
Z uwagi na remont drogi gminnej nr 103048D pomiędzy miejscowościami Gorzelin i Raszówka nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 105 polegają... »

Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież roweru sprzed jednego ze sklepów w Lubinie.... »

Analizy próbek powietrza, gleb i wód powierzchniowych jakich jeszcze nie było – Centrum Badań Jakości z Grupy Kapitałowej KGH... »

Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystki... »






To nie koniec walki o 6-latki
Data dodania: 12 listopada 2013 — Kategoria: Wiadomości

Mimo przegranego głosowania o referendum Karolina i Tomasz Elbanowscy nie zamierzają składać broni - informuje "Rzeczpospolita".
Karolina Elbanowska z fundacji i stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców zapowiada w gazecie dalszą działalność i wsparcie dla rodziców, którzy nie chcą posyłać do szkół sześciolatków.
Zgodnie z przyjętą niedawno nowelizacją ustawy oświatowej już we wrześniu 2014 r. obowiązkowo naukę w szkolnych ławach rozpoczną dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r. oraz cały rocznik 2007. Rok później do szkół pójdzie druga połowa rocznika 2008, wtedy już siedmiolatków, i cały rocznik sześciolatków urodzonych w 2009 r.
Niebawem spotkają się najaktywniejsi działacze stowarzyszenia. Wtedy powstanie szczegółowy plan działania. Priorytetem jest wsparcie rodziców dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2008 r., którzy nie chcą ich wcześniej posyłać do szkół.
Stowarzyszenie zamierza uruchomić zaangażowanych w akcję prawników, psychologów i pedagogów, by pomogli rodzicom w pozyskaniu odroczenia obowiązku nauki.
Posłowie odrzucili obywatelski wniosek dotyczący referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla 6-latków. Przeciw referendum zagłosowało 232 posłów. Wniosek poparło 222 parlamentarzystów.
Posłowie podczas głosowań zdecydowali o referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków. Koalicja rządząca PO-PSL była przeciwna referendum. Obywatelski wniosek pod którym podpisało się prawie milion osób złożyło Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców.
źródło: PAP/media
Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.



