Wtorek, 29 listopada 2022 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 20

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KAS wykryła podrabianą odzież na targowisku w Wałbrzychu KAS wykryła podrabianą...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali targowisko w Wałbrzychu. Wykryli odzież i obuwie z podrob... »Sposoby na czyste powietrze w Twoim mieszkaniu Sposoby na czyste powi...
Czyste powietrze w domu jest bardzo ważne, by zapewnić spokojny odpoczynek. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Wdychany ... »Trzech skrajnie nieodpowiedzialnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie” wpadło w „Andrzejki”. Trzech skrajnie nieodp...
Lubińscy policjanci w trakcie trwających przez weekend działań "Andrzejki - 2022" wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kole... »Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje Dolnośląscy terytorial...
Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędneg... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Jak wybrać polisę narciarską?
Data dodania: 03 października 2022 — Kategoria: Wiadomości

Jak wybrać polisę narciarską?

 

polisa-narciarska-poradniki

Należy mieć świadomość, że wybór odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, co powinna zawierać polisa przed podpisaniem umowy. 

Czy karta EKUZ w zupełności wystarczy?

Można zaobserwować, że z roku na rok rośnie świadomość obowiązku posiadania najlepszego możliwego ubezpieczenia narciarskiego, które będzie w stanie zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami finansowymi związanym z:

  • kosztami leczenia
  • kosztami transportu
  • akcją ratowniczą w górach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dobra polisa musi spełniać trzy istotne funkcje. Bardzo duża liczba osób niestety podchodzi do EKUZ jako pełnego zabezpieczenia w razie wypadku. Oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na terenie Unii Europejskiej zagwarantuje opiekę medyczną w nagłych wypadkach. Warto jednak wiedzieć, że nie pokryje wszystkich kosztów dotyczących leczenia, transportu medycznego czy kosztów akcji ratowniczej. Dana osoba bez ubezpieczenia turystycznego będzie musiała zapłacić za nie z własnej kieszeni. Osoby, które chciałyby się więcej dowiedzieć o karcie EKUZ, powinny dokładnie przeczytać artykuł: https://www.polisanarciarska.pl/.

Zwrócenie uwagi na sumę OC

Jak wiadomo, najczęstszymi wypadkami na stokach są zderzenia narciarzy. Warto wiedzieć, że nieodpowiednia prędkość na nartach w połączeniu z nieodpowiednimi umiejętnościami może przyczynić się do nieumyślnego wyrządzenia krzywdy drugiej osobie. Zalecane jest zatem przy wyborze ubezpieczenia uwzględnić sumę OC, dzięki której można otrzymać odszkodowanie w przypadku spowodowania wypadku. 

Ochrona sprzętu sportowego

Warto zaznaczyć, że sprzęt narciarski jest stosunkowo drogi. Osoby zainteresowane zaopatrzeniem się w narty, kije oraz buty muszą liczyć się z wydaniem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Rekomendowane jest zatem, by polisa narciarska chroniła sprzęt sportowy przed ewentualnym zniszczeniem podczas podróży czy przed kradzieżą. Nie można zapomnieć uwzględnić wspomnianych okoliczności. Należy mieć świadomość, że kradzieże na stokach narciarskich zdarzają się zdecydowanie częściej, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że uśpiona czujność turystów w trakcie wyjazdu w Alpy jest świetną okazją dla złodziejów. Ponadto w przypadku większości osób nieprzewidziane koszty przekraczają dostępne zasoby finansowe. Nie można przed wyjazdem zapomnieć o polisie, która będzie strzegła przed różnego rodzaju nieprzyjemnymi sytuacjami. Jak wiadomo, cena ubezpieczenia będzie znacznie niż koszty leczenia. Osobom, które są zainteresowane uzyskać więcej informacji na temat polisy narciarskiej, zalecane jest zapoznanie się z artykułem: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki.

Uwzględnienie ewentualnej akcji ratowniczej w górach

Wypadki na nartach w górach zdarzają się często. Nie jest możliwe samodzielne dotarcie do lekarza w przypadku złamanej nogi czy zerwanych więzadłach. W takich sytuacjach ratownicy będą zmuszeni ściągnąć daną osobę drogim helikopterem lub saniami. Należy mieć świadomość, że za granicą wszystkie akcje ratownicze są płatne. Zalecane jest zatem zaopatrzenie się w ubezpieczenie uwzględniające akcję ratowniczą. 

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24228.html
Ten artykuł był czytany 335 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

~gość

Gość serwisu
#44167 | 04.10.22 12:03:49Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Polisa
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0