Niedziela, 24 luty 2019 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 96

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Darmowe badania na Dolnym Śląsku
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 13 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Darmowe badania na Dolnym ŚląskuJeszcze w ubiegłym roku lekarze załamywali ręce - na bezpłatną mammografię, cytologię i inne badania zgłaszało się niewielu pacjentów. Mimo że do większości dolnośląski Narodowy Fundusz Zdrowia wysyłał nawet imienne zaproszenia, wciąż były wolne miejsca. Ta zła tendencja zmienia się na lepsze. W tym roku zainteresowanie bezpłatnymi pro... »


Już w piątek otwarcie A4
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 13 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Już w piątek otwarcie A4 Wszystko wskazuje na to, że nasze wczorajsze informacje potwierdzą się. Autostrada A4 z Krzyżowej do granicy z Niemcami zostanie otwarta jutro o godz. 10. Uroczystość zaplanowano w Zgorzelcu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdza tego oficjalnie: ma to zrobić dopiero dzisiaj po południu. Być może na otwarcie dro... »


Związkowcy KGHM chcą odwołania prezesa Wirtha
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 13 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Związkowcy KGHM chcą odwołania prezesa WirthaNie minął miesiąc od powołania Herberta Wirtha na prezesa KGHM, a związkowcy już szykują wniosek o jego odwołanie - napisał "Parkiet". Jak poinformował "Parkiet", Inicjatorami akcji są dwaj przedstawiciele załogi w radzie nadzorczej należący do Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. Ryszard Kurek i Leszek Hajdacki z ZZPP... »


Schetyna: KGHM to własność kraju, nie związków
Kategoria: WNP — Data dodania: 13 sierpnia 2009 — komentarze: 2 komentarze

Schetyna: KGHM to własność kraju, nie związkówFirmy państwowe, w tym KGHM, to własność kraju, a nie związków zawodowych; rząd będzie zdeterminowany, by przyspieszyć ich prywatyzację, m.in. ze względu na potrzeby budżetu - deklarował szef resortu spraw wewnętrznych wicepremier Grzegorz Schetyna przebywający w Rusinowicach (Śląskie) i w Radomsku (Łódzkie). "Tutaj nie ma żadnej... »


Złodzieje bezkarnie okradają klientów giełdy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: 3 komentarze

Złodzieje bezkarnie okradają klientów giełdyLatem na lubińskiej giełdzie rośnie liczba kradzieży. Rekordziści stracili po 15-20 tys. zł. Na największe w południowo-zachodniej części Polski targowisko przyjeżdża co sobotę ok. 20 tysięcy ludzi.Co najmniej kilku z nich wraca bez pieniędzy. Mieszkaniec Wschowy w ostatnią sobotę stracił 1500 zł. - Zauważyłem, że chodzi za mną jeden facet - o... »


Poseł Zbrzyzny: nie ma zgody na dalszą prywatyzację KGHM
Kategoria: WNP — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Poseł Zbrzyzny: nie ma zgody na dalszą prywatyzację KGHMRząd zatwierdził we wtorek plan narodowej prywatyzacji, który zakłada sprzedanie 10 proc. akcji KGHM. O sprawie rozmawiamy z posłem lewicy Ryszardem Zbrzyznym, od lat związanym z miedziowym potentatem. Dariusz Malinowski: rząd postawił na swoim, akcje KGHM zostaną sprzedane… Ryszard Zbrzyzny: raczej na nazwałbym tego "postawienie... »


Związkowcy KGHM się poddali? Nie będzie strajku generalnego
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Związkowcy KGHM się poddali? Nie będzie strajku generalnegoNie będzie strajku generalnego w KGHM - poinformował TVN CNBC Biznes Józef Czyczerski, szef miedziowej "Solidarności". Protest miał być reakcją na zapowiedź sprzedaży przez rząd części akcji zakładu. Pracownicy spółki od dawna sprzeciwiali się nawet częściowej prywatyzacji. We wtorek przez dwie godziny strajkowali ostrzegawczo. R... »


Militarna kolizja
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Militarna kolizjaNa największym skrzyżowaniu w Lubinie doszło do nietypowanego zdarzenia drogowego. Nieprawidłowo zabezpieczony ładunek, obrócił się i uszkodził sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu. 11 sierpnia 2009 roku, około godz. 3.00 w Lubinie na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z drogą krajową K-3 doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Niepra... »


Czy będą podwyżki opłat za ogrzewanie?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Czy będą podwyżki opłat za ogrzewanie?Prezesi spółdzielni mieszkaniowych w regionie legnickim postanowili zjednoczyć siły i wspólnie walczyć z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Legnicy. Chodzi o drastyczne podwyżki opłat za ogrzewanie mieszkań, zafundowane lokatorom spółdzielczych osiedli przez WPEC. - Za podgrzanie ciepłej wody płacę... »


Zidane? Dostał z plaskacza
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zidane? Dostał z plaskaczaZ Piotrem Świerczewskim, nowym pomocnikiem KGHM Zagłębia Lubin, rozmawia Michał Sałkowski Zwolennicy na czele z Andrzejem Lesiakiem mówią: "Piotrek ma charakter, pociągnie drużynę. Przeciwnicy patrzą w metrykę i zastanawiają się: co 37-latek wniesie do ekipy?Dopiero przyszedłem i już mam oponentów? (śmiech) Najlepiej by było, gdyb... »


Szpitale będą leczyć na kredyt?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Szpitale będą leczyć na kredyt?Nawet półtora roku mogą czekać pacjenci, którzy w listopadzie lub grudniu mieli przejść zabieg np. usunięcia zaćmy. Na razie na tę operację pacjenci z Wrocławia muszą czekać w szpitalu przy ul. Kamieńskiego prawie pięć miesięcy. W świdnickim szpitalu Latawiec już teraz czas oczekiwania na operację usunięcia zaćmy wynosi ponad rok.... »


Dolny Śląsk zdobył Jasną Górę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolny Śląsk zdobył Jasną Górę Po pokonaniu 217 kilometrów kilka tysięcy pielgrzymów z Wrocławia i całego Dolnego Śląska dotarło na Jasną Górę. Tegoroczna wędrówka pod hasłem "W trosce o życie" trwała 9 dni. Każdy zaczynał się podobnie, bo już o 6-7 rano. Niektóre etapy liczyły nawet 30 kilometrów. Ale pielgrzymi nie narzekają na d... »


KGHM skarży organizatorów strajku do prokuratury
Kategoria: WNP — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM skarży organizatorów strajku do prokuraturyZarząd KGHM Polska Miedź SA zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienie przestępstwa przez organizatorów i uczestników strajku ostrzegawczego. Protest został przeprowadzony we wtorek między szóstą a ósmą przez związki zawodowe - poinformowało RMF FM. W piśmie przesłanym do prokuratury Zarząd KGHM informuje, ż... »


Podejrzana o kradzieże
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 12 sierpnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Podejrzana o kradzieżePolicjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże sklepowe. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta została zatrzymana w drogerii, z której próbowała ukraść między innymi depilator, pilniczki do paznokci i szczoteczki do zębów. Policjanci udowodnili 40 - letniej legniczance także inne kradzieże, z cz... »


Rząd nie ugiął się przed związkowcami. Prywatyzuje!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 11 sierpnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Rząd nie ugiął się przed związkowcami. Prywatyzuje!- W przypadku kilku firm jesteśmy gotowi do sprzedaży części udziałów z zachowaniem pakietu kontrolnego w latach 2009-2010. Chodzi o KGHM, PGE, Turon i Lotos - powiedział po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Podkreślił, że według niego to odpowiedzialna i racjonalna decyzja. - Zdecydowaliśmy się na aktualizację programu prywatyzac... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.478 sek.Lubin 1.0