Sobota, 09 grudnia 2023 r.   Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ NIETYPOWY BAGAŻ NA PRZYCZEPCE ROWEROWEJ POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ...
Patrol prewencji na jednej z ulic Lubina zainteresował się dość nietypowym widokiem. Mężczyzna jechał na rowerze, a za sobą, na dwukołowej przycz... »W grudniu, dla niektórych podwójny przelew z ZUS W grudniu, dla niektór...
Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 07 grudnia 2023   Kategoria: inne 1. nieruchomość, lokalizacja: Dłużyna Dolna. cena wywoławcza: 23578... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Dialog Arena – stadion klubu Zagłębie Lubin. Pojemność stadionu wynosi 16 300 miejsc

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Wizyta uczniów z Chile w KGHM i Zagłębiu Miedziowym
Data dodania: 29 września 2023 — Kategoria: Wiadomości

Wizyta uczniów z Chile w KGHM i Zagłębiu Miedziowym

Czworo uczniów z dwóch szkół zlokalizowanych w okolicy kopalni Sierra Gorda w Chile odwiedziło KGHM i Zagłębie Miedziowe. Młodzi ludzie pod opieką nauczycielki spędzili tydzień u rodzin z zaprzyjaźnionej gminy Gaworzyce. Goście odwiedzili też oddziały miedziowej spółki.

Zgodnie z planem wyjazdu, uczniowie spędzili tydzień, mieszkając u rodzin w Gaworzycach, uczęszczając do tamtejszej szkoły, poznając polską kulturę, potrawy oraz zwyczaje, a przede wszystkim… nawiązując nowe przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z Polski. Goście z Chile zgodnie przyznali, że zostali bardzo ciepło przyjęci przez rodziny z Gaworzyc. Jedna z uczennic, Antonia przyznała, że „bardzo chętnie wróciłabym do Polski, przede wszystkim z uwagi na zieleń i piękne widoki”.

KGHM jako partner wizyty, zorganizował m.in. wizytę w Jednostce Ratownictwa Górniczo – Hutniczego w Sobinie. Uczniowie obejrzeli też zbiornik Żelazny Most.

Wizyta w Polsce to jeden z projektów skierowanych do społeczności lokalnej, jakie prowadzi chilijska spółka Sierra Gorda SCM. Uczniowie spotkali się m.in. z Mirosławem Kidoniem, wiceprezesem zarządu KGHM do spraw aktywów zagranicznych, który przez 5 lat mieszkał w Chile i zarządzał kopalnią Sierra Gorda.

– Strategia wspierania lokalnej ludności i dobrej współpracy jest stosowana we wszystkich naszych zagranicznych projektach. W Chile, dbamy o to szczególnie, ponieważ pustynia Atacama, na której mamy kopalnię, jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Wsparcie, jakiego udzielamy mieszkańcom, jest szczególnie doceniane przez lokalne władze. Właśnie taka zdolna młodzież, jaką dziś gościmy w KGHM, będzie miała wpływ na działanie naszej chilijskiej inwestycji, której funkcjonowanie przewidujemy jeszcze na co najmniej 30 lat – mówił Mirosław Kidoń.

Podczas wizyty Marek Makuch, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM przyznał, że widzi podobieństwa w projektach realizowanych przez Sierra Gorda SCM i KGHM:

– Istotne jest to, że zarówno KGHM, jak i Sierra Gorda widzą potencjał w młodzieży. W naszym przypadku jako pracodawca docieramy do młodzieży poprzez flagowy projekt „Kompetentni w branży”, zachęcając uczniów szkół ponadpodstawowych do kształcenia się w profesjach istotnych z perspektywy przemysłu miedziowego i docelowo, związania ich z nami zawodowo – powiedział Marek Makuch.

Przed uczniami z Chile teraz druga część wizyty w Polsce – zwiedzanie największych polskich miast i ich atrakcji turystycznych.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25394.html
Ten artykul byl czytany 136 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0