Wtorek, 03 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa KGHM Cyber Challenge 2...
Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorgani... »KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej KGHM zaprasza seniorów...
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytó... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Złap Jesienną Aurę w Butelce: 4 najpiękniejszych perfum na jesień Złap Jesienną Aurę w B...
Jesień to pora roku, która kojarzy się z wieloma zapachami: od wilgotnej ziemi po świeże jabłka i korzenne przyprawy. Dlatego właśnie jesi... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Bycie ojcem to misja. Ojcowie żołnierze rozumieją to bardzo dobrze.
Data dodania: 24 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Bycie ojcem to misja. Ojcowie żołnierze rozumieją to bardzo dobrze.

Z okazji dnia ojca, który w Polsce obchodzony jest corocznie 23 czerwca, płk Artur Barański Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożył życzenia wszystkim ojcom, zarówno tym w mundurze, jak i tym, którzy życie poświęcili innym zawodom.

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli„ ten cytat George Herberta przytoczył Dowódca 16 DBOT, zwracając się do wszystkich mężczyzn, dla których ojcostwo jest powołaniem, a wychowanie dziecka wielkim zaszczytem i wyzwaniem

„W Dniu Ojca życzę wam dużo zdrowia, cierpliwości i siły. Dobrze, że jesteście i, że dajecie najlepszy wzór do naśladowania Waszym dzieciom – żołnierzom”- podsumował Dowódca.

W 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy kilkudziesięciu żołnierzy, których dzieci również założyły mundur.

Dzieci dowódcy 16DBOT poszły w jego ślady, to jego powód do dumy. Obydwoje są żołnierzami i jednocześnie studentami wrocławskich uczelni. To młodzi ludzie, polscy obywatele, którzy decyzją o wstąpieniu do WOT dają wyraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo lokalnej społeczności Dolnego Śląska. Służba członków rodzin, zwłaszcza dzieci jest przykładem wartości patriotycznych przekazywanych przez rodziców - żołnierzy, takich jak płk Barański.

Podobne przykłady dotyczą wielu żołnierzy zawodowych, których śladem podążają ich dzieci.

 „Ojcowie w WOT tworzą silne fundamenty naszej formacji i mają realny wpływ na bezpieczeństwo miejsca, w którym wychowują się  i służą ich dzieci” wyjaśnił płk Barański, dziękując jednocześnie wszystkim rodzicom za wychowanie dzieci w duchu odpowiedzialności za kraj i szacunku dla biało-czerwonych barw.

*W Wojskach Obrony Terytorialnej istnieje system regulacji dotyczący służby członków rodzin żołnierzy, zatrudnienia nie mogą mieć zależności przełożony - podwładny.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23924.html
Ten artykul byl czytany 134 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0