Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...lubińska drużnya piłki siatkowej mężczyzn - Inova Cuprum Lubin awansowała do II ligii?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bycie ojcem to misja. Ojcowie żołnierze rozumieją to bardzo dobrze.
Data dodania: 24 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Bycie ojcem to misja. Ojcowie żołnierze rozumieją to bardzo dobrze.

Z okazji dnia ojca, który w Polsce obchodzony jest corocznie 23 czerwca, płk Artur Barański Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożył życzenia wszystkim ojcom, zarówno tym w mundurze, jak i tym, którzy życie poświęcili innym zawodom.

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli„ ten cytat George Herberta przytoczył Dowódca 16 DBOT, zwracając się do wszystkich mężczyzn, dla których ojcostwo jest powołaniem, a wychowanie dziecka wielkim zaszczytem i wyzwaniem

„W Dniu Ojca życzę wam dużo zdrowia, cierpliwości i siły. Dobrze, że jesteście i, że dajecie najlepszy wzór do naśladowania Waszym dzieciom – żołnierzom”- podsumował Dowódca.

W 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy kilkudziesięciu żołnierzy, których dzieci również założyły mundur.

Dzieci dowódcy 16DBOT poszły w jego ślady, to jego powód do dumy. Obydwoje są żołnierzami i jednocześnie studentami wrocławskich uczelni. To młodzi ludzie, polscy obywatele, którzy decyzją o wstąpieniu do WOT dają wyraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo lokalnej społeczności Dolnego Śląska. Służba członków rodzin, zwłaszcza dzieci jest przykładem wartości patriotycznych przekazywanych przez rodziców - żołnierzy, takich jak płk Barański.

Podobne przykłady dotyczą wielu żołnierzy zawodowych, których śladem podążają ich dzieci.

 „Ojcowie w WOT tworzą silne fundamenty naszej formacji i mają realny wpływ na bezpieczeństwo miejsca, w którym wychowują się  i służą ich dzieci” wyjaśnił płk Barański, dziękując jednocześnie wszystkim rodzicom za wychowanie dzieci w duchu odpowiedzialności za kraj i szacunku dla biało-czerwonych barw.

*W Wojskach Obrony Terytorialnej istnieje system regulacji dotyczący służby członków rodzin żołnierzy, zatrudnienia nie mogą mieć zależności przełożony - podwładny.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23924.html
Ten artykuł był czytany 90 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0