Poniedzialek, 29 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Piotra, Rity, Angeliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 122

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Chcesz 800+ – wypełniaj bez błędów Chcesz 800+ – wy...
Błąd w numerze rachunku bankowego lub peselu dziecka to najczęstsze błędy, które pojawiają się we dokumentach wysyłanych do ZUS. Rozpatryw... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Wolontariusze KGHM posadzili kolejny las Wolontariusze KGHM pos...
Kolejne sadzonki dębów, buków i sosen już rosną na terenach leśnych wokół Huty Miedzi Głogów. Posadzone dziś sosny st... »Jak wybrać odpowiednią kategorię dla Twojego ogłoszenia, aby było jeszcze bardziej skuteczne? Jak wybrać odpowiednią...
Sprawdź jak tworzyć sprzedające ogłoszenia lokalne wybierając odpowiednie kategorie w serwisie ogłoszeniowym. Jak wybrać odpowiednią kategori... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1-8.09.1996 Obchody pierwszych DNI LUBINA

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Historia powstania szczoteczek elektrycznych
Data dodania: 24 kwietnia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Historia powstania szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne są dziś niemal tak popularne jak klasyczne szczoteczki manualne. Stomatolodzy są zgodni, że zapewniają one znacznie skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej, a przy tym charakteryzują się największymi standardami bezpieczeństwa i zdolnością dopasowywania się do potrzeb różnych użytkowników. Zapraszamy Was do zapoznania się z historią tych innowacyjnych urządzeń.

Broxodent. Zapewne niewielu z Was ta nazwa cokolwiek mówi, ale właśnie tak nazwano pierwszą szczoteczkę elektryczną. Urządzenie pojawiło się na rynku w 1939 roku za sprawą szwajcarskiego naukowca Phillippe-Guy Woog’a, Co ciekawe, skonstruowano je wyłącznie z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością manualną, a także użytkownikach aparatów ortodontycznych.

Pierwsza szczoteczka elektryczna

Szczoteczka wymyślona przez Wooga’a zyskała u wymienionych grup pacjentów sporą popularność – urządzenie doskonale czyściło zęby, co sprawiło, że uwagę zwrócili na nie inwestorzy z całego świata, a wkrótce po rynkowym debiucie produkcja szczoteczek Broxodent przeniosła się ze Szwajcarii do Francji.

Ekspansja za ocean

Rosnąca popularność szczoteczek Broxodent sprawiła, że w 1959 roku zadebiutowały one na rynku amerykańskim. Za oceanem urządzenia niemal natychmiast stały się hitem, szybko wypierając z rynku klasyczne szczoteczki manualne. W efekcie tego, już w 1960 roku uruchomiona została seryjna produkcja szczoteczek Broxodent od firmy Squibb, co jeszcze bardziej wpłynęło na popularyzację elektrycznego mycia.

Kolejny rok przyniósł kolejną innowację – w 1961 roku na rynku pojawiła się bowiem pierwsza szczoteczka elektryczna z bezprzewodową ładowarką. Jej bateria po raz pierwszy była zawarta w rękojeści, więc obudowa szczoteczki była hermetycznie zamknięta, tak, by do środka nie mogła dostać się woda. Z tego samego względu nowa szczoteczka nie posiadała żadnych kontaktów metalowych, a jej ładowanie odbywało się za pomocą indukcji elektromagnetycznej.

Jeśli już jesteśmy przy ekspansji szczoteczek elektrycznych do Stanów Zjednoczonych – ważnym, przełomowym rokiem w ich historii był także rok 1964. To w nim szczoteczki elektryczne firmy General Electric zyskały uznanie Amerykańskiego Towarzystwo Stomatologicznego, które uznało je za skuteczne i bezpieczne w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Szczoteczka z obrotową końcówką i pierwsza szczoteczka soniczna

Za następny krok milowy w historii szczoteczek elektrycznych możemy uznać wejście na rynek w 1987 roku pierwszego urządzenia z końcówką obrotową. Szczoteczka nosiła nazwę Rotadent, zaś jej producentem była firma Interplak. Niedługo potem konsumenci mogli zaś się już cieszyć szczoteczkami marki Braun, które poruszały się ruchami 2D, czyli oscylacyjno-rotacyjnymi.

W 1990 roku rynek szczoteczek elektrycznych zrewolucjonizowały szczoteczki soniczne – na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ich głównym dystrybutorem była znana i ceniona na całym świecie do dziś firma Philips Sonicare. Przegląd popularnych szczoteczek tego typu znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-elektrycznych. Urządzenia charakteryzowały się nie okrągłą, jak to miało miejsce do tej pory, a podłużną główką czyszczącą, i działały na bazie drgań sonicznych – dzięki nim, wytwarzały podczas szczotkowania złożoną ze śliny i pasty do zębów chmurę mikrobąbelków, które samoczynnie, a nie za pomocą ruchów mechanicznych, obmywały jamę ustną z bakterii.

Współczesne technologie czyszczenia

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku sprzedaż szczoteczek elektrycznych wynosiła już 25% wszystkich urządzeń sprzedawanych na świecie. To tylko uzmysławia fakt, jak bardzo stały się one popularne. Za popytem idzie oczywiście podaż – obecnie do wyboru mamy wiele zaawansowanych szczoteczek elektrycznych, sonicznych czy ultradźwiękowych, które oferują nam wiele trybów czyszczenia, czy opcji dodatkowo usprawniających codzienne mycie. Niektóre modele wyposażone są chociażby w specjalne czujniki siły nacisku, chroniące nas przed podrażnieniami, czy też moduły Bluetooth, umożliwiające połączenie szczoteczki ze smartfonem.

Najpopularniejsi, współcześni producenci szczoteczek elektrycznych to firmy Philips Sonicare, Smilesonic, Oral-B czy Seysso.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20908.html
Ten artykul byl czytany 696 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.381 sek.Lubin 1.0