komisariatów: w Starej Kamienicy, Janowic... »


Jakie tematy wybierali legniccy i lubińscy maturzyści
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jakie tematy wybierali legniccy i lubińscy maturzyściBlisko 1600 uczniów w Legnicy i 1300 w Lubinie rozpoczęło wczoraj pisanie matur. Większość wybrała "Pana Tadeusza".Maturzyści na egzaminie z języka polskiego mieli do wyboru wypracowanie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (porównanie Telimeny i Zosi) lub z "Chłopów" Władysława Reymonta. - Wybrałam "Pana Tadeusza", bo na tem... »


Biegli … bo ukradli buty
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Biegli … bo ukradli butyNawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o kradzież butów ze sklepu obuwniczego. Policjanci po pościgu dogonili i zatrzymali sprawców. 6 maja 2009 r. patrol legnickiego oddziału prewencji zauważył na ul. Fabrycznej trzech młodych mężczyzn, którzy biegli chodnikiem trzymając w rękach pudełka kartono... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.764 sek.Lubin 1.0