Środa, 26 luty 2020 r.   Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
Działania lubińskich policjantów „Trzeźwy Poranek”. Jedna osoba już straciła uprawnienia Działania lubińskich p...
Lubińscy policjanci prowadząc prewencyjne działania pn. „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochode... »Repertuar kina „Muza” w Lubinie 28.02-5.03 Repertuar kina „...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   28.02 Piątek 16:15 > Doktor Dolittle > USA / sk 18:15 > Swi... »KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice” laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” KGHM Polska Miedź S.A....
Szacunek, wiarygodność, dialog - KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze "Polkowice - Sieroszowice" został laureatem nagrody &bd... »Szkolenie rolników Szkolenie rolników
W miejscowości Obora odbyło się szkolenie dla rolników z powiatu lubińskiego i polkowickiego, podczas którego próbowano znal... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Legnica: żywność i ciepłe serce
Data dodania: 22 lutego 2012 — Kategoria: Wiadomości

Legnica: żywność i ciepłe serce

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy starają się pomóc każdemu. W minionym roku dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legnicy przekazali osobom potrzebującym ponad 11 ton żywności o łącznej wartości 27 tys. zł.

- Główna pomoc, jakiej udzielamy, polega na wydawaniu żywności z programu unijnego. Trafia ona do osób z wcześniej sporządzonej listy - mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. - Jednak kiedy ktoś spoza listy zgłasza się po pomoc, zawsze staramy się jej udzielić. Tak dzieje się choćby w przypadku osób z noclegowni czy bezdomnych.

W ubiegłym roku wolontariusze przekazywali - obok produktów z programu pomocy żywnościowej - także artykuły zebrane w trakcie wrześniowej i grudniowej zbiórki żywności, w sumie tonę żywności, a ponadto odzież oraz inne dary rzeczowe.

- Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą działalność w 2011 roku. Szczególnie dziękuję wolontariuszom Beacie i Dawidowi za pomoc w transporcie żywności oraz księgowości. W tym roku obejmiemy systematyczną pomocą żywnościową 155 osób - zapowiada Alicja Filończyk.

Wolontariusze apelują o przekazywanie darów rzeczowych (potrzebny jest wózek dla dziecka, żyrandole, kurtki dziecięce), które pozwolą im udzielać wsparcia każdemu, kto zgłosi się do siedziby filii (ul. Reymonta 15). Los osób potrzebujących zależy także od ciebie!

Złóż dar:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica
58 1240 1994 1111 0010 3082 5362

Możesz skorzystać z przelewu on-line: http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/legnica/

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,7410.html
Ten artykuł był czytany 17417 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0