Piątek, 01 marca 2024 r.   Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Handlarze podróbkami na celowniku „pegowców” z Lubina Handlarze podróbkami n...
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Lubina ustalili, że w trzech punktach na terenie powiatu, oferowane są do sprzedaży ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.03.2024 – 07.03.2024) Repertuar Kina Muza w ...
KINO MUZA: 1-7.03.2024   1.03 Piątek 15:30 > Zagadka Klary Muu > Norw / ms 16:00 > Diuna: Część druga (dubbing) > USA / ds ... »KGHM sfinalizował swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł Energii KGHM sfinalizował swój...
KGHM dokonał przejęcia 7 kolejnych instalacji fotowoltaicznych finalizując swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł En... »Na koncert Zespołu BAJM obowiązują darmowe wejściówki Na koncert Zespołu BAJ...
Już 7 marca 2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Dnia K... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Stawki podatków na kolejny rok
Data dodania: 25 listopada 2023 — Kategoria: Wiadomości

Stawki podatków na kolejny rok

Na ostatniej sesji rady gminy podejmowano decyzje w sprawie wysokości podatków w roku 2024. Podatek rolny i podatek od środków transportu pozostał na tegorocznym poziomie. O wskaźnik inflacji wzrosły podatki od nieruchomości, ale co najważniejsze – dziewiąty rok z rzędu z tego podatku zwolnione są budynki mieszkalne i budynki pozostałe (garaże, budynki gospodarcze).

Przypomnijmy, że w 2015 roku Rada Gminy podjęła decyzję, że na terenie gminy od podatku od nieruchomości zwolnione są budynki mieszkalne, budynki pozostałe oraz budynki zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym. Kwota udzielonej ulgi – czyli kwota, która pozostała w kieszeniach mieszkańców na koniec ubiegłego roku wynosiła 1 667 496,45 zł a na koniec wrześnie tego roku 1 433 266,61 zł.

W przypadku podatku od gruntów mieszkalnych stawka od nowego roku wyniesie 0,60 zł od jednego metra kwadratowego powierzchni. Warto dodać, że maksymalna kwota tej stawki ustalona przez ustawodawcę  to 0,71 zł. Wynika to bezpośrednio z obwieszczenia ministra finansów, który zwaloryzował maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych zgodnie ze wskaźnikiem inflacji, który w pierwszym półroczu 2023 roku, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2022 wyniósł 15%. O taką kwotę od przyszłego roku wzrosną pozostałe  stawki podatku od nieruchomości związane m.in. z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Radni zdecydowali także o obniżeniu ceny skupu żyta, która jest przyjmowana za podstawę do obliczania podatku rolnego w gminie Lubin na rok 2024. W praktyce oznacza to, że podatki pozostaną na tegorocznym poziomie.

Także podatki od środków transportowych pozostaną niezmienne. W tym wypadku nie było konieczne przygotowywanie i głosowanie nad stosowną uchwałą. W roku 2024 obwiązywać będzie uchwała podjęta w 2022r.

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25561.html
Ten artykul byl czytany 135 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0