Czwartek, 07 grudnia 2023 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Od 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu Od 10 grudnia pojedzie...
Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. Połączenie zostanie przywrócone do życia wraz z nowym ... »Grypa bez umowy o pracę Grypa bez umowy o prac...
Zmieniasz pracę, jesteś na wypowiedzeniu i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudni... »Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem Lubińscy policjanci ur...
Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego uratowali życie mieszkańca Lubina, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin, c... »Dolnośląska Sieć Wsparcia dla osób dotkniętych nagłą niepełnosprawnością Dolnośląska Sieć Wspar...
Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób z ni... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Zwykły-NIezwykły przejazd rowerowy przez Miasto oraz Inauguracja Uniwersytetu Senioralnego
Data dodania: 19 września 2023 — Kategoria: Wiadomości

Zwykły-NIezwykły przejazd rowerowy przez Miasto oraz Inauguracja Uniwersytetu Senioralnego

Regionalne Centrum Sportowe wspólnie z Miastem Lubin zapraszają w sobotę 23 września 2023r. do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto, który jak co roku organizowany jest z okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadającego w dniach od 16 do 22 września. Zachęcamy do przyjazdu na rowerach całe rodziny.

Wszystkich chętnych do udziału w przejeździe zapraszamy do Rynku już o godz. 13:00 na zbiórkę przed startem, który zaplanowany jest na godz. 14:05. Dla pierwszych 900 uczestników przejazdu przewidziano okolicznościowe koszulki, rozlosowane zostaną także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Trasa przejazdu odbędzie się następującymi ulicami: Rynek, Mieszka I, Al. Niepodległości, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejowa, 1 – Maja, M. Skłodowskiej – Curie, Kościuszki, Kilińskiego, Mieszka I, Rynek.

Dzień bez Samochodu,  ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Dlatego  zachęcamy kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promujmy i motywujmy się do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej lub rowerów.

Program imprezy:

  • 13.00 przybycie uczestników do Rynku – wręczenie okazjonalnych koszulek,
  • 14.00 ustawienie uczestników na lini startu,
  • 14:05 start uczestników ulicami miasta Lubina,
  • 14.40 powrót uczestników przejazdu,
  • 14:50 loteria fantowa,
  • 15.30 zakończenie imprezy.

Uniwersytet Senioralny

Zapraszamy na uroczystą Inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Senioralnego w Lubinie organizowaną przez Prezydenta Miasta Lubina. Tym razem dla lubińskich seniorów - studentów wystąpi ABBA Symfonicznie.

Początek koncertu zaplanowany jest na 28 września o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Otwarcie roku akademickiego stało się świętem dla starszego pokolenia studentów. Co roku na tę imprezę zapraszana jest gwiazda, we wcześniejszych latach wystąpili: Zespół Mazowsze, Teatr Ocelot, Zespół Śląsk, Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Maryla Rodowicz, Golec Uorkiestra oraz Skaldowie.

Uniwersytet Senioralny w Lubinie został otwarty w 2007 roku. Liczba studentów z roku na rok stale rosła. Osoby starsze mają okazję do poznawania nowych ludzi, oderwania się od codziennych obowiązków i naładowania akumulatorów. Oferta uczelni jest bardzo bogata i zróżnicowana, znajdziemy tam zarówno zajęcia z aerobiku, jak i nauki języków obcych czy zajęć z informatyki.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25356.html
Ten artykul byl czytany 103 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0