Czwartek, 07 grudnia 2023 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Od 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu Od 10 grudnia pojedzie...
Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. Połączenie zostanie przywrócone do życia wraz z nowym ... »Grypa bez umowy o pracę Grypa bez umowy o prac...
Zmieniasz pracę, jesteś na wypowiedzeniu i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudni... »Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem Lubińscy policjanci ur...
Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego uratowali życie mieszkańca Lubina, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin, c... »Dolnośląska Sieć Wsparcia dla osób dotkniętych nagłą niepełnosprawnością Dolnośląska Sieć Wspar...
Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób z ni... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.08.2000 Sekretarzem Miasta zostaje Pani Jadwiga Ignatowska-Zając.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM przedłuża kontrakt z China Minmetals. Wartość umowy może sięgać do 4,882 mld dolarów
Data dodania: 17 listopada 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM przedłuża kontrakt z China Minmetals. Wartość umowy może sięgać do 4,882 mld dolarów

KGHM w latach 2024-2028 sprzeda China Minmetals łącznie od 250 tysięcy do 600 tys. ton miedzi. Warunki handlowe na dany rok będą uszczegóławiane na bieżąco w kontraktach rocznych zawieranych w ramach przedmiotowej umowy ramowej. Szacowana wartość umowy pięcioletniej według notowań z dnia podpisania wynosi od 2,034 mld dolarów do 4,882 mld dolarów.

Umowa została zawarta podczas kolejnej edycji targów CIIE (China International Import Export) w Shanghaju. Kontrakt określa liczbę katod sprzedawanych w poszczególnych latach, opcje ilościowe, bazy dostawy oraz pozostałe zapisy logistyczne oraz prawne. Obecnie obowiązujący kontrakt ramowy na lata 2019-2023 został zawarty z China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd. w listopadzie 2018 podczas pierwszej edycji targów.

Kolejna umowa ramowa z China Minmetals to efekt dobrej współpracy i skutecznej polityki sprzedażowej prowadzonej przez KGHM. Podpisany kontrakt zapewnia nam stabilność przychodów w kolejnych pięciu latach, gwarantuje rynek zbytu oraz zapewnia dywersyfikację geograficzną, co jest szczególnie istotne w sytuacji ewentualnej dekoniunktury na rynku europejskim - powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM.

DŁUGOLETNIA WSPÓŁPRACA

W tym roku mija 26 lat współpracy handlowej KGHM Polska Miedź S.A. z partnerami z Chin.  Podpisanie kontraktu na dostawy miedzi do tego kraju po raz pierwszy nastąpiło w 1998 roku. Obecnie realizowane kontrakty zawarte są z firmą China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd., będącą częścią China Minmetals Group. Spółki z Grupy China Minmetals są największym odbiorcą katod Cu KGHM na rynku chińskim.

- Podpisanie umowy na kolejne dostawy miedzi do Chin nie byłoby możliwe bez konsekwentnie realizowanej polityki sprzedaży, doskonałej jakości produktów oraz budowanych przez lata relacji handlowych z partnerami z Państwa Środka- powiedział Mirosław Kidoń wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych, p.o. wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Zgodnie z zawartą umową do China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd trafią katody miedziane. To podstawowy produkt KGHM, który powstaje w Hutach Miedzi Głogów oraz Hucie Miedzi Legnica. Charakteryzują się bardzo wysoką jakością, potwierdzoną przez certyfikaty wydane przez Londyńską Giełdę Metali, Giełdę Kontraktów Futures w Szanghaju i Międzynarodowej Giełdzie Energii w Szanghaju (INE). Jakość gwarantowana jest przez marki: HML dla Huty „Legnica”, HMG-S dla Huty „Głogów I” oraz HMG-B dla Huty „Głogów”, pod którymi są one zarejestrowane na Londyńskiej Giełdzie Metali w gatunku „A”.

PRODUKTY I USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W portfolio KGHM oprócz katod miedzianych znajduje się także m.in. walcówka miedziana oraz drut z miedzi beztlenowej oraz metale szlachetne (srebro w postaci granulatu i gąsek, złoto w postaci sztabek), molibden i ren.

Produkty i usługi KGHM spełniają najwyższe standardy rynkowe, a stabilność surowcowa, szybkość reakcji na potrzeby kontrahentów oraz sprawna logistyka pozwalają umacniać status preferowanego dostawcy.

Należące do KGHM huty miedzi produkują metale w sposób odpowiedzialny i zgodny z najwyższymi standardami. Huta Miedzi Głogów, Huta Miedzi Legnica oraz Huta Miedzi Cedynia posiadają prestiżowy znak Copper Mark, który jest świadectwem odpowiedzialnego działania w odniesieniu do środowiska, pracowników, społeczności lokalnych i ładu korporacyjnego.

KGHM opublikował także wyniki analizy śladu środowiskowego i węglowego dla swoich produktów: katod, walcówki i drutu Cu-OFE. Miedziane produkty KGHM mają ślad niższy od średniej globalnej.

TARGI W SHANGHAJU I CHINA MINMETALS CORPORATION

Szósta edycja Targów CIIE (China International Import Export) zakończyła się 10 listopada w Shanghaju. Łącznie w imprezie potwierdziły udział 154 kraje, regiony i organizacje międzynarodowe, a wystawa biznesowa skupiła 289 z 500 największych światowych przedsiębiorstw i gigantów branżowych. CIIE po raz kolejny obejmowało wystawę biznesową, wystawę krajową, Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao, szereg działań wspierających, a także wydarzenia związane z wymianą kulturalną.

China Minmetals Corporation została założona w roku 1950. Jest grupą produkcyjną i handlową działającą głównie w branży metali, minerałów, technologii górniczej i hutniczej oraz produktów elektrycznych. Jest również zaangażowana w takie dziedziny jak finanse, nieruchomości, transport, projekty inżynieryjne oraz inwestycyjne, będąc jednym z najważniejszych w kraju importerów i eksporterów. Korporacja jest całkowitym lub częściowym udziałowcem w wielu przedsięwzięciach na terenie 34 krajów i regionów świata zatrudniając ok. 194 tys. pracowników.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25537.html
Ten artykul byl czytany 150 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0