Piątek, 17 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w II kwartale Wzrost przychodów oraz...
Najwyższe od początku 2013 roku notowania miedzi w PLN zapewniły wzrost przychodów oraz EBITDA Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź w drugi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 17 sierpnia 2018 r. MAJSTER W... »Pies odnaleziony w Niemstowie szuka właściciela lub nowego domu Pies odnaleziony w Nie...
W miejscowości Niemstów na terenie Gminy Lubin odnaleziono zagubionego lub porzuconego psa. Jest to średniej wielkości samiec, mieszaniec ... »Policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania pn. Policjanci z ruchu dro...
Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą na drogach powiatu lubińskiego działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Sztuka trzymania się stołka
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sztuka trzymania się stołkaW gminie wiejskiej Lubin dwóm radnym grozi utrata mandatu za prowadzenie samochodu po alkoholu. Ale prawo prawem, a życie życiem. Głosują i pobierają diety jakby nigdy nic Rada gminy wiejskiej Lubin jednogłośnie przyjęła program profilaktyki antyalkoholowej na rok 2009. Ręce za dokumentem podnieśli zgodnie Paweł Szudrowicz, który... »


Cuprum Arena: Fajerwerki na dzień dobry
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 10 komentarzy

Cuprum Arena: Fajerwerki na dzień dobryGaleria Cuprum Arena otwiera podwoje. Z tej okazji Dariusz Miłek ściągnął do Lubina zespół Perfekt i angielską gwiazdę September. Będzie plenerowy teatr i lasery Trwają gorączkowe porządki na placu wokół Cuprum Areny, bo już w sobotę inwestor - firma Prestige MGC Invest - zaprasza do środka na pierwsze zakupy. Galeria jest wyjątk... »


Zarząd KGHM do dodwołania?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Zarząd KGHM do dodwołania?Minister skarbu chce odwołać władze KGHM. Zażądał, by w tej sprawie jak najszybciej zebrała się rada nadzorcza - napisała „Rzeczpospolita”. Szef największego w Europie producenta miedzi i jego zastępcy podpadli państwowemu akcjonariuszowi hojną nagrodą specjalną dla pracowników – we wtorek, pod naciskiem związkó... »


Rozmowa z Ludwikiem Gadzickim, legendarnym polonistą z Lubina
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

Rozmowa z Ludwikiem Gadzickim, legendarnym polonistą z LubinaZ Ludwikiem Gadzickim, o jego chorobie i kruchości życia rozmawia Piotr KanikowskiLudwik Gadzicki odkłada na bok reklamówkę pełną jakichś zapisków i kulę, na której wspierał się drepcząc obok mnie przez korytarz lubińskiego szpitala. Przysiadamy na twardych taboretach w pustej o tej porze sali rehabilitacyjnej, którą ... »


Legnicy grozi totalny paraliż
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Legnicy grozi totalny paraliżMiasto pilnie potrzebuje trzeciego mostu Już 12 maja robotnicy rozpoczną remont 400 metrów ul. Wrocławskiej - od placu Wilsona do ul. II Armii Wojska Polskiego. Dobrze, bo to najbardziej zniszczona ulica w mieście. Źle, bo natychmiast powstaną gigantyczne korki. Szacuje się, że w godzinach szczytu przejazd jedną nitką na osiedle Piekary... »


Za mało policjantów w gminach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Za mało policjantów w gminachGminy płacą za patrole, paliwo i dzielnicowych. Dyżur policji raz w tygodniu to stanowczo za mało. Po zmianach organizacyjnych w polskiej policji w latach 90. część komisariatów została zlikwidowana, a część zamieniona na rewiry dzielnicowych. W regionie jeleniogórskim zniknęło pięć komisariatów: w Starej Kamienicy, Janowic... »


Jakie tematy wybierali legniccy i lubińscy maturzyści
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jakie tematy wybierali legniccy i lubińscy maturzyściBlisko 1600 uczniów w Legnicy i 1300 w Lubinie rozpoczęło wczoraj pisanie matur. Większość wybrała "Pana Tadeusza".Maturzyści na egzaminie z języka polskiego mieli do wyboru wypracowanie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (porównanie Telimeny i Zosi) lub z "Chłopów" Władysława Reymonta. - Wybrałam "Pana Tadeusza", bo na tem... »


Biegli … bo ukradli buty
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Biegli … bo ukradli butyNawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o kradzież butów ze sklepu obuwniczego. Policjanci po pościgu dogonili i zatrzymali sprawców. 6 maja 2009 r. patrol legnickiego oddziału prewencji zauważył na ul. Fabrycznej trzech młodych mężczyzn, którzy biegli chodnikiem trzymając w rękach pudełka kartono... »


W szpitalach brak miejsc dla dzieci chorych na anoreksję
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

W szpitalach brak miejsc dla dzieci chorych na anoreksjęNa Dolnym Śląsku każdego roku o 10 proc. rośnie odsetek młodych ludzi z zaburzeniami łaknienia. - Zwiększa się liczba chorych na anoreksję i coraz częściej problem dotyka chłopców - mówi Małgorzata Bocheńska, psychoterapeutka z Wrocławia. Specjalistyczne oddziały psychiatrii dziecięcej, w których można hospitalizować dzie... »


Górnicy w Polskiej Miedzi wywalczyli pieniądze
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Górnicy w Polskiej Miedzi wywalczyli pieniądze500 osób ostro pikietowało przed zarządem KGHM. Będzie premia po 5 tysięcy zł dla całej załogi. Po prawie dwóch godzinach gwizdów, wycia syren, strzelania petardami i okrzyków zarząd Polskiej Miedzi ugiął się i zgodził na wypłatę całej załodze, czyli prawie 18,5 tys. pracowników, po 5 tys. złotych (brutto). O... »


Grypa już w Polsce
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 07 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Grypa już w Polsce Wczoraj przed godz. 19 ogłoszono, że badania potwierdziły pierwszy w Polsce przypadek wirusa grypy A-H1N1. Chora to 58-latka z Mielca, która 2 maja przyleciała z Nowego Jorku do Warszawy. Kobieta leciała samolotem LOT-u razem ze 170 innymi pasażerami i 9 członkami załogi. Samolot został już odkażony. W tej chwili służby sanitarne star... »


Gdzie się podział prezydent Lubina?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 05 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Gdzie się podział prezydent Lubina?Prezydent Lubina Robert Raczyński wprowadził w błąd sąd. W środę, 29 kwietnia, miał się stawić w Sądzie Rejonowym w Lubinie.Kolejna rozprawa prezydent kontra nazwani przez niego nierobami pracownicy starostwa powiatowego nie odbyła się z powodu nieobecności Raczyńskiego. Adwokat prezydenta tłumaczył, że jego klient nie mógł przyjść do są... »


Związkowcy rozmawiają z zarządem KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 05 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Związkowcy rozmawiają z zarządem KGHMPrzedstawiciele central związkowych KGHM rozpoczęli rozmowy z zarządem tej spółki w sprawie wypłaty jednorazowej nagrody. Przed drzwiami siedziby zarządu oczekuje na wynik kilkuset pracowników firmy. Pracownicy chcą 5 tys. zł. Wczoraj wieczorem zarząd podniósł swoją propozycję z 2 tys. zł do 3,5 tys. zł. W tej chwili wśr&... »


Rano górnicy manifestowali przed siedzibą zarządu KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 05 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Rano górnicy manifestowali przed siedzibą zarządu KGHMW Lubinie kilkuset górników Polskiej Miedzi po wyłamaniu bramy dostało się na plac przed bydunkiem siedziby zarzadu Polskiej Miedzi. Przyszli wesprzeć szefów 12 związków zawodowych KGHM, domagających się 5 tys. zł nagrody dla każdego pracownika. Władze KGHM chcą dac 3,5 tys. zł. Wyją syreny, wybuchają petardy, sytu... »


Mamy puchar, teraz czas na walkę o złoto
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 05 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Mamy puchar, teraz czas na walkę o złotoZ Joanną Obrusiewicz, rozgrywającą piłkarek ręcznych Interferii Zagłębia Lubin, rozmawia Paweł Pluta Na początek gratulacje z okazji zdobycia Pucharu Polski, po raz pierwszy w barwach Zagłębia Lubin. Który moment był przełomowy w tym nieprawdopodobnie wyrównanym finale? Losy meczu odwróciły się, gdy zaczęłyśmy bardziej stan... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 1.122 sek.Lubin 1.0