
KGHM Polska Mied S.A. zawara now umow z Tele-Fonika Kable S.A. na dostaw walcówki miedzianej w latach 2026-2030. To kontynuacja wielo... »

Skoczye 75 lat? Dostaniesz z ZUS wicej pienidzy. ZUS wypaci emerytom i rencistom dodatkowe pienidze bez koniecznoci skadania dodatkowego... »

Z opónieniem, ale wystartowao – lato, a z nim dugo wyczekiwany czas urlopów. Wakacyjne podróe to dla wielu z nas n... »

Bycie tat to codzienna odpowiedzialno. Nie tylko za rodzin, ale te za samego siebie. Jeli chcesz cieszy si yciem z bliskimi tak... »






Data dodania: 19 sierpnia 2011 — Kategoria: Wiadomoci

Nie myl, co wiat moe zrobi dla Ciebie, ale co Ty moesz zrobi dla niego! Nadchodzi Czwarta Rewolucja! Rewolucja, od której nie mona ju uciec. Ziemia straci energi, jeli szybko i globalnie nie zacznie wykorzystywa odnawialnych róde. Pionierzy alarmuj: spójrzcie na Nas i bierzcie przykad, bo inaczej okryje nas ciemno. Chcesz to zobaczy? 2 wrzenia, po raz pierwszy na Dolnym lsku wyemitowany zostanie gony film „Czwarta rewolucja". Seans jest bezpatny, poniewa odbywa si w ramach midzynarodowej konferencji, nad któr patronat obj szef parlamentu europejskiego, Jerzy Buzek. Przyjd i przekonaj si, jak wyglda bd radykalne zmiany.
Dymice kominy, mierdzce spaliny, wojny o rop. Tak w tej chwili wyglda rynek energetyczny na wiecie. Wedug naukowców w dotychczasowy sposób energi bdziemy mogli produkowa jeszcze tylko przez 30 lat. Potem skocz si zoa. Wanie dlatego ju w tej chwili, w formie stabilnego zabezpieczenia i przede wszystkim taszej alternatywy wiat przechodzi na odnawialne róda energii. Jeszcze kilka dekad temu wtek ten by traktowany jak wizjonerski, dzisiaj mno si dobre przykady wykorzystania naturalnych i stale odradzajcych si róde. Dzisiaj co raz goniej mówi si o Czwartej Rewolucji!
Rewolucje s moliwe
Pierwsza rewolucja przemysowa nastaa pod koniec XVIII w., dziki wynalazkom technicznym, takim jak maszyna parowa. Energia wytwarzana gównie z wgla, sprzyjaa rozwojowi industrializacji. Na przeomie XIX i XX w. doszo do drugiej rewolucji. arówka, silnik spalinowy, silnik, gazowy, metoda rafinacji ropy naftowej - to nowe wynalazki. Wgiel zacz traci na znaczeniu, wypieraa go atwiejsza w transporcie i bardziej kaloryczna ropa naftowa. Poowa XX w. to kolejna rewolucja, która wykorzystaa nowe osignicia naukowo-techniczne: ukady scalone, biotechnologi, wiatowody i energi atomow. Elektronika opanowaa przemys. I kiedy wydawao si, e lepiej ju by nie moe - wiat opanowuje Czwarta Rewolucja. Jestemy wanie jej wiadkami!
Teraz czas na czwart rewolucj
Dlaczego? To proste. Konwencjonalne róda energii takie jak wgiel, czy ropa kocz si. Energia atomowa jest niebezpieczna i droga. Aby rozwój ludzkoci móg postpowa, musimy przej na tasze i odnawialne róda energii. Pierwsza rewolucja przemysowa umoliwia rozwój transportu. Dziki dokonaniom drugiej rewolucji polepszy si komfort ycia ludzi (wreszcie mielimy w domu elektryczno, telefony, arówki i odkurzacze). Trzecia rewolucja spowodowaa powszechn komputeryzacj automatyzacj procesów pracy, udoskonalenie rodków telekomunikacji i transportu. Co bdzie nas czeka po tym, jak czwarta rewolucja si dokona? Kto wie? By moe speni si kolejne marzenia naukowców...
Film-przesanie
Realizacj tej wizji pokazuje „Czwarta rewolucja", film wyjtkowy - pierwszy obraz, który przedstawia optymistyczne wyjcie dla dokonujcych si zmian klimatycznych, dla koczcych si konwencjonalnych róde energii. Pokazuje elektrownie soneczne i wiatrowe podczone w wielkie elektrownie. Pokazuje energi czerpan z wody i ze róde geotermalnych. Przede wszystkim prezentuje konkretne przykady. Reyser tego dokumentalnego dziea, Carl-A. Fechner, zaangaowa do produkcji autorytety z rónych zaktków wiata. Poznajemy naukowców, laureatów nagrody Nobla, ludzi polityki, biznesu i show biznesu, m.in. on Micka Jacgera. Obywatele Niemiec, Danii, Mali, a nawet Bangladeszu udowadniaj, e Ziemia daje nam ogromne moliwoci. Jedynym utrudnieniem z korzystania z nich jest brak wiadomoci o alternatywach. Tymczasem dziki filmowi „Czwarta Rewolucja" zwiedzamy najbardziej wydajny biurowiec w Niemczech, który produkuje wicej energii ni jej zuywa. Dowiadujemy si równie, jak energia naturalna moe rozwietli przyszo mieszkaców Mali lub Bangladeszu. - Wszystko jest moliwe, trzeba jednak zmieni podejcie do tematu i przekona si, e Odnawialne róda Energii to ju nie szalony pomys grupy naukowców, ale z powodzeniem wykorzystywana praktyka - przekonuje Bartosz Miara ze Stowarzyszenia Wolna Przedsibiorczo.
2 wrzenia Stowarzyszenie Wolna Przedsibiorczo organizuje we Wrocawiu Midzynarodow Konferencj „Autonomia Energetyczna", na któr zaproszeni zostali uczestnicy z Polski i ze wiata. Patronat honorowy nad konferencj obj szef Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek oraz Rafa Jurkowlaniec, Marszaek Województwa Dolnolskiego. Sympozjum bdzie prezentacj przykadów zastosowania Energii Odnawialnej na przykadzie samodzielnego domu, ale take sieci domów, czyli osiedla, miasta i caego regionu. - Poza „rozmowami na szczycie" zaley nam równie na promowaniu wród mieszkaców idei zastosowania energii odnawialnej, poniewa tak naprawd kady z nas we wasnym zakresie moe sta si samowystarczalny energetycznie. Wanie dlatego zorganizowalimy nieodpatnie seans dla wszystkich chtnych - tumaczy Ewelina Zieliska, Stowarzyszenie Wolna Przedsibiorczo.
Konferencja i emisja filmu odbd si 2 wrzenia we Wrocawiu w hotelu SOFITEL przy ulicy. w. Mikoaja 67.
- Do wspólnego i bezpatnego ogldania filmu, który zdoby sobie popularno na caym wiecie zapraszamy wszystkich na godzin 14.30 - zaprasza Bartosz Miara.
Wszystkie komentarze umieszczane przez u?ytkownik?w i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.



