Niedziela, 17 grudnia 2017 r.   Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 101

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dziwny jest ten świat Dziwny jest ten świat
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec ... »Lubiński autobus piętrowy-”Piętruś” Lubiński autobus piętr...
Sentyment mieszkańców Lubina do jeżdżącego jeszcze całkiem niedawno po naszym mieście, pięknego autobusu piętrowego nadal jest ogromny. Ka... »MCZ w Lubinie bezpiecznym szpitalem przyszłości MCZ w Lubinie bezpiecz...
W tym roku Miedziowe Centrum Zdrowia zajęło 8 miejsce w rankingu ogólnokrajowym oraz drugie miejsce w woj. dolnośląskim. Doceniono m.in. w... »27 grudnia ZUS czeka na swoich klientów 27 grudnia ZUS czeka n...
27 grudnia 2017r.  ZUS nie zamyka drzwi przed swoimi klientami. Wszystkie placówki zarówno Oddziały jak i Inspektoraty oraz B... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Kiedy podstawowa opieka medyczna za granicą nie wystarczy?
Data dodania: 22 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Kiedy podstawowa opieka medyczna za granicą nie wystarczy?

Wyjazd za granicę to bardzo ważne przedsięwzięcie, w którym udział może być prawdziwą przyjemnością i doskonałą zabawą. Jednak w pewnych okolicznościach może się nieszczęśliwie zmienić w prawdziwy koszmar.

Jeżeli dojdzie na przykład do wypadku w czasie pobytu za granicą i konieczne będzie podjęcie leczenia może się okazać, że to leczenie doprowadzi wyjeżdżającego do bankructwa.

Karta z ograniczonym zasięgiem

Przed wyjazdem za granicę warto wyposażyć się w bezpłatną polisę, jaką jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To karta, która potwierdza, że dana osoba ma ubezpieczenie zdrowotne w swoim kraju. EKUZ mogą bowiem otrzymać wyłącznie te osoby, które są ubezpieczone. Może to być ubezpieczenie, które pochodzi z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenie. Może to również być ubezpieczenie, które dana osoba sama sobie opłaca, jako przedsiębiorca. Podstawa do ubezpieczenia wpływa jedynie na okres ważności wydawanej karty.

EKUZ służy do tego, by w razie zdarzenia, które wymaga leczenia w czasie pobytu za granicą, osoba ubezpieczona nie musiała pokrywać kosztów tego leczenia z własnych pieniędzy. Dotyczy to wyłącznie sytuacji, w których ratowane jest życie lub zdrowie. Nie dotyczy zaś tych sytuacji, gdy dany zabieg lub operacja były umówione lub zaplanowane. Niestety, jak się okazuje EKUZ nie zawsze zaspokaja wszystkie potrzeby ubezpieczonego.

Za część zabiegu płaci turysta

Refundacja kosztów leczenia za granicą możliwa jest wyłącznie w sytuacji nagłej, jak wspomniano, gdy chodzi o ratowanie życia lub zdrowia. Wszelkie zabiegi finansowane są zaś do wysokości ich wartości w Polsce.

Jeżeli więc jakiś zabieg jest za granicą wyceniony taniej niż w Polsce, to zostanie cały sfinansowany. W sytuacji, gdy zabieg jest droższy niż w Polsce, opłacona zostanie jedynie taka kwota, która odpowiada jego wartości w kraju. Powstałą w ten sposób różnicę pacjent musi samodzielnie opłacić z własnych środków. Oczywiście, różnica ta może być niewielka, a może być bardzo duża. Wszystko zależy od cennika obowiązującego w danym kraju i od jego stosunku do cennika w Polsce.

Więcej szczegółów na ten temat można przeczytać na ekuz na wakacyjnapolisa.pl. Warto się z tym tematem zapoznać przed wyjazdem, żeby potem nie przeżyć zaskoczenia.

Alternatywna polisa dla EKUZ

Warto jednak to podstawowe ubezpieczenie zdrowotne uzupełnić prywatnym ubezpieczeniem turystycznym. Dzięki niemu, w razie gdyby się okazało, że karta rzeczywiście nie wystarczy, różnicę można opłacić za pomocą wypłaconego przez towarzystwo odszkodowania.

 

Prywatne ubezpieczenie powoduje, że w razie gdy dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego, ubezpieczony otrzyma takie pieniądze, jakie zostały ustalone na etapie zawierania polisy, niezależnie od tego, ile kosztuje dane świadczenie zdrowotne w danym kraju.

Jeżeli się okaże ono tańsze, to zyskane w ten sposób pieniądze można spożytkować dla siebie, nie na opłacenie leczenia. Jeżeli część leczenia opłaci EKUZ, różnicę można opłacić z polisy, a resztę również przeznaczyć dla siebie. Warto sprawdzić ubezpieczenie turystyczne na wakacyjnapolisa.pl, ponieważ tam można zdobyć pełnię informacji na ten temat, a tak bogata wiedza pomoże podjąć właściwą decyzję.

 

Słowa kluczowe: lubin opieka medyczna silesian
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17094.html
Ten artykuł był czytany 848 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Ubea.pl

Gość serwisu
#43805 | 25.09.17 12:53:50Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

W przypadku EKUZ nie ma znaczenia stosunek ceny danego zabiegu w Polsce do ceny tego zabiegu w innym kraju. Dzięki EKUZ jesteśmy po prostu traktowani przez publiczną służbę zdrowia tak, jak obywatele danego kraju. Z własnej kieszeni musimy więc opłacić to, za co płacą obywatele danego państwa (a w wielu krajach płaci się np. za zabiegi stomatologiczne czy trzeba uiszczać opłatę dzienną za pobyt w szpitalu). Dokładnie działanie EKUZ i jej ograniczenia wyjaśniono w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=d8ypmgdd8Ic
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.050 sek.Lubin 1.0