Sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...08.02.1999 Powołano na stanowisko III wiceprezydenta Krzysztofa Szczepaniaka

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Miejskie konsultacje pod lupą prokuratora
Data dodania: 15 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Miejskie konsultacje pod lupą prokuratora

Wójt Gminy Lubin złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa podczas konsultacji w sprawie zmiany granic gminy miejskiej Lubin, prowadzonych na portalu lubin.pl. Szef gminnego samorządu Tadeusz Kielan poinformował o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Miasto oprócz tradycyjnych ankiet papierowych, prowadzi także konsultacje elektroniczne. Mieszkańcy Lubina na portalu www.lubin.pl mogą wypowiedzieć się czy popierają pomysł zmiany granic Gminy Miejskiej Lubin, polegającej na włączeniu do niej siedmiu sołectw: Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa.

Nie forma budzi jednak wątpliwości wójta Gminy Lubin, ale podejrzewana nieuprawniona ingerencja w wyniki konsultacji, których mogła dokonać nieustalona osoba w nocy z 25 na 26 lutego 2019 r.

– Śledzimy na bieżąco przebieg internetowych konsultacji i zaniepokoił nas fakt, że jednej nocy, w przeciągu zaledwie kilku godzin miały miejsce gwałtowne zmiany wyników głosowania. Na przykład w przypadku Krzeczyna Wielkiego wieczorem 62,02 proc. głosujących było przeciw przyłączeniu do Lubina, podczas gdy rano już tylko 47,02. Dotyczy to wszystkich konsultowanych miejscowości i rodzi uzasadnione podejrzenia, że doszło do nieuprawnionej manipulacji wynikami konsultacji społecznych – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W zawiadomieniu o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa wskazano również na utrudnienia w oddawaniu głosów. Mimo prawidłowego wypełnienia ankiety i oświadczeniu, że jest się mieszkańcem miasta nie można było skutecznie zagłosować.

Skierowany do Prokuratury Rejonowej w Lubinie wniosek zawiera 15 załączników, a jednych z nich jest nagranie dokumentujące nieskuteczną próbę oddania głosu.

Przypomnijmy w Gminie Lubin konsultacje zostały już zakończone. Wzięło w nich udział blisko 10,5 tys. osób, z czego 98,23 powiedziało „nie” włączeniu Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa do Lubina.

(AK) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19315.html
Ten artykuł był czytany 112 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0