Środa, 08 maja 2024 r.   Imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KGHM i Agencja Rozwoju Przemysłu będą współpracować w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii KGHM i Agencja Rozwoju...
KGHM podpisał list intencyjny z Agencją Rozwoju Przemysłu dotyczący współpracy w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii oraz wsparcia... »„Projekt z ZUSówką” konkurs plastyczno-filmowy „Projekt z ZUSów...
Uczniowie ze szkół z Głogowa, Wałbrzycha i Świdnicy laureatami konkursu ogłoszonego przez ZUS. W siedzibie Młodzieżowego Centrum Kultury w... »Kino Helios w Lubinie świętuje 15. urodziny! Kino Helios w Lubinie ...
W sobotę, 11 maja kino Helios w Lubinie będzie obchodzić swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji na widzów czeka bogaty repertuar oraz moc,... »„Alkohol i narkotyki” - działania policjantów ruchu drogowego w powiecie lubińskim „Alkohol i narko...
Policjanci ruchu drogowego z lubińskiej komendy, tak jak i ich koledzy z całego województwa dolnośląskiego, prowadzą intensywne działania ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
O polsko-chilijskich możliwościach inwestycyjnych w Warszawie
Data dodania: 18 lipca 2014 — Kategoria: Wiadomości

O polsko-chilijskich możliwościach inwestycyjnych w Warszawie

Dynamiczny wzrost wartości handlumiędzy Polską i Chile, który w dużym stopniu jest efektem zagranicznej ekspansji polskich firm, to szansa dla krajowych przedsiębiorstwna zdobycie nowych rynków. Przekonywali o tym przedstawiciele KGHM, placówek dyplomatycznych Polski i Chile oraz polskiego rządu - Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Spraw Zagranicznych podczas Polsko-ChilijskiegoSeminarium Inwestycyjnegow Warszawie.

Bogactwa naturalne i świetne warunki do upraw i przetwórstwa, w połączeniu z rozwiniętym sektorem finansowym, rozsądną polityką pieniężną, liberalnymi rozwiązaniami biznesowymi i otwartością na zagranicznych inwestorówsprawiają, że Chile należy do jednych z najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata. Tradycyjnie najwięcej inwestycji przyciągają surowce, głównie miedź. Przykład KGHM, który w Chile realizuje największy zagraniczny projekt inwestycyjny, pokazuje, że w najbliższym czasie wyraźny potencjał współpracy z Polską leży w branży górniczej i infrastrukturalnej.Co warte podkreślenia, część projektu Sierra Gorda została zrealizowana przez polskich podwykonawców, którzy dzięki obecności KGHM na chilijskim rynku zdobyli nowe zamówienia i zwiększyli przychody.

Właśnie możliwościom inwestycyjnym, jakie otwierają się przed polskimi firmami w Chile, poświęcone było seminarium, które 17 lipca odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie.- Cieszę się, że wśród polskichprzedsiębiorców rośnie zainteresowanie chilijskim rynkiem.To szczególnie istotne w kontekście realizowanych przez KGHM projektów inwestycyjnych. Stanowią one nowy rozdział w gospodarczych relacjach między Polskąa Chile i otwierają przed polskimi podmiotami szerokie możliwości rozwoju. Chcemy dzielić się z firmami i instytucjami badawczymi zdobytą wiedzą tak, aby ułatwić im rozwój poprzez międzynarodową ekspansję i konsekwentne zdobywanie nowych rynków - powiedział na powitanie Herbert Wirth, prezes KGHM.

Szczegółowe informacje o sposobach realizowania zamówień dla międzynarodowych projektów i przykłady polskich dostawców przedstawił Marek Bednarz, dyrektor naczelny Centralnego Biura Zakupów KGHM.Podczas seminarium wystąpili także Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, oraz Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanuw Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Prelekcje na temat wyzwań w rozwoju inwestycjii wymiany handlowej między Polską a Chile wygłosili Alfredo GarcíaCastelblanco, ambasador Chile w Polsce, oraz Aleksandra Piątkowska, ambasador Polski w Chile. - Od kilku lat możemy obserwować dynamiczny wzrost inwestycji zagranicznych na chilijskim rynku. Ich suma wyniosła w zeszłym roku ponad 20 mld USD, natomiast w pierwszym kwartale 2014 roku - ponad 7 mld USD. Ten wynik robi wrażenie, ale potencjał gospodarczy naszego kraju na pewno zachęci jeszcze wielu inwestorów -powiedział ambasadorCastelblanco.

W ostatnich latach sukcesywnie rosną wskaźniki wzajemnych obrotów handlowych pomiędzy Polską a Chile. Wartość eksportu z Chile do Polski wynosi niemal 258 milionów USD. Eksport z Polski do Chile to 0,13% całego importu chilijskiego a jego wartość wynosi ponad 94 mln USD. Współpracę gospodarczą między Polską i Chile reguluje zawarte w 2002 roku Porozumienie o Stowarzyszeniu Gospodarczym, Konsultacjach Politycznych i Współpracymiędzy Unią Europejską i Chile, a także umowa międzyrządowa Polski i Chile z 2000 roku,
w sprawie wzajemnego popierania i ochrony inwestycji. Oba kraje podpisały również dwustronną konwencję ws. unikania podwójnego opodatkowania. Dzięki działaniom wspierającym rozwój wzajemnej wymiany handlowej, Polska korzysta z zerowej stawki celnej. To jeden z powodów, dla którego coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczyna inwestować na chilijskim rynku.

Chile słynie z ogromnych bogactw naturalnych, które czynią ten kraj producentem i eksporterem światowej klasy. Geograficzna specyfika kraju, który rozciąga się przez prawie wszystkie strefy klimatyczne, daje niespotykane gdzie indziej możliwości uprawy, hodowli i połowów. Obecnie Chile plasuje się na 17. miejscu na świecie pod względem eksportu produktów spożywczych, z perspektywą wejścia do czołowej dziesiątki w ciągu najbliższych lat. Chile to niekwestionowany lider światowego eksportu wina, świeżych, mrożonych i suszonych owoców, produktów mleczarskich i mięsa, a także ryb i owoców morza.

Organizatorem Polsko-Chilijskiego Seminarium Inwestycyjnego był KGHM Polska Miedź S.A. Współorganizatorami i patronami honorowymi Seminarium byliProChile - instytucja podległa Ministerstwu Spraw Zagranicznych Chile, odpowiedzialna za promowanie eksportu towarów i usług oraz zachęcanie do inwestycji i turystyki w Chile - a także Ministerstwo Skarbu Państwa i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Od lewej Alfredo Garcia Castelblanco ambasador Chile w Polsce, Aleksandra Piątkowska, ambasador Polski w Chile, Zdzisław Gawlik, Sekretarz Stanu

Informacja prasowa

Slowa kluczowe: lubin KGHM inwestycje Chile
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12197.html
Ten artykul byl czytany 551 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0