Sobota, 02 marca 2024 r.   Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Jak spodnie męskie definiują współczesnego mężczyznę. Odkryj swój styl Jak spodnie męskie def...
Wraz z nadejściem wiosny, męska moda przeżywa prawdziwą metamorfozę. Odkładamy na bok ciężkie, zimowe tkaniny na rzecz lżejszych, bardziej przewi... »Handlarze podróbkami na celowniku „pegowców” z Lubina Handlarze podróbkami n...
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Lubina ustalili, że w trzech punktach na terenie powiatu, oferowane są do sprzedaży ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.03.2024 – 07.03.2024) Repertuar Kina Muza w ...
KINO MUZA: 1-7.03.2024   1.03 Piątek 15:30 > Zagadka Klary Muu > Norw / ms 16:00 > Diuna: Część druga (dubbing) > USA / ds ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Trzech gen. Maczków w Lubinie?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Jan Demczak z Zakładów Wzbogacania Rud „Wolontariuszem Roku 2023” w KGHM
Data dodania: 12 lutego 2024 — Kategoria: Wiadomości

Jan Demczak z Zakładów Wzbogacania Rud „Wolontariuszem Roku 2023” w KGHM

Uczy, bawi, pielęgnuje historię – KGHM przyznał po raz pierwszy tytuł „Wolontariusz Roku 2023” najbardziej aktywnemu i wspierającemu akcje charytatywne pracownikowi miedziowej spółki. Tytuł otrzymał Jan Demczak z Zakładów Wzbogacania Rud, który od lat przybliża działalność firmy najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

Statuetkę „Wolontariusz Roku 2023” wręczył Janowi Demczakowi wiceprezes KGHM Mirosław Kidoń, który podkreślał, że zarząd zdecydował „o nagrodzeniu osoby, która wyróżnia się swoją prospołeczną postawą”.

– Jan Demczak jest osobą, która nie tylko angażuje się w działalność wolontariacką, ale jest prawdziwym liderem, budującym wokół siebie społeczność ludzi gotowych nieść pomoc i czynić dobro – mówił Mirosław Kidoń.

Jan Demczak przez lata bezinteresownego zaangażowania w wolontariat zgromadził wokół siebie oddaną grupę pracowników, którzy tak jak on poświęcają swój wolny czas i angażują się w szerzenie wiedzy na temat historii Zagłębia Miedziowego, odkrycia złóż miedzi oraz tradycji górniczych. W formie zabawy przekazują uczniom szkół Zagłębia Miedziowego również wiedzę na temat charakteru pracy przeróbkarzy.

– Dziękuję za to wyróżnienie, które odbieram nie tylko w swoim imieniu. To nagroda dla całego mojego zespołu. 30-stu osób bez których nie byłbym w stanie przeprowadzić wszystkich inicjatyw – powiedział Jan Demczak.

Wolontariusz Roku KGHM jest autorem i pomysłodawcą m.in. takich programów edukacyjnych jak "Święta Barbara", "Śladami Jasia Wyżykowskiego", "KGHM na wesoło" i "KGHM Dzieciom". Opiekuje się również podopiecznymi Domu Dziecka Bajka w Lubinie. Szczególną opieką otoczył niepełnosprawnych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie. Aby zintegrować dzieci z dwóch różnych placówek wraz ze swoją ekipą przeprowadził specjalną Integracyjną Olimpiadę Sportową, pomagał w przeprowadzce do nowego ośrodka, a wraz z dziećmi zasadził drzewa i krzewy, aby nowe miejsce były bardziej przyjazne.

KGHM wspiera wolontariat pracowniczy i angażuje się w inicjatywy dotyczące spółki, jak i mieszkańców regionu. Zagłębie Miedziowe to nie tylko miejsce, w którym spółka wydobywa skarby ziemi, ale przede wszystkim społeczność ludzi, którzy są niezawodni i oddani najważniejszym wartościom.

Podsumowanie ubiegłorocznych projektów, kampanii i akcji KGHM można znaleźć w opublikowanej właśnie broszurze „Dobre praktyki CSR KGHM”.  W sumie we wszystkie działania zaangażowanych było ponad 2,5 tys. wolontariuszy. Publikacja zawiera opis dobrych praktyk miedziowej spółki pogrupowanych w różne kategorie, w tym edukacja, więzi społeczne, ekologia i zdrowie fizyczne.

Broszura jest dostępna online: https://kghm.com/dobrepraktykiCSR.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25773.html
Ten artykul byl czytany 99 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0