Środa, 27 marca 2019 r.   Imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Dumbo” powraca na ekrany kin Helios! „Dumbo” po...
Sieć kin Helios zaprasza na aktorską adaptację ukochanej przez widzów ponadczasowej animacji Disneya od najbliższego piątku, 29 marca. &bd... »Sprawcy napadu na salon gier w Polkowicach oraz usiłowania zabójstwa, tymczasowo aresztowani Sprawcy napadu na salo...
13 marca 2019 roku około godz. 3.00 w nocy. Marek Ś. potrzebował pieniędzy. Dał Danielowi Sz. maczetę, którą ten miał nastraszyć pracownic... »Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”. Policjanci ostrzegają… Oszuści próbują wyłudz...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Zgnieć to! Zmiażdż to! Zgnieć to! Zmiażdż to!...
Czy wiesz, że 35 plastikowych butelek wystarczy by wyprodukować polarową bluzę, a jedna butelka rzucona gdzieś na pobocze drogi może rozkładać si... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Miejskie konsultacje pod lupą prokuratora
Data dodania: 15 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Miejskie konsultacje pod lupą prokuratora

Wójt Gminy Lubin złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa podczas konsultacji w sprawie zmiany granic gminy miejskiej Lubin, prowadzonych na portalu lubin.pl. Szef gminnego samorządu Tadeusz Kielan poinformował o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Miasto oprócz tradycyjnych ankiet papierowych, prowadzi także konsultacje elektroniczne. Mieszkańcy Lubina na portalu www.lubin.pl mogą wypowiedzieć się czy popierają pomysł zmiany granic Gminy Miejskiej Lubin, polegającej na włączeniu do niej siedmiu sołectw: Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa.

Nie forma budzi jednak wątpliwości wójta Gminy Lubin, ale podejrzewana nieuprawniona ingerencja w wyniki konsultacji, których mogła dokonać nieustalona osoba w nocy z 25 na 26 lutego 2019 r.

– Śledzimy na bieżąco przebieg internetowych konsultacji i zaniepokoił nas fakt, że jednej nocy, w przeciągu zaledwie kilku godzin miały miejsce gwałtowne zmiany wyników głosowania. Na przykład w przypadku Krzeczyna Wielkiego wieczorem 62,02 proc. głosujących było przeciw przyłączeniu do Lubina, podczas gdy rano już tylko 47,02. Dotyczy to wszystkich konsultowanych miejscowości i rodzi uzasadnione podejrzenia, że doszło do nieuprawnionej manipulacji wynikami konsultacji społecznych – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W zawiadomieniu o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa wskazano również na utrudnienia w oddawaniu głosów. Mimo prawidłowego wypełnienia ankiety i oświadczeniu, że jest się mieszkańcem miasta nie można było skutecznie zagłosować.

Skierowany do Prokuratury Rejonowej w Lubinie wniosek zawiera 15 załączników, a jednych z nich jest nagranie dokumentujące nieskuteczną próbę oddania głosu.

Przypomnijmy w Gminie Lubin konsultacje zostały już zakończone. Wzięło w nich udział blisko 10,5 tys. osób, z czego 98,23 powiedziało „nie” włączeniu Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa do Lubina.

(AK) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19315.html
Ten artykuł był czytany 73 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0