Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 43

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Laboratoria XXI wieku” Uroczyste ogłoszenie w...
„Laboratoria XXI wieku” to konkurs edukacyjny Fundacji KGHM Polska Miedź, którego laureaci otrzymają wsparcie finansowe na utw... »Wykorzystał kartę płatniczą innej osoby i płacił nią za zakupy Wykorzystał kartę płat...
Do przestępstwa doszło na terenie Lubina. Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który posłużył się kartą płatniczą innej osoby. 8 r... »Ptaki Powiatu Lubińskiego – wystawa do obejrzenia w Rynku Ptaki Powiatu Lubiński...
Do 3 grudnia 2018 r., wystawę fotografii pt.: "Ptaki Powiatu Lubińskiego" obejrzeć można w Rynku w Lubinie. Wystawa składa się z 30 plansz, a ... »Black Friday i Cyber Monday – twoje prawa na wyprzedażach Black Friday i Cyber M...
Black Friday i Cyber Monday – to dni, w których możesz zrobić korzystnie zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w kraju i z... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM bada złoża miedzi pod Bolesławcem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 06 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM bada złoża miedzi pod BolesławcemPrędzej czy później znów ruszą tu kopalnie. KGHM wystąpiło do Ministerstwa Środowiska o koncesję na rozpoznanie złóż w tzw. starym zagłębiu miedziowym. W kręgu zainteresowania lubińskiego koncernu są dwa obszary. Pierwszy - Wartowice - ciągnie się od rogatek Bolesławca po Raciborowice Górne i sąsiaduje z eksploatowa... »


Strzelać każdy może
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 06 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Strzelać każdy możeJeszcze 10 lat temu uznawani byli za facetów, którzy mają problemy emocjonalne. Wtedy była ich garstka, a swoje hobby musieli realizować w zupełnym ukryciu, przed wścibskimi spojrzeniami ludzi, a nawet własnych rodzin. Dzisiaj na całym Dolnym Śląsku są ich tysiące, a zamiłowanie do munduru wciąż przyciąga kolejne osoby. Pamięta... »


Flota Świnoujście - KGHM Zagłębie Lubin 2:3
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 06 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Flota Świnoujście - KGHM Zagłębie Lubin 2:3W niemal najmocniejszym zestawieniu kadrowym przystąpiło do ostatniego odcinka pierwszoligowej epopei KGHM Zagłębie Lubin. Końcowy rozdział zapisany miał być przez miedziowych oraz piłkarzy Floty.Do Świnoujścia pojechały lubińskie gwiazdy z Szymonem Pawłowskim na czele, który pomimo ślubu w sobotę, na starcie z Flotą gotów być mus... »


Zagłębie kontra Flota na koniec I ligi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 05 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zagłębie kontra Flota na koniec I ligiDziś nadmorski finisz Zagłębia Lubin - starcie w Świnoujściu z Flotą (g. 17.30). Wszystkie starcia I ligi przełożono właśnie na piątek ze względu na wybory do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze tydzień wstecz usłyszeliśmy z ust Oresta Lenczyka, że... - Możemy potraktować to jako wyjazd na plażę - stwierdzał z przymrużeniem oka. Teraz już takiej... »


Zatrzymany włamywacz do samochodów (+film)
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: 2 komentarze

Zatrzymany włamywacz do samochodów (+film)Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o ponad 30 kradzieży z samochodów na terenie powiatu lubińskiego. Sprawca zabierał wszystko co było wartościowe. 3 czerwca 2009 roku policjanci wydziału kryminalnego komendy powiatowej policji w Lubinie, na podstawie zebranych informacji... »


Jerzy Engel wznowił flirt z KGHM Zagłębiem Lubin?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Jerzy Engel wznowił flirt z KGHM Zagłębiem Lubin?Jerzy Engel to trener, którego przedstawiać nie trzeba. Kadra na MŚ w Korei, minimalnie przegrana walka Wisły z Panathinaikosem o Ligę Mistrzów. A na początku stulecia mistrzostwo Polski z Polonią Warszawa. Dlaczego o nim? To kolejny z kandydatów na objęcie schedy trenera Zagłębia po Oreście Lenczyku, któremu z końce... »


Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolności
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolnościZ okazji 20-lecia rocznicy upadku komunizmu w Europie Środkowej jutro w jeleniogórskim BWA odbędzie się spotkanie z Heinzem Eggertem, byłym ministrem spraw wewnętrznych Saksonii. To komentator polityczny i współinicjator utworzenia Euroregionu Nysa. Początek rozmów na temat stosunków polsko-niemieckich w kontekście wy... »


Były esbek z Legnicy poczeka na wyrok jeszcze przez tydzień
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Były esbek z Legnicy poczeka na wyrok jeszcze przez tydzieńLegnicki Sąd Okręgowy odroczył do 9 czerwca br. ogłoszenie wyroku wobec byłego inspektora Służby Bezpieczeństwa Bogdana M. W marcu sąd pierwszej instancji skazał go na rok więzienia bez zawieszenia. Według prokuratora Grzegorza Brydy z Instytutu Pamięci Narodowej Bogdan M. znęcał się nad opozycjonistą Franciszkiem Kamińskim. Wraz z innym esbek... »


Dyrektor MOPS siedzi, ale nadal nadzoruje
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dyrektor MOPS siedzi, ale nadal nadzoruje Andrzej K., dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy wciąż jest szefem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Kieruje nim zza krat, ponieważ 29 kwietnia został zatrzymany przez policjantów z wydziału antykorupcyjnego na gorącym uczynku przyjęcia 10 tys. zł łapówki. Funkcjonariusze przygotowal... »


„Ja chce zadzwonić do mamy”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

„Ja chce zadzwonić do mamy”W ręce lubińskich policjantów wpadł 13-letni chłopiec, który pod pretekstem zadzwonienia do mamy kradł swoim rówieśnikom telefony komórkowe. Za swój czyn nieletni odpowie przed sądem. 2 czerwca 2009 r. funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich i patologii komendy powiatowej policji w Lubinie zatrzymali 13-to ... »


Seria bardzo silnych wstrząsów w KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: 2 komentarze

Seria bardzo silnych wstrząsów w KGHMTrzy wypadki w minionym tygodniu, sześć od początku roku. To wszystko zdarzyło się w kopalniach Polskiej Miedzi po silnych wstrząsach. Zginął górnik, a siedemnastu innych zostało rannych. - Nie ma nic nadzwyczajnego w ostatniej aktywności górotworu - twierdzi Marek Cypko, dyrektor generalny ds. górnictwa w KGHM. - Ale stara... »


Skrucha za porzucenie dziecka
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Skrucha za porzucenie dziecka Justyna H. z Przemkowa usłyszała zarzut porzucenia dziecka po urodzeniu. Pozostawiając je bez opieki, z niepodwiązaną pępowiną, naraziła dziewczynkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Kobieta przyznała się i wyraziła skruchę - mówi Liliana Łukasiewicz z legnickiej Prokuratury Okręgowej. Za ten czy... »


Eksperci o przyczynach katastrofy na Śnieżce: zawiniły złe spoiny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Eksperci o przyczynach katastrofy na Śnieżce: zawiniły złe spoinyDotarliśmy do ekspertyzy komisji badającej powody zawalenia się w marcu balustrady budynku obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Specjaliści z nadzoru budowlanego orzekli, że główną przyczyną było niewłaściwe wykonanie spoin w prętach konstrukcyjnych. Zdaniem Ryszarda Kosierba, szefa oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wo... »


Uwaga, bardzo groźne yorki!
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Uwaga, bardzo groźne yorki!Do legnickiego bestiariusza - spisu zwierząt niebezpiecznych dla człowieka - trzeba dopisać nowego stwora: yorka. Przed sądem ruszy proces o szczucie ludzi tym potworem. Legniczanka Aurelia Czerniak była zaskoczona wezwaniem z policji. Została oskarżona przez sąsiada o napuszczanie na niego swoich yorków. Spojrzała na baraszkujące po po... »


X Turniej Kowali
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

X Turniej KowaliAleksander Czernecki z Koszalina wygrał X Turniej Kowali i zdobył Srebrny Klucz do bram Legnicy. Kowalstwo to jego pasja. Na X Turniej Kowali do Legnicy przyjechało 14 ekip z Polski i Niemiec. Dwudziestu dziewięciu rzemieślników rywalizowało o Srebrny Klucz do bram miasta. Marian Obłoza ze Świdnicy ma 79 lat. W kuźni, którą prow... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.752 sek.Lubin 1.0