Wtorek, 17 maja 2022 r.   Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 42

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Punktuj sercemWiadomości z Lubina
Zniesienie stanu epidemii a postojowe Zniesienie stanu epide...
Jeszcze tylko do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce ... »Policjanci uczą dzieci jak być bezpiecznym na drodze i nie tylko Policjanci uczą dzieci...
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, odwiedzili dzieci z Prz... »RCS przedłuża zapisy do VII Biegu Papieskiego RCS przedłuża zapisy d...
Do startu RCS zaprasza wszystkich miłośników biegania.  Bieg odbędzie się 29 maja o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo - Sportowej. P... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (20.05 – 26.05.2022) Repertuar Kina Muza w ...
20.05 Piątek 16:15 > Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity - Podwodne życie Jacques’a Cousteau > USA / sk 18:00 >... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Legnica: żywność i ciepłe serce
Data dodania: 22 lutego 2012 — Kategoria: Wiadomości

Legnica: żywność i ciepłe serce

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy starają się pomóc każdemu. W minionym roku dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legnicy przekazali osobom potrzebującym ponad 11 ton żywności o łącznej wartości 27 tys. zł.

- Główna pomoc, jakiej udzielamy, polega na wydawaniu żywności z programu unijnego. Trafia ona do osób z wcześniej sporządzonej listy - mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. - Jednak kiedy ktoś spoza listy zgłasza się po pomoc, zawsze staramy się jej udzielić. Tak dzieje się choćby w przypadku osób z noclegowni czy bezdomnych.

W ubiegłym roku wolontariusze przekazywali - obok produktów z programu pomocy żywnościowej - także artykuły zebrane w trakcie wrześniowej i grudniowej zbiórki żywności, w sumie tonę żywności, a ponadto odzież oraz inne dary rzeczowe.

- Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą działalność w 2011 roku. Szczególnie dziękuję wolontariuszom Beacie i Dawidowi za pomoc w transporcie żywności oraz księgowości. W tym roku obejmiemy systematyczną pomocą żywnościową 155 osób - zapowiada Alicja Filończyk.

Wolontariusze apelują o przekazywanie darów rzeczowych (potrzebny jest wózek dla dziecka, żyrandole, kurtki dziecięce), które pozwolą im udzielać wsparcia każdemu, kto zgłosi się do siedziby filii (ul. Reymonta 15). Los osób potrzebujących zależy także od ciebie!

Złóż dar:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica
58 1240 1994 1111 0010 3082 5362

Możesz skorzystać z przelewu on-line: http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/legnica/

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,7410.html
Ten artykuł był czytany 17652 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0