Czwartek, 07 grudnia 2023 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Od 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu Od 10 grudnia pojedzie...
Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. Połączenie zostanie przywrócone do życia wraz z nowym ... »Grypa bez umowy o pracę Grypa bez umowy o prac...
Zmieniasz pracę, jesteś na wypowiedzeniu i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudni... »Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem Lubińscy policjanci ur...
Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego uratowali życie mieszkańca Lubina, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin, c... »Dolnośląska Sieć Wsparcia dla osób dotkniętych nagłą niepełnosprawnością Dolnośląska Sieć Wspar...
Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób z ni... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie
Data dodania: 21 września 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zajęć sportowych dedykowanych młodszym i starszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego dzięki wsparciu KGHM. Miedziowy gigant zainauguruje jesienną edycję swojego sztandarowego programu prozdrowotnego pn. EKO-Zdrowie.

Program jest realizowany w ramach działań Spółki w obszarze CSR i biznesu społecznie odpowiedzialnego. Bezpłatne zajęcia dla dorosłych i dzieci potrwają do końca roku.

Na działania prozdrowotne programu KGHM składają się cykliczne zajęcia: nordic walking dla dorosłych, gimnastyki rekreacyjnej dla seniorów oraz lekcje nauki pływania dla dzieci. Do tej pory tylko w zajęciach na basenach udział wzięło ponad 3 tys. najmłodszych mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

– KGHM to nie tylko największy pracodawca na Dolnym Śląsku, ale również firma, która jest nierozerwalnie związana i biznesowo i społecznie z Zagłębiem Miedziowym. W ramach działalności CSR promujemy zdrowy tryb życia i wspieramy lokalne inicjatywy dotyczące wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Spółka przekazuje też środki na własne programy prozdrowotne jak właśnie EKO Zdrowie. Inspirowanie mieszkańców do aktywnego stylu życia to inwestycja we wspólną przyszłość – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Program EKO-Zdrowie to działania na rzecz promocji wśród mieszkańców regionu profilaktyki zdrowotnej, aktywnego stylu życia, ruchu i rekreacji – tym samym dbanie o zdrowie dzieci, osób dorosłych i seniorów.

Już 25 września rozpoczną się zapisy na zajęciach nordic walking, które będą prowadzone jednocześnie aż w czterech miastach Zagłębia Miedziowego: Głogowie, Legnicy, Lubinie i Polkowicach. Techniki marszu z kijkami uczestnicy projektu będą się uczyć bądź doskonalić z doświadczonymi instruktorami. Zajęcia dla osób 30 + potrwają od października do grudnia. Szczegółowe informacje i zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.psnw.pl oraz pod numerem telefonu: 668 005 085.

KGHM ogłasza również zapisy na jesienną edycję zajęć nauki pływania (start 26 września). Bezpłatne zajęcia są dedykowane dzieciom w wieku od 5 do 10 lat. Zajęcia odbywać się będą w sześciu miastach: Chojnowie, Głogowie, Legnicy, Lubinie, Polkowicach i Rudnej. W zajęciach realizowanych w każdym z miast uczestniczyć może 90 osób w trzech 30-osobowych grupachTo oznacza, że w tym roku liczba dzieci została zwiększona o niemal dwieście w porównaniu do poprzednich edycji. Wykwalifikowani instruktorzy z klubów pływackich regionu, przekażą wiedzę z zakresu podstawowych technik pływania i bezpiecznych zasad poruszania się w wodzie.

Szczegółowe informacje i zapisy na zajęcia:

Projekt gimnastyki rekreacyjnej dla seniorów zostanie również uruchomiony jeszcze w tym roku. Zajęcia z udziałem instruktorów ruchu i lekarzy rehabilitantów będą się odbywać w trzech miastach: w Lubinie, Legnicy i Głogowie.

Program KGHM EKO-Zdrowie trwa już od kilkunastu lat, realizacji projektów nie powtrzymała pandemia COVID 19. W tym czasie firma zrealizowała szereg projektów on-line kierowanych do pracowników i mieszkańców regionu. Materiały instruktażowe z zakresu m.in.: nordic walking, pływania, jazdy na rolkach, zajęć dla seniorów, problemu nadwagi czy ogólnej aktywności ruchowej inspirowały odbiorców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W pierwszej kolejności na zajęcia przyjmowane będą osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach programów.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25364.html
Ten artykul byl czytany 109 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.090 sek.Lubin 1.0