Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 95

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
FEN 23: Bonusy za galę w Lubinie FEN 23: Bonusy za galę...
Federacja Fight Exclusive Night przyznała bonus za swoją 23. galę, która 12 stycznia odbyła się w Lubinie. Standardowo wybrano trzy katego... »Bezpłatne badania w kierunku tętniaka aorty brzusznej Bezpłatne badania w ki...
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu pacjenci mogą zbadać się pod kątem tętniaka aorty brzusznej. Bad... »Milionowe straty KGHM. 6 zatrzymanych Milionowe straty KGHM....
Ponad 4 mln zł strat spółki z Grupy KGHM na dostawach fałszowanego złomu miedzi. Zatrzymani biznesmeni i pracownicy miedziowej spół... »Co należy wiedzieć przed założeniem konta na LVbet? Co należy wiedzieć prz...
Po ścisłych regulacjach rynku bukmacherskiego w Polsce, znalezienie operatora, który będzie legalnie działał na terenie Polski, nie jest t... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

W Tymowej zebrali ponad 7 tysięcy na serduszko Oli Janiszewskiej
Data dodania: 25 kwietnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

W Tymowej zebrali ponad 7 tysięcy na serduszko Oli Janiszewskiej

Każdy z nas wie, że pomoc bezbronnym, a szczególnie dzieciom jest bardzo ważna. Rozumieją to też uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej, którzy 22 kwietnia zorganizowali koncert charytatywny dla chorej Oli. W przedsięwzięcie zaangażowała się także przyparafialna schola, natomiast ścinawski samorząd zachęca do udzielania wsparcia małej dziewczynce na swojej stronie internetowej oraz facebookowym profilu.

Ola Janiszewska ma dwa latka i cierpi na niedorozwój lewej komory serca (HLHS). Dziewczynka w swoim krótkim życiu przeszła już dwie operacje na otwartym serduszku oraz dwa zabiegi cewnikowania serca. Obecnie ma komplikacje pooperacyjne, w tym zwężenie lewej tętnicy płucnej, z którymi dzielnie walczy, nie tracąc przy tym radości z życia. Nadszedł czas na wykonanie kolejnego etapu korekcji wady serca. Profesor Malec zgodził się operować Olę w klinice na terenie Niemiec. Niestety koszt operacji wynosi 37 tys. euro i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców.

Dlatego też szkoła w Tymowej postanowiła pomóc zebrać pieniądze dla małej bohaterki. W trakcie koncertu, który zorganizowali uczniowie wraz z nauczycielami, nie zabrakło występów przedszkolaków i starszych dzieci, właściwie ze wszystkich grup wiekowych. Pięknie zagrali i zaśpiewali także członkowie przyparafialnej scholi. Były słodkości przygotowane przez mieszkańców wsi, a imprezie towarzyszył radosny nastrój rodzinnej zabawy. Wydarzenie odbyło się w tymowskiej świetlicy, która niemal pękała w szwach, w śród licznej widowni byli m.in. burmistrz Krystian Kosztyła oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ścinawie Irena Chrystyna.

– W trakcie tego małego a jakże wielkie koncertu udało nam się zebrać blisko 7.500,00 zł. Tak wielka hojność była możliwa dzięki temu, że ojciec Oli był mieszkańcem Tymowej i jest bardzo szanowany i lubiany przez naszą społeczność– mówi uczestniczka koncertu.

Jednak koncert nie był jedyną formą pomocy dla Oli. Wsparcia można udzielać na wiele innych sposobów, między innymi: biorąc udział w licytacjach, uczestnicząc w kolejnych wydarzeniach organizowanych dla dziewczynki, takich jak: Biegniemy dla Serduszka Oleńki, czy Imprezie Charytatywnej Dla Oli Z Sercem Dla Serca.

Można też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS
ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
z dopiskiem: „Aleksandra Janiszewska”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie
ul. Probostwo 6A
20-089 Lublin

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.

Ruszyła także zbiórka portalu siepomaga.pl, gdzie w bardzo prosty i łatwy sposób można udzielić pomocy - www.siepomaga.pl/ola-janiszewska

Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony małej Oli na facebookowym profilu Oleńka – Waleczna Dziewczynka z Połową Serduszka HLHS, gdzie zamieszczane są bieżące informacje, dotyczące organizowanych akcji charytatywnych.

Czytaj też: http://magazyn.elubin.pl/koncert-biegi-eventy-dla-walecznego-serduszka-oli-janiszewskiej-ludzi-dobrej-woli-jest-wiecej/

Słowa kluczowe: lubin Ola Janiszewska
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18019.html
Ten artykuł był czytany 590 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0