Sobota, 24 luty 2024 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Odpowiedzialnie i bezpiecznie – zarządzanie dopływami wód dołowych w KGHM Odpowiedzialnie i bezp...
Kopalnie miedzi KGHM od początku działania zmagają się z zagrożeniem wodnym i potrafią działać w warunkach takiego zagrożenia. Zmiany dopływ&oacu... »KAMIZELKA ODBLASKOWA NICZYM „PANCERZ” KAMIZELKA ODBLASKOWA N...
Codziennie policjanci podczas służby pełnionej w porze wieczorowo-nocnej zwracają uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy poruszają... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Od marca emerytury i renty w górę Od marca emerytury i r...
W piątek 1 marca ruszy pierwsza transza wypłat zwaloryzowanych emerytur i rent. Coroczna waloryzacja przeprowadzana jest z urzędu, co oznacza, że... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.12.1999 Utworzono Unię Miast Miedziowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miast unijnych: Prezydenci Lubina Dariusz Milka i Głogowa Zbigniew Rybka oraz burmistrz Polkowic Emilian Stańczyszyn

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Jak wybrać polisę narciarską?
Data dodania: 03 października 2022 — Kategoria: Wiadomości

Jak wybrać polisę narciarską?

 

polisa-narciarska-poradniki

Należy mieć świadomość, że wybór odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, co powinna zawierać polisa przed podpisaniem umowy. 

Czy karta EKUZ w zupełności wystarczy?

Można zaobserwować, że z roku na rok rośnie świadomość obowiązku posiadania najlepszego możliwego ubezpieczenia narciarskiego, które będzie w stanie zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami finansowymi związanym z:

  • kosztami leczenia
  • kosztami transportu
  • akcją ratowniczą w górach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dobra polisa musi spełniać trzy istotne funkcje. Bardzo duża liczba osób niestety podchodzi do EKUZ jako pełnego zabezpieczenia w razie wypadku. Oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na terenie Unii Europejskiej zagwarantuje opiekę medyczną w nagłych wypadkach. Warto jednak wiedzieć, że nie pokryje wszystkich kosztów dotyczących leczenia, transportu medycznego czy kosztów akcji ratowniczej. Dana osoba bez ubezpieczenia turystycznego będzie musiała zapłacić za nie z własnej kieszeni. Osoby, które chciałyby się więcej dowiedzieć o karcie EKUZ, powinny dokładnie przeczytać artykuł: https://www.polisanarciarska.pl/.

Zwrócenie uwagi na sumę OC

Jak wiadomo, najczęstszymi wypadkami na stokach są zderzenia narciarzy. Warto wiedzieć, że nieodpowiednia prędkość na nartach w połączeniu z nieodpowiednimi umiejętnościami może przyczynić się do nieumyślnego wyrządzenia krzywdy drugiej osobie. Zalecane jest zatem przy wyborze ubezpieczenia uwzględnić sumę OC, dzięki której można otrzymać odszkodowanie w przypadku spowodowania wypadku. 

Ochrona sprzętu sportowego

Warto zaznaczyć, że sprzęt narciarski jest stosunkowo drogi. Osoby zainteresowane zaopatrzeniem się w narty, kije oraz buty muszą liczyć się z wydaniem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Rekomendowane jest zatem, by polisa narciarska chroniła sprzęt sportowy przed ewentualnym zniszczeniem podczas podróży czy przed kradzieżą. Nie można zapomnieć uwzględnić wspomnianych okoliczności. Należy mieć świadomość, że kradzieże na stokach narciarskich zdarzają się zdecydowanie częściej, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że uśpiona czujność turystów w trakcie wyjazdu w Alpy jest świetną okazją dla złodziejów. Ponadto w przypadku większości osób nieprzewidziane koszty przekraczają dostępne zasoby finansowe. Nie można przed wyjazdem zapomnieć o polisie, która będzie strzegła przed różnego rodzaju nieprzyjemnymi sytuacjami. Jak wiadomo, cena ubezpieczenia będzie znacznie niż koszty leczenia. Osobom, które są zainteresowane uzyskać więcej informacji na temat polisy narciarskiej, zalecane jest zapoznanie się z artykułem: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki.

Uwzględnienie ewentualnej akcji ratowniczej w górach

Wypadki na nartach w górach zdarzają się często. Nie jest możliwe samodzielne dotarcie do lekarza w przypadku złamanej nogi czy zerwanych więzadłach. W takich sytuacjach ratownicy będą zmuszeni ściągnąć daną osobę drogim helikopterem lub saniami. Należy mieć świadomość, że za granicą wszystkie akcje ratownicze są płatne. Zalecane jest zatem zaopatrzenie się w ubezpieczenie uwzględniające akcję ratowniczą. 

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24228.html
Ten artykul byl czytany 1214 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

~gość

GoœМ serwisu
#44167 | 04.10.22 12:03:49Zgіo¶ naruszenie netykiety/regulaminu.

Polisa
Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.020 sek.Lubin 1.0