Poniedzialek, 22 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KAS zatrzymała podejrzanych o oszustwa podatkowe KAS zatrzymała podejrz...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która dopuszczała się oszustw podatkowych oraz... »Biegi na orientację – Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej Biegi na orientację &#...
W dniach 16-18 kwietnia w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w Biegu na Orientację. Na starcie zameldowało... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Największy akademik UPWr otwarty po remoncie - europejski standard kwaterowanie studentów Największy akademik UP...
Po trwającym trzy lata kompleksowym remoncie, UPWr otwiera swój największy Dom Studencki „Arkę”. Na studentów czekają p... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...28.07.1993 Powstanie Telewizji Regionalnej Województwa Legnickiego w Lubinie

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Kolejne rekordy liczby pasażerów kolei. Warto pamiętać o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem.
Data dodania: 01 sierpnia 2023 — Kategoria: Wiadomości

Kolejne rekordy liczby pasażerów kolei. Warto pamiętać o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem.

Koleją w Polsce podróżuje coraz więcej pasażerów, w ubiegłym roku ich liczba osiągnęła rekordowy, wyższy niż przed pandemią poziom. W pierwszym półroczu 2023 r. z usług kolei skorzystało 181,6 mln pasażerów – o 23,5 mln więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Wsiadając do pociągu, mamy pewność, że korzystamy z bezpiecznego środka transportu. Czy pamiętamy jednak o wszystkich zasadach bezpieczeństwa?  Ekspertem w tej dziedzinie jest lubiany przez dzieci nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Podnosi świadomość najmłodszych pasażerów i ich opiekunów w zakresie tego, jak bezpiecznie zachowywać się w trakcie podróży czy na przejazdach kolejowo-drogowych.

W 2022 r. w Polsce z kolei skorzystało 342,2 mln pasażerów, co jest najlepszym wynikiem w ostatniej dekadzie. Według statystyk UTK okres wakacyjny sprzyja podróżom, a kolej staje się wyborem numer jeden dla wielu osób. W czerwcu, czyli w miesiącu rozpoczynającym wakacje, pociągami podróżowało ponad 31 mln osób – o 4,8 mln więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. Pasażerowie coraz bardziej doceniają nie tylko komfort i szybkość podróżowania, ale także ekologiczny wymiar kolei.

Rosnąca liczba pasażerów i pełnia sezonu turystycznego to dobra okazja, by przypomnieć o tym, że nie ma wakacji od zasad bezpieczeństwa. W przypadku najmłodszych podróżników z pomocą przychodzi bohater Kampanii Kolejowe ABC II. Organizowane przez UTK pikniki rodzinne to dobra okazja do zabawy i nauki, a emisja spotów w pociągach w okresie wakacyjnym pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

W tym roku plenerowe imprezy Kampanii Kolejowe ABC II odbyły się już w Lublinie, w Helu,  w Świnoujściu i w Wiśle. Łącznie w spotkaniach w tych miastach z uwielbianym przez dzieci Rogatkiem uczestniczyło blisko 16 tys. osób. Podczas pikników można wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach, konkursach, a także spotkać policjantów i strażaków, którzy chętnie dzielą się wiedzą na temat swojego zawodu. Kolejne plenerowe wydarzenie zaplanowano na 19 sierpnia w Darłowie. Co ciekawe, zajęcia edukacyjne może zorganizować dla dzieci praktycznie każdy. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Kampanii Kolejowe ABC II i pobrać publikacje dla najmłodszych, propozycje gier i zabaw. Dzięki świadomości zasad bezpieczeństwa w trakcie oczekiwania na pociąg czy w czasie przejazdu nim, podróż może minąć komfortowo i spokojnie.

Czy lubimy kolej?

Ponad 83% osób lubi podróżować koleją. 68% respondentów w pytaniach o ocenę poziomu bezpieczeństwa na kolei w ujęciu ogólnym wskazała na odpowiedzi dobre i bardzo dobre – tak wynika z badania przeprowadzonego przez UTK w 2021 r. Urząd prowadzi właśnie kolejne badanie opinii pasażerów, aby sprawdzić, jak zmieniają się oceny kolei w Polsce np. pod względem komfortu podróżowania, bezpieczeństwa, punktualności czy rozkładu jazdy. Po powrocie z podróży warto więc podzielić się opinią przez interaktywny formularz dostępny na stronie www.utk.gov.pl/ankieta.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania
z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
2014-2020.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.kolejoweabc.pl oraz na profilach Kampanii Kolejowe ABC II na Facebooku, Instagramie i TikToku.

www.kolejoweabc.pl
Facebook: @kampania.kolejowe.abc 
Instagram: @kolejowe_abc 
TikTok: @kolejowe.abc

YT: @UTKKolejoweABC

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25195.html
Ten artykul byl czytany 169 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0