Policjanci zatrzymali ...Zdecydowana reakcja policjantów z Lubina doprowadzia do zatrzymania 32-letniego mieszkaca powiatu, podejrzanego o uporczywe nkanie swoj... »
Trwa plebiscyt Baumit ...Gosowanie publicznoci w ramach Baumit Life Challenge 2026 wchodzi w decydujc faz. W poprzednich latach polskie realizacje triumfoway w mid... »
Kruche rogaliki z 3 sk...Kruche, malane i pene smaku – takie s rogaliki, które mona przygotowa zaledwie z trzech skadników: twarogu, masa i mk... »
Oferty Pracy PUP Lubin...Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostpne w Powiatowym Urzdzie Pracy w Lubinie. Szczegóowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »




Data dodania: 07 marca 2026 — Kategoria: Wiadomoci

W minionym tygodniu lubiscy policjanci otrzymali zgoszenie, e w jednej z restauracji na terenie miasta doszo do zniszczenia mienia. Z przekazanych informacji wynikao, e nieznany wówczas mczyzna podjecha samochodem pod lokal, opuci szyb w aucie i odda kilka strzaów w kierunku budynku. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostay dwie szyby w witrynach. Kryminalni ju nastpnego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn mczyzn. Funkcjonariusze ujawnili w jego samochodzie blisko pó kilograma metamfetaminy oraz marihuan. Szacunkowa warto na czarnym rynku zabezpieczonych narkotyków to okoo 75 tysicy zotych. 25-latek zosta ju tymczasowo aresztowany.
W ubiegym tygodniu oficer dyurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zosta poinformowany przez pracowników jednej z restauracji na osiedlu „Ustronie” o zniszczeniu mienia. Jak wynikao z zawiadomienia, nieznany mczyzna podjecha samochodem pod lokal, opuci szyb w aucie i odda kilka strzaów w kierunku budynku. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostay dwie szyby w witrynach znajdujcych si w cianie szczytowej restauracji. Straty oszacowano na kwot okoo 6 tysicy zotych.
Spraw natychmiast zajli si policjanci Wydziau Kryminalnego lubiskiej komendy. Dziki skutecznym czynnociom operacyjnym i dobremu rozeznaniu w terenie, funkcjonariusze ju nastpnego dnia rano zatrzymali podejrzanego o ten czyn mczyzn, którym okaza si 25-letni mieszkaniec miasta.
Kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania Lubinianina i pojazd, którym si porusza poprzedniego dnia. W wyniku tych czynnoci ujawnili i zabezpieczyli blisko pó kilograma metamfetaminy i 500 porcji handlowych marihuany. Szacunkowa warto czarnorynkowa tych narkotyków to okoo 75 tysicy zotych.
Ponadto operacyjni znaleli równie pistolet ASG, z którego strzela mczyzna. Przypominamy, e nie jest wymagane zezwolenie na tego rodzaju pistolet.
Funkcjonariusze zabezpieczyli równie zaguszark, maczet oraz amunicj, na któr 25-latek nie posiada wymaganego zezwolenia.
Lubinianin trafi do policyjnej celi. Usysza ju zarzuty. Bdzie odpowiada za posiadanie i obrót znaczn iloci narkotyków, naraenie na bezporednie niebezpieczestwo utraty ycia albo cikiego uszczerbku na zdrowiu osób znajdujcych si zarówno w rodku, jak i w pobliu restauracji, a take za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia.
Na podstawie zebranego przez policjantów materiau dowodowego, sd zdecydowa o tymczasowym aresztowaniu 25-latka. Moe mu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolnoci.
podkom. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Wszystkie komentarze umieszczane przez u?ytkownik?w i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.