Poniedzialek, 22 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 103

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Mini Maraton Avengers w kinach Helios! Mini Maraton Avengers ...
W piątek, 26 kwietnia, specjalnie z myślą o fanach superbohaterów, w kinach Helios zaprezentowany zostanie Mini Maraton Avengers. Na widz&... »Wielkanoc – początek nowego cyklu życia Wielkanoc – pocz...
Wielkanoc to dla chrześcijan święto najważniejsze – celebrowanie zwycięstwa nad śmiercią i radość z obietnicy życia wiecznego.   To ... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 kwietnia 2019 r.  SPEC... »Po czterech miesiącach walki o zachowanie granic, widać światełko w tunelu – wywiad z wójtem Tadeuszem Kielanem Po czterech miesiącach...
W najnowszych wydaniu Wiadomości Gminnych Gminy Lubin ukazał się wywiad z Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem. Głównym tematem rozmowy jest wal... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zakończono I etap remontu Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przekazano ją do użytkowania

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych
Data dodania: 16 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Wzajemne poparcie w wyborach samorządowych

Wójt Gminy wiejskiej Lubin, Tadeusz Kielan udzielił swojego poparcia Posłowi PIS, Krzysztofowi Kubów w wyborach samorządowych na prezydenta miasta Lubina. Jednocześnie Tadeusz Kielan ogłosił swój powtórny start na wójta Gminy wiejskiej Lubin.

- To najlepszy wójt na Dolnym Śląsku, dzisiaj najlepszy i najsprawniejszy samorządowiec, dlatego to poparcie, ale tez przekonanie co do wspólnych działań ale i do współpracy, która już miała miejsce. Kiedy uda nam się wygrać wybory samorządowe, że tej współpracy będzie więcej. dzisiaj zarówno miasto Lubin jak i Gmina wiejska Lubin cierpi na braki współpracy pomiędzy tymi dwoma jednostkami zarówno w zakresie oświaty jak i kwestiach związanych z drogami. Chcemy pokazać że mieszkańcy Lubina jak i Gminy Lubin mogą tylko zyskać na tej współpracy, której dzisiaj niestety brakuje. W mieście potrzebna jest zmiana na nową i lepszą jakość zarządzania - mówił Krzysztof Kubów.

- Współpraca była ścisła a co najważniejsze, efektywna za co chciałbym podziękować panu posłowi. Tak, będę kandydował na ten zaszczytny urząd wójta Gminy Lubin w zbliżających się wyborach. W ostatnich latach, przynajmniej kiedy jestem wójtem, nie było współpracy pomiędzy miastem a gminą wiejską Lubin. Chciałbym tej współpracy ale żeby ta współpraca była na partnerskich zasadach. To sąsiedztwo miedzy miastem a gminą powinniśmy wręcz pielęgnować. Nie ma równych i równiejszych. Wszyscy oczekujemy korzyści z tej współpracy.Problemów jest mnóstwo do rozwiązania - nowe miejsca pracy, współpraca z KGHM,bo jak sięgnę pamięcią 30-lat wstecz to tej współpracy nie było. Sadzę, że inne miejscowości więcej skorzystały niż nasze miasto mimo, że KGHM ma siedzibę w Lubinie. Dlaczego ja o tym mówię skoro jestem wójtem Gminy Lubin? Ale jestem tez mieszkańcem Lubina.Dobro tego miasta bardzo mi leży na sercu. Widzę te problemy i chciałbym wesprzeć przyszłego kandydata na prezydenta Lubina, w osobie Krzysztofa Kubowa.

Jeżeli chodzi o problemy oświatowe to nie może tak być, ze co roku jest jakaś afera, są jakieś problemy. To rodzice powinni decydować o tym gdzie dziecko ma chodzić do szkoły już nie mówiąc o tych sztucznych meldowaniach się, czy to w gminie, czy to w mieście, po co to wszystko? - mówił Tadeusz Kielan i dodaje - naszym priorytetem powinny być wspólne inwestycje. ja nie pamiętam abyśmy z miastem zrealizowali jakakolwiek wspólną inwestycję. Na drogach jest sporo do zrobienia. Podam jeden przykład ulicy Spacerowej. Stan jej jest beznadziejny,a właściciele tych działek do których prowadzi ta ulica zasługują na to żeby komfortowo dojechać do tych działek. Z całą pewnością bonus powitalny przyda się każdemu z kandydatów.

- Nasz kandydat na prezydenta ma jeszcze jedną ogromną zaletę - mówi Tadeusz Kielan - wychodzi do ludzi i z nimi rozmawia, spotyka się z nimi i słucha ludzi. Nie można zarządzać zza biurka Od kilkunastu lat Pan poseł spotykał się z mieszkańcami Gminy. Bo z ludźmi trzeba rozmawiać i nie bać się trudnych tematów. - dodaje Tadeusz Kielan.

- Ten deal zagwarantuje bardzo dobrą współpracę dla obu samorządów. Bo mieszkańcy obu samorządów zasługują na rozwój i współpracę dzięki, której zyskają obie gminy - mówił Krzysztof Kubów.

Tadeusz Kielan, wieloletni pracownik Gminy Lubin, Starosta Powiatu lubińskiego w ostatnich wyborach samorządowych startował z poparciem obecnego prezydenta Lubina. W tych wyborach sam wspiera i popiera innego kandydata. - Dlaczego moim kandydatem jest pan poseł a nie obecny prezydent? Otóż ze szczegółowej analizy korzyści i strat, jeżeli chodzi o korzyści to ich nie ma przez ostatnie 4 lata a pan poseł jest gwarantem współpracy i realizacji wspólnych programów. Tak więc tym razem moim kandydatem na prezydenta Lubina jest pan poseł Krzysztof Kubów.

Krzysztof Kubów ma spore doświadczenie w samorządzie :

Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek, Warszawa» źródło
od 12.11.2015 Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14551
2015 Sejm RP VIII kadencji, kandydat na posła, Warszawa
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14551 (wybrany)
2014 – 2015 Sejmik Województwa Dolnośląskiego, radny , Wrocław
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 7252
2014 Sejmik Województwa Dolnośląskiego, kandydat na radnego, Wrocław
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 7252 (wybrany)
od 2012 Prawo i Sprawiedliwość w Lubinie, przewodniczący, Lubin
od 2012 Prawo i Sprawiedliwość w Lubinie, przewodniczący, Lubin
2011 Sejm RP VII kadencji, kandydat na posła, Warszawa
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6082 (niewybrany)
2010 – 2014 Rada Powiatu w Lubinie, radny , Lubin
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 459
2010 Rada Powiatu w Lubinie, kandydat na radnego, Lubin
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 459

Magister administracji, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończył także studia menadżerskie. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Nasz Region”. Od 2006 r. związany z Polską Miedzią. Członek zarządu okręgu legnicko-jeleniogórskiego PiS. Był radnym powiatu lubińskiego (2010-2014). W l. 2014-2015 radny sejmiku dolnośląskiego. Członek PiS. W 2011 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: ds. energii i skarbu państwa; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18345.html
Ten artykuł był czytany 683 razy.


4 komentarze

Napisz komentarz!

~Lubinanin

Gość serwisu
#43877 | 17.07.18 15:14:43Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pisowski Tadeusz Kielan
~Gość

Gość serwisu
#43878 | 17.07.18 15:59:33Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

tak bezpartyjny RR
~Gość

Gość serwisu
#43879 | 18.07.18 10:46:18Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Tadziu jest wporzo
~Gość

Gość serwisu
#43930 | 31.01.19 12:35:24Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Ciekawa informacja, zwłaszcza ta o kodzie bonusowym <br /> https://www.sts.pl/pl/bonusy/kod-promocyjny-sts-na-start/
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0