Czwartek, 07 grudnia 2023 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Od 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu Od 10 grudnia pojedzie...
Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. Połączenie zostanie przywrócone do życia wraz z nowym ... »Grypa bez umowy o pracę Grypa bez umowy o prac...
Zmieniasz pracę, jesteś na wypowiedzeniu i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudni... »Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem Lubińscy policjanci ur...
Policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego uratowali życie mieszkańca Lubina, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin, c... »Dolnośląska Sieć Wsparcia dla osób dotkniętych nagłą niepełnosprawnością Dolnośląska Sieć Wspar...
Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób z ni... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Poseł z Lubina uczestniczył w rozmowach z delegacją z Szanghaju, która odwiedziła nasz kraj, czy poseł zna chiński?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Fundusz Szerokopasmowy - start projektu w Gminie Lubin
Data dodania: 18 listopada 2023 — Kategoria: Wiadomości

Fundusz Szerokopasmowy - start projektu w Gminie Lubin

Firma Kamnet Kamil Turoń, lokalny Operator telekomunikacyjny, wygrał konkurs ogłoszony przez gminę Lubin na wyłonienie przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, któremu zostanie powierzona budowa szybkiej sieci telekomunikacyjnej umożliwiającej świadczenie usług dostępu do internetu o gwarantowanej przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i co najmniej 100 Mb/s (wysyłanie danych), z możliwością świadczenia usług dostępu do internetu o przepustowościach gigabitowych.

Inwestycja będzie realizowana z Funduszu Szerokopasmowego oraz ze środków własnych Gminy i Kamnet. Lubin jest jednym z 9 samorządów w Polsce, które otrzymały dofinansowanie z tego źródła na budowę sieci w białych plamach. Gmina pozyskała na ten cel prawie 5 mln zł dotacji a całość inwestycji wyniesie ponad 8 mln zł.

W ramach realizacji projektu zostanie zaprojektowana i wybudowana sieć światłowodowa w 17 miejscowościach gminy Lubin: Chróstnik, Czerniec, Gola, Gorzelin, Kłopotów, Krzeczyn Mały, Krzeczyn Wielki, Księginice, Miłoradzice, Miłosna, Miroszowice, Niemstów, Osiek, Pieszków, Raszówka, Siedlce, Składowice. Planowana jest część sieci jako doziemna o długości 47,5 km, oraz 48 km sieci napowietrznej na podbudowie słupowej. Planowane jest także dzierżawa 47 km infrastruktury od istniejących na obszarze Operatorów.

Kamnet zasięgiem swej sieci światłowodowej obejmuje blisko 40 tys. punktów adresowych. W ciągu 16 lat wybudował infrastrukturę potrzebną do dostarczania usługi szerokopasmowego Internetu w ponad 140 miejscowościach, w powiatach Lubińskim, Polkowickim, Głogowskim, usługi świadczy dla ponad 5000 klientów. Wśród klientów są jednostki samorządowe, instytucje a także wiele firm. Od 2020 roku Kamnet buduje i realizuje transmisję światłowodową do 43 placówek oświatowych na terenie powiatu lubińskiego i polkowickiego w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej nadzorowanej przez NASK S.A.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25541.html
Ten artykul byl czytany 107 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0