Wtorek, 28 czerwca 2022 r.   Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022) Repertuar Kina Muza w ...
1.07 Piątek 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru – premiera > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk ... »Helios zaprasza na rodzinne seanse hitu „Minionki: wejście Gru”! Helios zaprasza na rod...
Tego lata powróci największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen popkultury w nowej odsłonie. Już w najbliższy weekend Minion... »Czas na szkolną wyprawkę Czas na szkolną wypraw...
Od najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski do ZUS o tzw. „300 plus”, czyli wyprawkę szkolną. Zakład Ubezpieczeń Społeczny... »Tragedia na przejeździe kolejowym. Tragedia na przejeździ...
Do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w miejscowości Chróstnik. 38 letni motocyklista wjechał rozpędzony w przejeżdżającą... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z 31 grudnia 2010 miasto miało 74 045 mieszkańców.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022)
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 28 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022)1.07 Piątek 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru – premiera > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk 19:45 > > Top Gun: Maverick > USA / ds   2.07 Sobota 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk 19:45 > Top Gun:... »


Helios zaprasza na rodzinne seanse hitu „Minionki: wejście Gru”!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 28 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Helios zaprasza na rodzinne seanse hitu „Minionki: wejście Gru”!Tego lata powróci największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen popkultury w nowej odsłonie. Już w najbliższy weekend Minionki zaatakują ekrany wszystkich kin Helios! Te małe „czarne charakterki” pokochali mali i duzi kinomani. Sieć kin Helios zaprasza na specjalne seanse z konkursami oraz animacjami dla całej rodzi... »


Czas na szkolną wyprawkę
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 28 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Czas na szkolną wyprawkęOd najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski do ZUS o tzw. „300 plus”, czyli wyprawkę szkolną. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od ubiegłego roku szkolnego przyznaje i wypłaca pieniądze z programu "Dobry Start” nazywane popularnie wyprawką szkolną. W ramach programu rodzice - bez względu na swoje dochody - mogą otrzym... »


Tragedia na przejeździe kolejowym.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Tragedia na przejeździe kolejowym.Do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w miejscowości Chróstnik. 38 letni motocyklista wjechał rozpędzony w przejeżdżającą lokomotywę. Niestety kierowca zginął na miejscu pomimo trwającej ponad 40 minut akcji reanimacyjnej. Kierowco uważaj na przejazdach! W niedzielny poranek doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogoweg... »


Ogliki – seanse z konkursami 16-17 lipca
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Ogliki – seanse z konkursami 16-17 lipca Ogliki to wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, która pokazuje, że zawsze i wszędzie możemy być potrzebni.   Urocza rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Cuchniewo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieci... »


Królowie ringu - nowy kandydat Usika na lidera
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Królowie ringu - nowy kandydat Usika na lideraLegendarny brytyjski bokser wagi ciężkiej Lennox Lewis chciałby zobaczyć walkę o niekwestionowany tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej, w której spotkaliby się Tyson Fury i Aleksander Usik. Oficjalnie walka została już zaplanowana - odbędzie się 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Wiele legalnych serwisów bukmacherskich w Polsce online-bo... »


UPWr wraz z Europejską Agencja Kosmiczną tworzą nowe laboratorium ESA w Polsce
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

UPWr wraz z Europejską Agencja Kosmiczną tworzą nowe laboratorium ESA w PolsceEuropejska Agencja Kosmiczna i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisały porozumienie, w wyniku którego powstanie nowe laboratorium ESA w Polsce ( ESA_Lab@UPWr). Będzie ono miejscem rozwoju systemów nawigacyjnych, transferu technologii oraz wymiany dla młodych naukowców chcących rozwijać się w obszarze badań kosmicznych i... »


Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Oferty pracy – Rekrutacja – KGHMKGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wyzwań w międzynarodowym środowisku, w zespole doświadczonych specjalistów z branży wydobycia i przetwórstwa metali.   Niezależnie od tego czy jesteś studentem, absolwentem czy pracownik... »


Noc Świętojańska w Radoszycach już 2 lipca!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Noc Świętojańska w Radoszycach już 2 lipca!Noc Świętojańska w Radoszycach już 2 lipca! Niesamowita, letnia impreza wystartuje o godz. 17:00. Mieszkańcy naszej gminy mogą spodziewać się wielu letnich atrakcji. Będzie wyplatanie wianków świętojańskich i konkurs na najpiękniejszy z nich. Wybierzemy również Miss Nocy Świętojańskiej. – Na terenach przy świetlicy w Radoszyca... »


Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Kolejkowo prezentuje Miasto z PiaskuPonad tona piasku, niesamowite rzeźby, ogromny ocean, wrocławskie legendy i miniaturowi plażowicze cieszący się promieniami letniego słońca. Miasto z Piasku otwarte już od 28 czerwca! Miasto z Piasku to zapowiedź letniej przygody! Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych ... »


Helios o wspinaczce
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Helios o wspinaczceW ramach projektu Helios Sport zaprezentujemy podczas ekskluzywnego jedynego seansu w dniu 13 lipca o godzinie 19:00 na ekranie kina Helios Lubin bardzo mocny i poruszający dokument "The Alpinist".   Przedstawiają on sylwetkę i karierę sportową niezwykłego wspinacza Marca-André Leclerc'a- wizjonera, solisty, balansujące... »


Mundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując swój rejon służbowy, zauważyli dwa psy idące poboczem. Funkcjonariusze zainteresowali się ich losem. Nieufne zwierzaki postanowili zwabić... szynką z kanapki! Kiedy tylko pieski zbliżyły się do mundurowych, policjanci odczytali numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z nich. Następnie zadzwonili do właściciela, a wówczas okazało się, że zwierzęta niedawno były adoptowane, nieprzyzwyczajone jeszcze do nowego miejsca i uciekły z ogrodzonego podwórka. Policjanci zaopiekowali się zwierzakami, które bezpiecznie trafiły do swojego właściciela. Policjantka z psem przy radiowozie Policjantka z pieskiem przy radiowozie Ścinawscy policjanci pełniąc służbę patrolową na terenie swojej gminy, pomiędzy miejscowościami Lasowice, a Przychowa, zauważyli dwa psy, które szły poboczem jezdni. W trosce o ich bezpieczeństwo, mundurowi postanowili zaopiekować się zwierzętami, aby nie doszło do ich potrącenia przez inne pojazdy. Pieski początkowo były nieufne i nie pozwalały policjantom zbliżyć się do siebie. Do zwabienia czworonogów przydała się... szynka z kanapki jednego z funkcjonariuszy. To pozwoliło policjantom odczytać numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z piesków. Po telefonicznej rozmowie z właścicielem okazało się, że oba psy zostały niedawno adoptowane ze schroniska. Z uwagi na to, że są nieprzyzwyczajone do miejsca i do nowego opiekuna, pokonały ogrodzenie i uciekły z kojca. Dodatkowo mężczyzna oświadczył, że zwierzęta przebywały w tymczasowym kojcu, gdyż właściwy jest zamówiony i czeka tylko na jego dostawę. Funkcjonariusze sprawdzili warunki piesków. Okazało się, że kojec, w którym przebywały zapewniał im dużo miejsca. Miały też dostęp do świeżej wody i karmy. Dodatkowo, były czyste i zadbane, a co ważne – posiadały obroże z numerem telefonu do właściciela, co bardzo ułatwiło ustalenie ich opiekuna i bezpieczny powrót do domu. asp. szt. Sylwia Serafin Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Mundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując swój rejon służbowy, zauważyli dwa psy idące poboczem. Funkcjonariusze zainteresowali się ich losem. Nieufne zwierzaki postanowili zwabić... szynką z kanapki! Kiedy tylko pieski zbliżyły się do mundurowych, policjanci odczytali numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z nich. Następnie zadzwonili do właściciela, a wówczas okazało się, że zwierzęta niedawno były adoptowane, nieprzyzwyczajone jeszcze do nowego miejsca i uciekły z ogrodzonego podwórka. Policjanci zaopiekowali się zwierzakami, które bezpiecznie trafiły do swojego właściciela.  Policjantka z psem przy radiowozie Policjantka z pieskiem przy radiowozie Ścinawscy policjanci pełniąc służbę patrolową na terenie swojej gminy, pomiędzy miejscowościami Lasowice, a Przychowa, zauważyli dwa psy, które szły poboczem jezdni. W trosce o ich bezpieczeństwo, mundurowi postanowili zaopiekować się zwierzętami, aby nie doszło do ich potrącenia przez inne pojazdy. Pieski początkowo były nieufne i nie pozwalały policjantom zbliżyć się do siebie. Do zwabienia czworonogów przydała się... szynka z kanapki jednego z funkcjonariuszy. To pozwoliło policjantom odczytać numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z piesków.  Po telefonicznej rozmowie z właścicielem okazało się, że oba psy zostały niedawno adoptowane ze schroniska. Z uwagi na to, że są nieprzyzwyczajone do miejsca i do nowego opiekuna, pokonały ogrodzenie i uciekły z kojca. Dodatkowo mężczyzna oświadczył, że zwierzęta przebywały w tymczasowym kojcu, gdyż właściwy jest zamówiony i czeka tylko na jego dostawę.   Funkcjonariusze sprawdzili warunki piesków. Okazało się, że kojec, w którym przebywały zapewniał im dużo miejsca. Miały też dostęp do świeżej wody i karmy. Dodatkowo, były czyste i zadbane, a co ważne – posiadały obroże z numerem telefonu do właściciela, co bardzo ułatwiło ustalenie ich opiekuna i bezpieczny powrót do domu.  asp. szt. Sylwia Serafin  Oficer Prasowy KPP w LubinieMundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując swój rejon służbowy, zauważyli dwa psy idące poboczem. Funkcjonariusze zainteresowali się ich losem. Nieufne zwierzaki postanowili zwabić... szynką z kanapki! Kiedy tylko pieski zbliżyły się do mundurowych, policjanci odczytali numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z nich. Nastę... »


„ELVIS” - król rock and rolla powraca na duży ekran!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

„ELVIS” - król rock and rolla powraca na duży ekran!Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego lata już w najbliższy piątek zadebiutuje we wszystkich kinach Helios! Buzz Luhrmann twórca, nominowany do Oscara® wizjoner, zaprasza na swoje kolejne dzieło zrealizowane z niebywałym rozmachem. W tytułowej roli będzie można podziwiać Austina Butlera, któremu partnerować będzie zd... »


Zaplanuj wakacyjny wyjazd – podstawy biwakowej kuchni
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Zaplanuj wakacyjny wyjazd – podstawy biwakowej kuchniKoniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, wa... »


Jak pomóc psom i kotom przetrwać gorące lato w mieście
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 czerwca 2022 — komentarze: brak komentarzy

Jak pomóc psom i kotom przetrwać gorące lato w mieścieKtóre rasy psów najgorzej znoszą upał? Czy koty są bardziej odporne na temperatury powyżej 30 stopni? Jak pomóc naszym pupilom przetrwać gorące lato w mieście? - podpowie prof. Kamila Glińska-Suchocka z Kliniki Chorób Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu   Upał to dla psa czy k... »


Pierwsza  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.252 sek.Lubin 1.0