Wtorek, 23 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 83

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najlepszy z najlepszych – Raport KGHM Najlepszy z najlepszyc...
Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu "The Best Annual Report" na najlepszy raport roczny. KGHM po raz szósty z... »17-latek kradł co popadnie. Usłyszał już zarzuty 17-latek kradł co popa...
Lubińscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 17-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg kradzieży w sklepach na terenie Lubina, a takż... »Lubin. Oficjalny skład Rady Miejskiej i statystyki Lubin. Oficjalny skład...
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Lubina. Zmiany w radzie są duże w porównaniu do poprze... »Władysław Bigus wygrał w Gminie Rudna Władysław Bigus wygrał...
Wybory w gminie Rudna w pierwszej turze wygrał Władysław Bigus  z poparciem 60,48 procent oddanych głosów.  Waldemar Latos z wy... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Spór o drzewo pomiędzy burmistrzem a przewodniczącym rady miasta
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 01 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Spór o drzewo pomiędzy burmistrzem a przewodniczącym rady miastaNajpilniej strzeżone w Ścinawie drzewo rośnie u babci przewodniczącego rady miasta. Gdy władza walczy, cierpią postronni obywatele. Tym razem w starcie pomiędzy burmistrzem Ścinawy a przewodniczącym rady wplątana została Bogu ducha winna starsza pani. Renata Kotapka, babcia Jana Kotapki - szefa rady gminy - być może będzie musiała zapłacić 25 t... »


Legniczanin wpadł pod pociąg i stracił nogę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 01 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Legniczanin wpadł pod pociąg i stracił nogęMłody legniczanin wpadł pod pociąg towarowy, na obrzeżach miasta. Stracił nogę. Według policji 21-letni mężczyzna siedział na torach. Maszynista zauważył go w odległości 30 metrów. Nie zdążył wyhamować. Ranny przeszedł operację. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Zygmunt Mułek, fot. smk.rail.pl »


Okradał ogródki działkowe
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 lipca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Okradał ogródki działkoweNawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Jawora podejrzanemu o włamania i kradzieże na terenie ogródków działkowych. Jak ustalili policjanci przez kilka dni sprawca włamał się 7 razy. Oprócz apeli prewencyjnych kierowanych do mieszkańców jawora równolegle prowadzone były przez jawor... »


KGHM: nabór na prezesa spółki
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 30 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM: nabór na prezesa spółkiO godzinie 15.30 KGHM zamknął listę kandydatów na prezesa spółki. - Zainteresowanie było bardzo duże - twierdzi Przemysław Ziółek z biura prasowego spółki. Ale odmawia podania szczegółów, powołując się na tajność procedury. Do najpoważniejszych kandydatów na szefa KGHM należy geolog Herbert Wirt... »


KGHM założył spółkę w Niemczech
Kategoria: WNP — Data dodania: 30 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM założył spółkę w NiemczechKGHM i niemiecka HMS Bergbau AG powołały wspólną spółkę. Jej założycielami są KGHM CUPRUM-CBR (podmiot w 100 procentach należący do KGHM Polska Miedź S.A.), która objęła 74,9 procent akcji oraz HMS Bergbau AG (pozostałe 25,1 procent akcji). Utworzony podmiot jest spółką prawa niemieckiego z siedzibą w Berlinie. KGHM... »


Ekspresowy konkurs na szefa KGHM?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 30 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Ekspresowy konkurs na szefa KGHM?Do końca tygodnia ma powstać krótka lista sześciu kandydatów na prezesa KGHM - informuje "Parkiet". Oznacza to, że nowego szefa Polskiej Miedzi możemy poznać już 10 lipca. Termin nadsyłania ofert w konkursie na stanowisko prezesa KGHM upłynął 29 czerwca. Jak czytamy w dzienniku, w ramach prowadzonego przez radę nadzorczą konkurs... »


Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policjantami
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policjantamiPolicjanci zatrzymali w pościgu nietrzeźwego mężczyznę, który kierował motocyklem bez uprawnień. 28 czerwca 2009 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motocyklem. Mężczyzna zwolnił a gdy policjanci zbliżyli się do niego nagle przyspieszył i zaczą... »


Prokuratorskie śledztwo w sprawie racjonalizatorów w Polskiej Miedzi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Prokuratorskie śledztwo w sprawie racjonalizatorów w Polskiej MiedziGłośna przed dwoma laty sprawa ujawnionych w KGHM nieprawidłowości, związanych z wypłatami honorariów za wynalazki, ucichła, ale się nie skończyła. Wojna z racjonalizatorami toczy się nadal. Tyle że teraz polem walki są sale sądowe.Polska Miedź pozwała zachłannych twórców i żąda, by oddali niesłusznie jej zdaniem pobrane p... »


Miss Dolnego Śląska wybrana! Została nią Maria Nowakowska z Legnicy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Miss Dolnego Śląska wybrana! Została nią Maria Nowakowska z LegnicyMaria Nowakowska, 22-letnia studentka z Legnicy, została Miss Polonia Dolnego Śląska. W konkursie, którego finał odbył się w sobotni wieczór w jeleniogórskim teatrze, pokonała 15 innych pretendentek do tego tytułu. Wszystkie kandydatki zostały wybrane w eliminacjach lokalnych. Zwyciężczyni konkursu ma 182 centymetry wzrost... »


Alkohol dla nieletnich: Prowokacje i kontrolowane zakupy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Alkohol dla nieletnich: Prowokacje i kontrolowane zakupyW Świdnicy rozpoczyna się dziś wakacyjna akcja wymierzona przeciwko nieuczciwym sprzedawcom alkoholu. Będą kontrolowane zakupy, prowokacje i restrykcyjne kontrole. Sprzedawca, który sprzeda piwo lub inny alkohol osobie nieletniej, od razu pożegna się z koncesją, a urzędnicy zadbają, by oprócz tego zapłacił grzywnę. Będzie go czek... »


Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogło dojść do tragedii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogło dojść do tragediiDzięki szybkiej reakcji dyżurnego oraz policjantów z Lubina prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii. Gdy policjanci weszli do mieszkania desperata w IV-piętrowym budynku, zobaczyli odkręcone kurki z gazem, z których jeden był zapalony. Tuż po północy do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zadzwonił t... »


PeBeKa na 35 miejscu w rankingu dolnośląskich gigantów
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

PeBeKa na 35 miejscu w rankingu dolnośląskich gigantówTop Lista została przygotowana jak co roku przez redakcję Polska The Times Gazety Wrocławskiej i opublikowana w środowym dodatku Nasz Region. Znalazło się na niej 76 najdynamiczniejszych przedsiębiorstw, które zostały ocenione pod kątem: przychodów ze sprzedaży za 2008 rok, przychodów z działalności na 1 pracownika, liczby... »


Paweł Dzikowicz może wrócić do domu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Paweł Dzikowicz może wrócić do domuPo trzech miesiącach od interwencji Rzecznika Praw Dziecka legnicki sąd wyznaczył datę posiedzenia, na którym zdecyduje, czy 11-letni Paweł Dzikowicz może powrócić do rodziców. Chłopiec od bez mała roku przebywa w Pogotowiu Opiekuńczym w Legnicy. O rozłące zdecydował sąd, zawieszając Renacie i Piotrowi władzę rodzicielską ... »


Powodzianie dostaną pieniądze
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Powodzianie dostaną pieniądzeW Kotlinie Kłodzkiej trwa wielkie sprzątanie i usuwanie szkód wyrządzonych w nocy z piątku na sobotę przez deszcze i wezbrane wody rzek. Ludziom pomagają żołnierze i strażacy. W niedzielę przyjechał do Kłodzka wicepremier Grzegorz Schetyna. Zadeklarował, że rząd na usuwanie szkód przeznaczy 65 mln zł. Od poniedziałku powodzianie... »


Podsumowanie akcji TRUCK
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 29 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Podsumowanie akcji TRUCKPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Truck”. Została ona przeprowadzona na najważniejszych drogach województwa dolnośląskiego. W trakcie działań na drogach województwa funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 pojazdów, w ... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.877 sek.Lubin 1.0