Środa, 21 luty 2024 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 42

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE UWAGA NA FAŁSZYWE E-MA...
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców w... »LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami” LSSE i Fundacja LSSE d...
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będ... »Konsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów” Konsultacje społeczne ...
KGHM Polska Miedź S.A. oddział Huta Miedzi Głogów, w związku z rozpoczęciem procedury sporządzenie planu urządzenia lasu dla lasów ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (22.02.2024 – 29.02.2024) Repertuar Kina Muza w ...
    22.02 Czwartek 14:45, 17:00, 19:15 > Sami swoi. Początek > Pol / ds 15:00, 17:15, 19:30 > Priscilla > USA / ms &n... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Prawie 100 mln zł dostały dolnośląskie dzieci
Data dodania: 05 grudnia 2023 — Kategoria: Wiadomości

Prawie 100 mln zł dostały dolnośląskie dzieci

Ponad 330 tys. dzieciaków z Dolnego Śląska dostało pieniądze z programu „Dobry start”. Na konta ich rodziców ZUS przelał 99,7 mln zł. W całej Polsce ZUS wypłacił dla prawie 4,6 mln dzieci, 1 mld 38 mln zł tzw. wyprawki szkolnej.

 

Program zakończył się 30 listopada. W obecnym 2023roku rodzice na Dolnym Śląsku złożyli 249,5 tys. wniosków o 300 plus na 341,5 tys. dzieci. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już drugi rok wypłacił pieniądze z programu "Dobry Start” nazywane popularnie wyprawką szkolną.

Program 300+ w wybranych powiatach na Dolnym Śląsku:

  • W powiecie głogowskim ZUS wypłacił 3 244 200 zł dla 10 819 dzieci
  • W powiecie dzierżoniowskim ZUS wypłacił 3 024 450 zł dla 10 083 dzieci
  • W powiecie świdnickim ZUS wypłacił 5 199 750 zł dla 17 343 dzieci
  • W powiecie milickim ZUS wypłacił 1 383 750 zł dla 4 615 dzieci
  • W powiecie lubińskim ZUS wypłacił 3 756 150 zł dla 12 525 dzieci

Program 300 + w całej Polsce:

  • W całym kraju wpłynęły 3 324 327 wnioski, na 4 694 536 dzieci
  • Wypłacona kwota wyniosła 1 377 839 200 zł

Już drugi rok z rzędu rodzice - bez względu na swoje dochody - mogli otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

-Program cieszy się dużą popularnością a samo składanie elektronicznego wniosku jest banalnie proste. Rodzice robili to poprzez bankowość internetową lub aplikację mZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Według rzeczniczki, ilość popełnionych przez rodziców błędów była znikoma. Pieniądze ZUS wypłacał tylko na konto, więc ważne było, aby numer był poprawny. Błąd w numerze konta to jeden z najczęstszych błędów.

- Niekiedy brakowało wymaganych załączników i to nieco przedłużało wypłatę ale po bezbłędnie złożonym wniosku wypłata była prawie natychmiastowa  – dodaje Kowalska-Matis.

Wyprawkę ZUS wypłaca raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wniosek o wypłatę z programu "Dobry Start" można było złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” prowadził użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoliło uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie.

Zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” były przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS była także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Pieniądze zostały wypłacone na rachunek płatniczy. Płatność bezgotówkowa to, bowiem znacznie tańsza i bezpieczniejsza forma niż przekaz gotówkowy.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25591.html
Ten artykul byl czytany 124 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0