Piątek, 01 marca 2024 r.   Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Handlarze podróbkami na celowniku „pegowców” z Lubina Handlarze podróbkami n...
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Lubina ustalili, że w trzech punktach na terenie powiatu, oferowane są do sprzedaży ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.03.2024 – 07.03.2024) Repertuar Kina Muza w ...
KINO MUZA: 1-7.03.2024   1.03 Piątek 15:30 > Zagadka Klary Muu > Norw / ms 16:00 > Diuna: Część druga (dubbing) > USA / ds ... »KGHM sfinalizował swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł Energii KGHM sfinalizował swój...
KGHM dokonał przejęcia 7 kolejnych instalacji fotowoltaicznych finalizując swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł En... »Na koncert Zespołu BAJM obowiązują darmowe wejściówki Na koncert Zespołu BAJ...
Już 7 marca 2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Dnia K... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1995 Lubin otrzymał nagrodę i tytuł "Miasta bez barier"

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Miedziowy Gigant Partnerem Tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego
Data dodania: 24 listopada 2023 — Kategoria: Wiadomości

Miedziowy Gigant Partnerem Tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego

KGHM, który od wielu lat wspiera najważniejszą imprezę narciarstwa biegowego w Polsce, po raz pierwszy został partnerem tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Umowa dotyczy współpracy przy trzech biegach: 9. Rowerowym Biegu Piastów, który już jest za nami, 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego oraz 12. Letnim Biegu Piastów.

 Bieg Piastów to wydarzenie, które wykracza poza definicję imprezy sportowej. To od lat spotkanie tysięcy ludzi z całego świata, którzy dzielą wspólną pasję i cieszą się aktywnością na poziomie i zawodowym, i amatorskim. Wśród nich i dla nich co roku pracują wolontariusze KGHM. Nasi pracownicy startują w zawodach, ale też dopingują zawodników. Współpraca miedziowej spółki i Biegu Piastów to idealny przykład odpowiedzialności społecznej i działań dla mieszkańców całej Polski i nie tylko – powiedział Kamil Kowaleczko dyrektor naczelny do spraw komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

 Dzięki zaangażowaniu KGHM Polska Miedź S.A. w nasze wydarzenia sportowe możemy stale się rozwijać, realizować nowe projekty i zachęcać do aktywnego stylu życia tysiące osób. Dziękujemy za nieustające wsparcie i życzliwość. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że najbliższa edycja 48. Biegu Piastów zostanie rozegrana pod egidą KGHM Polska Miedź S.A. – powiedziała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor zarządzający Bieg Piastów.

Efektem wieloletniego zaangażowania KGHM są m.in. bezpłatne dla wszystkich trasy narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej. Trasy są bardzo wysoko oceniane w środowisku narciarskim, są ratrakowane i przygotowane zarówno dla narciarzy, jak i biegaczy czy rowerzystów na cały rok.

Co roku współpraca jest rozszerzana o kolejne projekty jak m.in. prospołeczna „Akademia Biegowa KGHM”, czyli cotygodniowe, bezpłatne szkolenia z narciarstwa biegowego dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów, dzieci poznawały techniki biegu narciarskiego i dobrych zachowań na biegówkach.

Ważną częścią działań w ramach umowy jest wolontariat KGHM. Co roku pracownicy miedziowej spółki pojawiają się na Polanie Jakuszyckiej i na specjalnie przygotowanych stoiskach zajmują się wsparciem i dopingiem zawodników. Wolontariusze w dużej mierze tworzą świetną atmosferę wokół imprezy, pełną serdeczności i uśmiechu. Dobre słowa i uśmiechy od pracowników KGHM są bezcennym wsparciem dla sportowców.

Od 2022 r. na kolejne edycje Biegu Piastów zapraszani są także przedstawiciele Rodzin Zastępczych, który na co dzień promują rodzicielstwo zastępcze w ramach kampanii KGHM Mie(dź) Rodzinę. Dzięki organizatorom ci wyjątkowi goście brali już udział w pieszych i rowerowych rajdach turystycznych. Dodatkowo na Polanie Jakuszyckiej każdorazowo organizowana jest Strefa Rodziny, oferująca rodzinne atrakcje oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

48. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zaplanowany jest w dniach 25 lutego – 3 marca 2024 roku. Poprzednia edycja zgromadziła prawie 6 tys. zawodników z całego świata. Z kolei 12. Letni Bieg Piastów odbędzie się w sierpniu przyszłego roku.

KGHM od lat jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowy gigant obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.  Wspiera sportowców różnych dyscyplin: piłki nożnej (Zagłębie Lubin), siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy sportów zimowych.

Kolejny przykład prospołecznego zaangażowania KGHM to także program stypendialny „Miedziane Rywalizacje” wspierający młodych sportowców na ich drodze rozwoju profesjonalnej kariery. W tym roku we wrześniu zainagurowana została nowa edycja projektu.  Finansowe wsparcie otrzyma aż 30 zawodników z całej Polski. To największa liczba stypendystów od 2019 roku, gdy program został uruchomiony.

Warto podkreślić, że akcje wolontariackie to równie ważny element prospołecznej działalności KGHM w Zagłębiu Miedziowym. Tylko w tym roku udało się przeprowadzić kilkadziesiąt zarówno zbiórek na rzecz potrzebujących, jak i inicjatyw społecznych związanych z promocją rodzicielstwa zastępczego czy projektów promujących aktywny tryb życia. Przy oddziałach miedziowej spółki w ramach akcji „Miedziowe pszczoły” pojawiły się małe pasieki. Ulami zajmują się pracownicy – wolontariusze z KGHM.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25558.html
Ten artykul byl czytany 114 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0