Poniedzialek, 04 grudnia 2023 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa
Data dodania: 02 października 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa

Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorganizowanego przez miedziową spółkę KGHM Cyber Challenge 2023. W warsztatach udział wzięli pracownicy departamentów lub oddziałów odpowiadających za cyberbezpieczeństwo w spółkach skarbu państwa należących do ISAC-GIG oraz z sektora energetycznego.

ISAC-GIG to Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczego. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

KGHM Cyber Challenge 2023 to warsztaty, które polegały na podnoszeniu umiejętności w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz budowaniu komunikacji pomiędzy poszczególnymi zespołami. Ich celem było przygotowanie uczestników na zagrożenia cybernetyczne poprzez umożliwienie doświadczenia ataku w kontrolowanych warunkach poligonu cybernetycznego.

 Cyberbezpieczeństwo to temat kluczowy w świecie, w którym rozwijające się technologie i internet odgrywają ważną rolę w naszym życiu codziennym, ale też coraz częściej przekładają się na funkcjonowanie kluczowych przedsiębiorstw. KGHM jest jednym ze światowych liderów w branży wydobywczej, ale też stawia czoła coraz bardziej zaawansowanym atakom cybernetycznym. Wiemy, że cyberbezpieczeństwo to już nie tylko kwestia dobrych zabezpieczeń, ale też świadomość i zaangażowanie pracowników – powiedział podczas wydarzenia Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

 Cyberpoligon pozwala na współzawodnictwo pomiędzy zespołami, stanowiąc jednocześnie ciekawą formę aktywnych warsztatów. To co nas odróżnia od innych tego typu warsztatów, to poruszenie zagadnienia cyberbezpieczeństwa w automatyce przemysłowej. Mam nadzieję, że KGHM Cyber Challange na stałe wpisze się w kalendarz cyberimprez – dodał Adam Piotrowski, dyrektor naczelny oddziału KGHM Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji, które było organizatorem szkolenia.

Dla uczestników przygotowane zostały wirtualne środowiska, które poszczególne zespoły broniły wraz ze scenariuszami ataków, które wymagały szybkich działań i podejmowania decyzji kluczowych dla danych organizacji. Szkolenie dało możliwość wykorzystania swoich doświadczeń i nauki nowych rozwiązań. Zwycięzcami zostały zespoły:

1. ENEA S.A.

2. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

3. Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy. 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25404.html
Ten artykul byl czytany 100 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0