Nowy rozkad jazdy poc...W nowym rozkadzie jazdy, który bdzie obowizywa od 14 grudnia 2025 roku, Koleje Dolnolskie nie tylko pojad do nowych miejscowoci, a... »
Kieszonkowcy – w...Kieszonkowcy nie wyróniaj si w tumie, dlatego te ich ofiary o tym, e zostay okradzione mog zorientowa si nawet po kilku godzin... »
Oferty Pracy PUP Lubin...Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostpne w Powiatowym Urzdzie Pracy w Lubinie. Szczegóowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »
Dwch nietrzewych kie...Jedn z czynnoci najczciej kojarzonych z prac policjantów ruchu drogowego i wydziau prewencji obok kontroli prdkoci s kontrole trz... »




Data dodania: 22 kwietnia 2025 — Kategoria: Wiadomoci

Dugi weekend zwizany ze witami Wielkanocnymi zakoczony. Dla wikszoci mieszkaców, to czas wypoczynku, a dla lubiskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Policyjna akcja rozpocza si w pitek (18 kwietnia) i trwaa do pónego wieczora w wielkanocny poniedziaek. Policjanci czuwajc nad bezpieczestwem podróujcych, w cigu minionych dni ujawnili i zatrzymali 3 nietrzewych kierujcych, 2 po uyciu alkoholu, 6 osób poszukiwanych. Przeprowadzili 210 rónego rodzaju interwencji.
Lubiscy policjanci prowadzc wzmoone dziaania kontrolne, w trakcie trwania dugiego weekendu ujawnili i zatrzymali 3 osoby, które pomimo wielokrotnych apeli o trzewo, zdecydoway si wsi za kierownic swoich pojazdów, bdc pod wpywam alkoholu i 2 znajdujce si po jego uyciu. Funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z drogi kierujcego, który mia cofnite uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci zostali równie wezwani do obsugi wypadku drogowego, do którego doszo na terenie gminy cinawa. 89-letni kierowca jadc seatem, na uku drogi nie dostosowa prdkoci do warunków ruchu i wjecha do przydronego rowu. Badanie alkomatem wykazao w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Mczyzna z obraeniami ciaa trafi do szpitala. Policjanci zatrzymali równie na trzy miesice prawo jazdy kierujcemu, który przekroczy dopuszczaln prdko o ponad 50 kilometrów na godzin w terenie zabudowanym.
Dziaania wielkanocne, to nie tylko czas wzmoonej pracy policjantów ruchu drogowego. Od 18 do 21 kwietnia funkcjonariusze przeprowadzili 210 rónego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych dziaa, zatrzymali na gorcym uczynku przestpstwa 10 osób. Policjanci zatrzymali równie 6 osób poszukiwanych.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Wszystkie komentarze umieszczane przez u?ytkownik?w i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.