Niedziela, 24 września 2017 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 81

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Okradł górnika w łaźni kopalnianej Okradł górnika w łaźni...
46 -letni mężczyzna po splądrowaniu pozostawionej odzieży  przez innego górnika na terenie jednej z kopalń, okradł go z pieniędzy i... »Kobiety (i mężczyźni także) w trudnych związkach Kobiety (i mężczyźni t...
Oczywiście nie chodzi tylko o kobiety, chociaż praktycznie w większości to one częściej i dłużej w takich właśnie związkach trwają. Taką sytu... »Jakie korzyści dla pracodawcy wynikają z zatrudniania pracowników po 50 roku życia? Jakie korzyści dla pra...
Dla pracodawców, którzy coraz częściej zaczynają doceniać doświadczonych i dojrzałych pracowników, państwo przygotowało wi... »„Czy nauczyciele są od lubienia?” „Czy nauczyciele...
„Czy nauczyciele są od lubienia?” – oto pytanie, na które szuka odpowiedzi Grzegorz Ćwiertniewicz. Inspiracją do napisa... »

» archiwum wiadomości


Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Okradł górnika w łaźni kopalnianej
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 24 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Okradł górnika w łaźni kopalnianej46 -letni mężczyzna po splądrowaniu pozostawionej odzieży  przez innego górnika na terenie jednej z kopalń, okradł go z pieniędzy i telefonu komórkowego. Sprawca tej kradzieży jest pracownikiem jednej z firm współpracujących z kopalnią. – Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej P... »


Kobiety (i mężczyźni także) w trudnych związkach
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 24 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Kobiety (i mężczyźni także) w trudnych związkachOczywiście nie chodzi tylko o kobiety, chociaż praktycznie w większości to one częściej i dłużej w takich właśnie związkach trwają. Taką sytuację wzmacniają jednocześnie ich potrzeby (a także deficyty emocjonalne dotyczące relacji i bliskości), naciski społeczne i kulturowe dotyczące ich roli w związku, odpowiedzialności za jego kształt, ... »


Jakie korzyści dla pracodawcy wynikają z zatrudniania pracowników po 50 roku życia?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Jakie korzyści dla pracodawcy wynikają z zatrudniania pracowników po 50 roku życia?Dla pracodawców, którzy coraz częściej zaczynają doceniać doświadczonych i dojrzałych pracowników, państwo przygotowało wiele udogodnień wynikających z zatrudnienia osób, które ukończyły 50 rok życia. Jeszcze nie tak dawno temu ukończenie 50 lat oznaczało schyłek kariery zawodowej. Dziś przekroczenie 50 rok... »


„Czy nauczyciele są od lubienia?”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

„Czy nauczyciele są od lubienia?”„Czy nauczyciele są od lubienia?” – oto pytanie, na które szuka odpowiedzi Grzegorz Ćwiertniewicz. Inspiracją do napisania niniejszego tekstu stało się dla mnie wystąpienie Rity Pierson. Można je bez trudu odnaleźć w Internecie. Amerykańska nauczycielka postawiła w nim tezę, że dzieci nie uczą się od ludzi, któ... »


Lubińskie trasy rowerowe. Pętla zachodnia Lubina
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Lubińskie trasy rowerowe. Pętla zachodnia LubinaStartujemy ze skrzyżowania ulic Hutniczej i Stary Lubin. Jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Stary Lubin. Przeskakujemy przez ulicę Chocianowską i dalej obok kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. 100 metrów za kościołem skręcamy w prawo,na południe, w ulicę Przemysłową. Obecnie, w związku z wybudowaniem obwodnicy południowe... »


Historia Obory
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Historia OboryWieś położona niespełna 4 km, w kierunku północno – zachodnim, od Lubina. W jej bezpośrednim sąsiedztwie zachowało się ciałopalne cmentarzysko kultury łużyckiej z epoki brązu, które było w latach 1964 i 1968 przedmiotem prac badawczo-ratowniczych. Ponadto na terenie wsi rozpoznano pozostałości osad z okresu wpływó... »


Kiedy podstawowa opieka medyczna za granicą nie wystarczy?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Kiedy podstawowa opieka medyczna za granicą nie wystarczy?Wyjazd za granicę to bardzo ważne przedsięwzięcie, w którym udział może być prawdziwą przyjemnością i doskonałą zabawą. Jednak w pewnych okolicznościach może się nieszczęśliwie zmienić w prawdziwy koszmar. Jeżeli dojdzie na przykład do wypadku w czasie pobytu za granicą i konieczne będzie podjęcie leczenia może się okazać, że to leczen... »


„Obywatelskie miasto Lubin”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

„Obywatelskie miasto Lubin”W dniu 23.09.2017, w sobotę,  o godzinie 15:00 na lubińskim skwerze Kresów Wschodnich obok Pomnika Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu odbędzie się debata pt. „Obywatelskie miasto Lubin”. Imprezę organizują lubińskie struktury .Nowoczesnej, a do udziału w dyskusji zaproszono przedstawicieli różnych ugrupowań. W ... »


Oferty pracy PUP Lubin
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Oferty pracy PUP LubinPrzedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 22 września 2017 roku SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY W DZIALE EKSPORTU (ROSJA)- 1 wolne miejsce, wykszt. wyższe ekonomiczne lub w trakcie studiów ekonomicznych, min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, bardzo dobra... »


Wycieczki edukacyjne dla uczniów z Lubina i okolic
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Wycieczki edukacyjne dla uczniów z Lubina i okolicJuż 1 września rozpoczyna się II edycja Programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”. Na dzieci z Lubina i okolic czeka wiele atrakcji, a wśród nich kolejne, dobrze już znane „Ekspedycje Smaków”, czyli darmowe wycieczki edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych, któr... »


KGHM z Certyfikatem Systemu Zarządzania Energią
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

KGHM z Certyfikatem Systemu Zarządzania EnergiąKGHM jest największą firmą, której udało się uzyskać certyfikat Certyfikat Systemu Zarządzania Energią zgodnego z normą ISO 50001. Do tej pory ok. 290 firm w Polsce uzyskało ten certyfikat. Możliwość samodzielnego przeprowadzania audytów energetycznych to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również potwie... »


Policja poszukuje świadków pożaru w miejscowości Tymowa
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Policja poszukuje świadków pożaru w miejscowości TymowaPolicjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy umyślnego podpalenia budynku stodoły w miejscowości Tymowa, w Gminie Ścinawa, w dniu 24 września 2016 roku. Nadpaleniu i spaleniu uległy ściany i drewniane elementy dachu, sprzęt rolniczy, baloty słomy oraz zginął pies rasy mieszanej, maści czar... »


Ostatni tydzień dla zdolnych sportowców, by ubiegać się o stypendium
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Ostatni tydzień dla zdolnych sportowców, by ubiegać się o stypendiumTo ostatni tydzień dla zdolnych sportowców, by ubiegać się o stypendium od mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki i sieci Biedronka. Fundusz wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych ce... »


Rowerami ulicami miasta. Start spod hali RCS
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 21 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Rowerami ulicami miasta. Start spod hali RCSTradycyjnie ulicami Lubina przejedzie „Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy”. W ten sposób mieszkańcy miasta uczczą  „Dzień bez Samochodu”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (23 września), o godzinie 14. Uwaga w tym roku zmiana – START rowerowego rajdu odbędzie się spod hali RCS. M&o... »


Z myślą o kombatantach
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 20 września 2017 — komentarze: brak komentarzy

Z myślą o kombatantachW ramach akcji ,,Seniorski Szlak – Żołnierz Września’’, która odbyła się w Domu Dziennego Pobytu Senior w Lubinie, kombatanci nie tylko wysłuchali wspomnień patriotycznych, ale także mieli możliwość uczestniczyć, w spotkaniu z policjantką z KPP w Lubinie, która korzystając z okazji poruszyła temat dot. zagr... »


Pierwsza  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.116 sek.Lubin 1.0