Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin


Wiadomości z Lubina
Są zdecydowani - nie boją się trudnych warunków, kolejna grupa ochotników wyjechała na poligon w Żaganiu Są zdecydowani - nie b...
To będzie wyjątkowe szkolenie, bo zima nie ułatwi przeprowadzenie zaplanowanych zajęć, ale na szczęście, w przeciwieństwie do koronawirusa, ich n... »Ziemia Lubińska – Chróstnik Ziemia Lubińska –...
W odległości niespełna 5 km na południe od Lubina znajduje się jedna z najstarszych miejscowości w powiecie lubińskim, Chróstnik. Dzieje t... »Nabór wniosków do programu GRUNT TO MIEĆ GRUNT Nabór wniosków do prog...
Program skierowany jest do wszystkich urzędujących sołtysów z terenu całej Polski. Portal Przetargów Rolnych zaprasza do składania ... »ZUS płaci postojowe dla artystów ZUS płaci postojowe dl...
Od piątku 15 stycznia  wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe mogą m.in. twórcy, artyści oraz technicy wspomagający... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁNIERZAMI WSPIERAJĄ SŁUŻBY SANITARNE W WALCE Z COVID -19.
Data dodania: 26 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁNIERZAMI WSPIERAJĄ SŁUŻBY SANITARNE W WALCE Z COVID -19.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie nieustannie prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii, dodatkowo zaangażowani są do kontrolowania osób poddanych kwarantannie. W tym celu dzielnicowych wspierają żołnierze z 10 – tej Brygady Kawalerii Pancernej imienia generała broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Policjanci przypominają wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu aby stosowali się do obowiązków, nakazów i zakazów wynikających z obostrzeń sanitarnych dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego i swoich najbliższych.

- Pomimo licznych kontroli, zarówno obiektów handlowych jak i osób poruszających się w przestrzeni publicznej, zdarzają się mieszkańcy powiatu wołowskiego, którzy w dalszym ciągu nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Policjanci są zobowiązani do egzekwowania zachowania zgodnego z aktualnymi obostrzeniami i nie będą pobłażliwie podchodzić do łamania prawa w tym zakresie. W ciągu ubiegłego tygodnia funkcjonariusze ujawnili 40 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dla 8 osób wiązało się to z otrzymaniem mandatu karnego, a wobec 29 osób skierowano wnioski o ukaranie do Sądu - informuje aspirant Krzysztof Pawlik z lubińskiej poliocji.

Informacje dotyczące aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie rządowej.

Policjanci apelują: zwróćmy uwagę na seniorów, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, osoby samotne. Sprawdźmy czy nie potrzebują pomocy, czy dobrze się czują. Wspierajmy się w razie potrzeby.

O odpowiedzialność prosimy zwłaszcza osoby przebywające w izolacji domowej. Funkcjonariusze sprawdzają czy izolowani przebywają w swoich domach, co jest ich obowiązkiem. Zachęcamy także wszystkie osoby poddane obowiązkowi kwarantanny do zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa” w telefonie komórkowym. Aplikacja ta znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów, możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że od indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu lubińskiego, apelujemy o respektowanie przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

źródło: Policja w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21706.html
Ten artykuł był czytany 103 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.165 sek.Lubin 1.0