Wtorek, 30 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 48

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Chcesz 800+ – wypełniaj bez błędów Chcesz 800+ – wy...
Błąd w numerze rachunku bankowego lub peselu dziecka to najczęstsze błędy, które pojawiają się we dokumentach wysyłanych do ZUS. Rozpatryw... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Wolontariusze KGHM posadzili kolejny las Wolontariusze KGHM pos...
Kolejne sadzonki dębów, buków i sosen już rosną na terenach leśnych wokół Huty Miedzi Głogów. Posadzone dziś sosny st... »Jak wybrać odpowiednią kategorię dla Twojego ogłoszenia, aby było jeszcze bardziej skuteczne? Jak wybrać odpowiednią...
Sprawdź jak tworzyć sprzedające ogłoszenia lokalne wybierając odpowiednie kategorie w serwisie ogłoszeniowym. Jak wybrać odpowiednią kategori... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Środki ochrony roślin. KRUS przypomina o zagrożeniach
Data dodania: 25 września 2019 — Kategoria: Wiadomości

Środki ochrony roślin. KRUS przypomina o zagrożeniach

Jednym ze źródeł zagrożenia wypadkowego są środki ochrony roślin  używane w gospodarstwach rolnych. Środki ochrony roślin są substancjami o dużej toksyczności i szkodliwym oddziaływaniu na zdrowie i życie ludzi - szczególnie niebezpieczne są pestycydy. Zatrucia tymi związkami powodują alergiczne reakcje skóry. Prowadzą do zmian martwiczych wątroby, schorzeń naczyniowych i porażeń układu nerwowego – są to zatrucia niebezpieczne, ponieważ środki ochrony roślin mają zdolność kumulowania się w organizmie.

W przypadku zatrucia należy postępować zgodnie z instrukcją znajdująca się na etykiecie preparatu. Poniżej kilka podstawowych zasad o których należy pamiętać:

- jeśli zatrucie nastąpiło przez skórę, należy założyć gumowe rękawice w celu ściągnięcia zanieczyszczonej odzieży i spłukać truciznę wodą z mydłem

- przy skażeniu oczu, należy umyć je samą wodą

- w sytuacji spożycia takiego środka, należy podać osobie dużą ilość wody aby sprowokować wymioty i usunąć jak najszybciej z organizmu truciznę, a następnie, bezzwłocznie, wezwać karetkę pogotowia.

Środki ochrony roślin należy przechowywać w wydzielonym, oznakowanym pomieszczeniu, zamykanym na klucz, aby nie miały do nich dostępu dzieci i zwierzęta. Pomieszczenie powinno posiadać osobne wejście i ściany bez otworów, umożliwiające przenikanie szkodliwych substancji do sąsiednich pomieszczeń, z odpowiednią sprawną wentylacją i bezpieczną instalacją elektryczną. Bezwzględnie, środki ochrony roślin należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach.

Przed przystąpieniem do pracy ze środkami ochrony roślin, należy odpowiednio zabezpieczyć skórę poprzez dobór odpowiedniej odzieży ochronnej tj. ubranie chroniące przed ciekłymi środkami ochrony roślin (spodnie, bluza i kapelusz typu rybackiego lub kombinezon impregnowany z kapturem), buty gumowe, rękawice gumowe lub igielitowe, okulary ochronne lub ekran ochronny, półmaski i maski.

 Aby przeciwdziałać zagrożeniom powinniśmy umieć je rozpoznawać.  Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie środków ochrony roślin, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac z pestycydami należy przeczytać etykiety oraz ulotki.
  • Jeśli jest to możliwe, zawsze należy wybierać i zastępować pestycydy toksyczne i bardzo toksyczne, produktami mniej niebezpiecznymi.
  • Spożywanie posiłków, picie napojów i palenie tytoniu są dopuszczalne jedynie podczas przerw w pracy, w bezpiecznej odległości od terenu na którym dokonano chemizacji.
  • Niedopuszczalne jest picie alkoholu przed  i  podczas pracy z pestycydami.
  • Po zakończeniu pracy należy całe ciało umyć ciepłą wodą z mydłem i zmienić odzież na czystą.
  • Wszelkie objawy złego samopoczucia po pracy w kontakcie ze środkami chemicznymi, należy bezwzględnie zgłaszać lekarzowi.

Pamiętajmy, że zabiegi agrotechniczne z użyciem chemicznych środków, mogą wykonywać jedynie osoby dorosłe, zdrowe, posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Nigdy nie lekceważmy zagrożeń - dbajmy o zdrowie nasze i naszych rodzin.

Opracowała: Alicja Fic –specjalista PT KRUS Polkowice

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20114.html
Ten artykul byl czytany 371 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0