Poniedzialek, 21 stycznia 2019 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 103

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Okradał drogerię pod nieobecność ochrony Okradał drogerię pod n...
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu regularnie okradał jedną z d... »Gala Disco vol. 5 Gala Disco vol. 5
Lubisz dobrą zabawę? Szukasz nieziemskiej atmosfery? Chcesz poczuć niesamowite emocje i naładować pozytywną energią?  Jeśli Twoje odpowiedzi... »Udając ciężko chorą wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy z firmy ubezpieczeniowej Udając ciężko chorą wy...
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 44- letniej mieszkance Lubina, która wyłudziła z firmy ubezpieczeniowej kwotę 15 tysięcy złoty... »Filmowy Poranek - Strażak Sam 27.01.19 Filmowy Poranek - Stra...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Strażak Sam cz. 9. W niedzielę 27 st... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się w sporych ilościach srebro?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Dolny Śląsk zdobył Jasną Górę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolny Śląsk zdobył Jasną Górę Po pokonaniu 217 kilometrów kilka tysięcy pielgrzymów z Wrocławia i całego Dolnego Śląska dotarło na Jasną Górę. Tegoroczna wędrówka pod hasłem "W trosce o życie" trwała 9 dni. Każdy zaczynał się podobnie, bo już o 6-7 rano. Niektóre etapy liczyły nawet 30 kilometrów. Ale pielgrzymi nie narzekają na d... »


KGHM skarży organizatorów strajku do prokuratury
Kategoria: WNP — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM skarży organizatorów strajku do prokuraturyZarząd KGHM Polska Miedź SA zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienie przestępstwa przez organizatorów i uczestników strajku ostrzegawczego. Protest został przeprowadzony we wtorek między szóstą a ósmą przez związki zawodowe - poinformowało RMF FM. W piśmie przesłanym do prokuratury Zarząd KGHM informuje, ż... »


Podejrzana o kradzieże
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Podejrzana o kradzieżePolicjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże sklepowe. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta została zatrzymana w drogerii, z której próbowała ukraść między innymi depilator, pilniczki do paznokci i szczoteczki do zębów. Policjanci udowodnili 40 - letniej legniczance także inne kradzieże, z cz... »


Rząd nie ugiął się przed związkowcami. Prywatyzuje!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Rząd nie ugiął się przed związkowcami. Prywatyzuje!- W przypadku kilku firm jesteśmy gotowi do sprzedaży części udziałów z zachowaniem pakietu kontrolnego w latach 2009-2010. Chodzi o KGHM, PGE, Turon i Lotos - powiedział po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Podkreślił, że według niego to odpowiedzialna i racjonalna decyzja. - Zdecydowaliśmy się na aktualizację programu prywatyzac... »


Statut KGHM będzie zmieniony, by skarb zachował kontrolę
Kategoria: WNP — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Statut KGHM będzie zmieniony, by skarb zachował kontrolęStatut KGHM będzie zmieniony tak, by Skarb Państwa zachował kontrolę nad spółką po sprzedaży 10 proc. jej akcji - powiedział na wtorkowej konferencji Aleksander Grad, minister skarbu. "Sprzedając akcje KGHM chcemy zachować kontrolę i władztwo korporacyjne. Zmieniając statut spółki, to władztwo korporacyjne utrzymamy" - powiedzia... »


PiS przeciwko prywatyzacji KGHM
Kategoria: WNP — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: 7 komentarzy

PiS przeciwko prywatyzacji KGHMAdam Hofman (PiS) powiedział we wtorek, że sprzedaż nawet 10 proc. akcji KGHM Polska Miedź S.A. nie jest opłacalna z punktu widzenia interesów państwa. Jego zdaniem, wypowiedzi i zachowanie rządu ws. sprzedaży akcji tej spółki świadczą o braku profesjonalizmu. Program wtorkowego posiedzenia rządu zawiera punkt dotyczący planu pr... »


Lokalny Program Rewitalizacji Miasta przyjęty
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta przyjętyLubińscy radni ostatecznie zgodzili się na zaciągnięcie przez prezydenta zobowiązań w wysokości 30 mln zł. Pieniądze te mają być przeznaczone na inwestycję w centrum Lubina.Są szansę na unijną dotację w wysokości 17 mnl zł na Lokalny Program Rewitalizacji Miasta. Szkopuł w tym, że na przeszkodzie stanęły dinozaury. Głosowanie nad wydaniem zgod... »


Proces Bułgara: Zmuszał do prostytucji
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Proces Bułgara: Zmuszał do prostytucjiPrzed legnickim sądem rejonowym rozpoczął się proces Ivaylo Dz. (47 lat), Bułgara mieszkającego w Polsce. Ten, zdaniem psychologów, zdemoralizowany osobnik jest oskarżony o więzienie i zmuszanie do prostytucji Marioli G. (35 lat). Ustalono, że kobietę kupił od znajomych stręczycieli w Górze Kalwarii. Przez trzy miesiące trzymał ja... »


Zakończył się strajk w KGHM. Związkowcy: to rząd nas zmusił do protestu
Kategoria: WNP — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zakończył się strajk w KGHM. Związkowcy: to rząd nas zmusił do protestuZakończył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy jaki we wtorek o godzinie 6.00 rozpoczęli pracownicy KGHM Polska Miedź. Związkowcy protestują przeciwko rządowym planom prywatyzacji. O powodach strajku mówi mówi Józef Czyczerski, członek rady nadzorczej KGHM i przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ So... »


Podręczniki zostaną w szkolnej szafce?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Podręczniki zostaną w szkolnej szafce?Urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej wymyślili, jak sprawić, by mali uczniowie nie uginali się pod ciężarem tornistrów. Od września część książek dzieci mają zostawiać w szkołach. Rozporządzenie ministra zaskoczyło dyrektorów szkół.- Intensywnie myślę, skąd wziąć pieniądze na szafki, w których można by zostawić ... »


Dwie godziny strajku ostrzegawczego w KGHM
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dwie godziny strajku ostrzegawczego w KGHMPunktualnie o godz. 6 związkowcy wszystkich organizacji działających w Polskiej Miedzi zaczęli dwugodzinny strajk ostrzegawczy w proteście przeciw planowi sprzedaży części udziałów w spółce przez skarb państwa. Na dół nie zjechała pierwsza zmiana górników kopalni Rudna. Strajk ogłosiła wczoraj "Solidarność" k... »


Związkowcy KGHM grożą strajkiem generalnym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Związkowcy KGHM grożą strajkiem generalnymNie jest wykluczone, że kombinat miedziowy protestem odpowie na zapowiedzi rządu o sprzedaży części akcji spółki. W poniedziałek, przed południem rozpocznie się spotkanie w tej sprawie przedstawicieli wszystkich związków zawodowych działających w przedsiębiorstwie - poinformowało RMF FM. Związkowcy mogą ogłosić strajk z dnia na ... »


Napadli na stację paliw
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 sierpnia 2009 — komentarze: 2 komentarze

Napadli na stację paliwPolicjanci z Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na stację paliw. Sprawcy pobili i skrępowali dwie kobiety z obsługi. Następnie założyli kurtki służbowe pracowników stacji i na drzwiach wywiesili kartkę z napisem „inwentaryzacja”… 10 sierpnia 2009 roku, rano policjanci z Wydziału Pr... »


Wrocławscy naukowcy upał zamienią w chłód
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wrocławscy naukowcy upał zamienią w chłódMimo że na zewnątrz żar leje się z nieba, w środku jednego z pomieszczeń Politechniki Wrocławskiej przyjemna temperatura: nieco powyżej 20 stopni. I nie zapewnia jej prądożerna klimatyzacja, tylko urządzenie zbudowane przez naszych naukowców - wykorzystujące promieniowanie słoneczne. To pierwsza tego typu klimatyzacja w Polsce - wrocław... »


W KGHM od wtorku strajk
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

W KGHM od wtorku strajkStrajk w jednym z największych polskich zakładów KGHM Polska Miedź. Jak zapowiedział w TVN CNBC Biznes Józef Czyczerski, szef zakładowej Solidarności i członek rady nadzorczej spółki z ramienia załogi, we wtorek o godzinie 6 rozpocznie się strajk ostrzegawczy i załoga nie przystąpi do pracy. To reakcja na rządowe plany pryw... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.834 sek.Lubin 1.0