Wtorek, 16 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pięć procent podatku od wydobycia kopalin wróci do samorządów Zagłębia Miedziowego Pięć procent podatku o...
Dziś w samo południe odbyla się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, posła Krzysztofa Kubowa i prezesa zarządu KGHM Marcina Chlud... »Lubin. Wycięli skwer przy Reja.. pozostał zaniedbany plac Lubin. Wycięli skwer p...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców postanowiło przypomnieć jaka jest obecna sytuacja skweru przy Reja, gdzie urzędnicy miejscy postanow... »(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym (Nie) pierwsza ofiara ...
To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. B... »Krzysztof Kubów pierwszym Honorowym Absolwentem II LO w Lubinie Krzysztof Kubów pierws...
Podczas uroczystej akademii w II LO w Lubinie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto nową tradycję przyznawania tytułu Honoro... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000 Nagrodę Miasta Lubina otrzymał ks. Kazimierz Pracownik - czek na kwotę 10000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

X Turniej Kowali
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

X Turniej KowaliAleksander Czernecki z Koszalina wygrał X Turniej Kowali i zdobył Srebrny Klucz do bram Legnicy. Kowalstwo to jego pasja. Na X Turniej Kowali do Legnicy przyjechało 14 ekip z Polski i Niemiec. Dwudziestu dziewięciu rzemieślników rywalizowało o Srebrny Klucz do bram miasta. Marian Obłoza ze Świdnicy ma 79 lat. W kuźni, którą prow... »


Wyścigi budowniczych hal sportowych
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wyścigi budowniczych hal sportowychSzczypiorniści i kibice Zagłębia Lubin domagali się hali. Nie mieli żadnej - teraz mogą mieć aż dwie: jedną stawia im prezydent, drugą starosta. Tylko z pieniędzmi krucho. Lubińska Spółka Inwestycyjna, która na zlecenie prezydenta będzie stawiać halę widowiskowo-sportową przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, dostała w końcu ze starost... »


Sprzedawał na giełdzie podróbki (+film)
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sprzedawał na giełdzie podróbki (+film)Lubińscy policjanci zatrzymali na giełdzie 35 – letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który sprzedawał podróbki ubrań i butów znanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt sztuk ubrań i butów. Ich cena i jakość była znacznie niższa od oryginalnych, o czym nie koniecznie musieli wiedzieć... »


Narkotyki ukryte w kuchennej szafce
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Narkotyki ukryte w kuchennej szafceDo trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 tabletek ekstazy. 1 czerwca 2009 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie ś... »


Czy słynna w całej Polsce puma dotarła także na Dolny Śląsk?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Czy słynna w całej Polsce puma dotarła także na Dolny Śląsk?Choć alarm został odwołany, to leśnikom wciąż nie dają spokojnie spać ślady ogromnej łapy, które znaleźli tydzień temu w lesie pod Wałbrzychem. Odciśnięte w błocie łapy zwierzęcia były tak nietypowe i duże (14 cm x 14 cm), że nadleśniczy zdecydował, by sprawę zgłosić na policję i zwołać sztab kryzysowy. - Znamy się na tropach, ale takic... »


Szokująco namawiają do rzucenia palenia
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Szokująco namawiają do rzucenia paleniaKoniec z łagodnym namawianiem do rzucenia palenia. Akcje przygotowane przez ministerstwo zdrowia oraz wrocławską firmę QST Marketing Group będą szokujące. Mają wstrząsnąć palaczami i sprawić, by od razu rzucili nałóg lub powzięli taki zamiar. Wkrótce w całym kraju pojawi się około 1200 billboardów, m.in. w dużych miastach.... »


Lewe zwolnienia lekarskie rujnują pracodawców
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Lewe zwolnienia lekarskie rujnują pracodawcówWrocławski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skontrolował 12 tysięcy osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Ponad 1600 z nich lekarze orzecznicy uznali za zdrowych i kazali im natychmiast wracać do pracy. Dzięki tym kontrolom i wykryciu lewych zwolnień lub po obniżeniu świadczeń ZUS zaoszczędził przez cały ubiegły rok pon... »


"Polkowice-Sieroszowice": Ratownicy uwolnili zasypanego górnika
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Górnik zasypany w kabinie ładowarki po wstrząsie w kopalni "Polkowice-Sieroszowice" został uwolniony z zawału. - Ma ogólne potłuczenia, jest w szoku, trafił do szpitala na obserwację, ale na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i nic nie zagraża jego zdrowiu - poinformowała nettg.pl Edyta Tomaszewska, rzeczniczka Wyższego Urzędu... »


Tragedia w dolnośląskich pasiekach: giną pszczoły
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Tragedia w dolnośląskich pasiekach: giną pszczołyOd 2008 r. padło prawie 15 tys. pszczelich rodzin. Największe spustoszenie sieją opryski rzepakuPszczelarze biją na alarm: od dwóch lat masowo giną pszczoły. Niektórzy potracili całe pasieki. Wymarło już ponad 17 procent z 84 873 pszczelich rodzin, jakie żyły na Dolnym Śląsku w roku 2007. Największe szkody zanotowano w regionie je... »


Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystówOd dziś rusza tzw. telefon bezpieczeństwa dla turystów. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Operatorzy doradzają w sytuacjach wymagających szeroko pojętych interwencji służb publicznych lub adekwatnie do potrzeb kontaktują bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. Wystarczy zadzwonić pod numer info... »


Do końca roku ma być gotowa nowa droga z Mieroszowa do polsko-czeskiej granicy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Do końca roku ma być gotowa nowa droga z Mieroszowa do polsko-czeskiej granicyDokładnie 10 lat temu Czesi zrobili analizę ruchu turystycznego w Skalnym Mieście. To jedna z największych atrakcji naszych południowych sąsiadów. Wyszło im, że z obcokrajowców najczęściej goszczą tam Polacy. To nie było jeszcze zaskoczeniem. W zdumienie wprawiło natomiast Czechów, że ich turyści są grupą mniej liczną niż ... »


Akcja ratownicza w kopalni Polkowice, jeden górnik przysypany
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Akcja ratownicza w kopalni Polkowice, jeden górnik przysypany Jeden górnik jest przysypany w kopalni Polkowice. Trwa akcja ratunkowa. - Do silnego wstrząsu doszło 1000 metrów pod ziemią - powiedziała Edyta Tomaszewska z Wyższego Urzędu Górniczego. - Przysypany jest jeden górnik, obsługujący ładowarkę. Ratownicy mają z nim kontakt głosowy, brakuje im jeszcze kilku metr&oac... »


Fałszywy alarm
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Fałszywy alarmDo 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mężczyźnie, który zagroził, że zdetonuje ładunek wybuchowy, jeżeli nie otrzyma pieniędzy. Podejrzany zażądał 130 tysięcy złotych. 30 maja 2009 roku, wieczorem do jednego z lubińskich hoteli zatelefonował mężczyzna, który zagroził, że jeżeli nie otrzyma pieniędzy – 130 tysięcy... »


KGHM kupi koncentrat miedzi za 639-969 mln USD
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM kupi koncentrat miedzi za 639-969 mln USDKGHM Polska Miedź, jako kupujący, zawarł umowę kupna koncentratu miedzi z Salobo Metais, jako sprzedającym, o szacunkowej wartości 639-969 mln USD, czyli 2,07-3,14 mld zł w pierwszych pięciu latach jej obowiązywania, czyli w latach 2009-2012, poinformowała firma w piątek. KGHM podał, że jako gwarant umowy występuje Companhia Vale do Rio Doce. ... »


Sprawdź, gdzie iść na studia
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 01 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Sprawdź, gdzie iść na studiaDolnośląskie uczelnie wysoko w krajowym rankingu. Radzimy, jak wybrać dobrą szkołę wyższą w naszym regionie. Tegoroczni maturzyści nerwowo zastanawiają się, jaką wybrać uczelnię. Rodzice nie zawsze wiedzą, co mają im doradzić. Nasza redakcja przychodzi z pomocą: dziś publikujemy specjalny dodatek - "Ranking Szkół Wyższych 2009". Zestaw... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 1.089 sek.Lubin 1.0