Sobota, 27 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 91

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Czy warto od razu przejść na emeryturę? Czy warto od razu prze...
Wielu seniorów zastanawia się czy warto od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego zrezygnować z pracy? Nie zawsze to się opłaca. Jeżeli po... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »ĆWICZENIA VI KOMPANII NOP KWP WE WROCŁAWIU NA LUBIŃSKIEJ GIEŁDZIE I STADIONIE ĆWICZENIA VI KOMPANII ...
23 kwietnia bieżącego roku w godzinach 09 – 14. Na terenie lubińskiej giełdy i stadionu piłkarskiego odbyły się ćwiczenia dowódczo... »Ostatnie przymrozki i ich skutki dla przyrody - wypowiedź eksperta UPWr Ostatnie przymrozki i ...
Kilka ostatnich mroźnych nocy może mieć katastrofalne skutki dla sadowników i właścicieli winnic. W wielu ogrodach nie będzie w tym roku j... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Lubin – nowe możliwości dla rozwoju przemysłu lotniczego
Data dodania: 22 września 2014 — Kategoria: Wiadomości

Lubin – nowe możliwości dla rozwoju przemysłu lotniczego

Przemysł lotniczy będzie jedną z gałęzi rozwoju polskiej gospodarki, a miasta takie jak Lubin mogą liczyć na wsparcie w rozwoju bazy lotniskowej - to główne przesłanie konferencji „Lubin - nowe możliwości dla rozwoju przemysłu lotniczego", która odbyła się dziś w na Dolnym Śląsku. W spotkaniu wzięli udział m.in. Ilona Antoniszyn-Klik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Sławomir Majman - Prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Rafał Jurkowlaniec - Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Robert Raczyński - Prezydent Lubina.

Lubin to miasto położone przy głównych szlakach komunikacyjnych. Daje to ogromne możliwości w dziedzinie transportu i logistyki. Znaczącym atutem znajdującego się na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej miasta jest istnienia portu lotniczego o statusie lotniska międzynarodowego. Może być on wykorzystywany zarówno do przewozów pasażerskich jak i towarowych. Władze Lubina dostrzegając potencjał lotniska postawiły sobie za cel na najbliższe lata m.in. rozbudowę portu lotniczego dla funkcji gospodarczych i turystycznych. Zapisy te znalazły się m.in. w Strategii Rozwoju Miasta Lubina do 2020r.

Działaniom takim sprzyjać będą w najbliższym czasie plany Ministerstwa Gospodarki. Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki przekonywała dziś, że lotnictwo będzie jedną z branż wspieranych przez MG w ramach nowej koncepcji Specjalnych Stref Ekonomicznych. Strefy mają działać do 2026r., ale ich funkcjonowanie ma być bardziej efektywne i skoncentrowane na wspieraniu innowacyjnych branż - takich jak np. lotnictwo i podzespoły lotnicze.

Podobnie uczyniły władze Dolnego Śląska, które w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020r., wśród priorytetów umieściły zapis o budowie i rozbudowie sieci lotnisk o znaczeniu regionalnym i lokalnym o funkcji usługowej i ratowniczej w Jeleniej Górze, Świebodzicach i Boguszynie oraz modernizację lotnisk w Szymanowie, Lubinie i Oleśnicy.

Lubin, posiadający własne lotnisko doskonale wpisuję się w tę ideę. Co więcej, władze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Prezydent Lubina chcą wspierać rozwój portu lotniczego i zaangażować się w projekt modernizacji kształcenia zawodowego, które pozwoli na tworzenie klas o profilu lotniczym, które będą zapleczem dla rozwijającego się przemysłu lotniczego.

Rafał Jurkowlaniec, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podkreślał w trakcie swojego wystąpienia, że dostępność komunikacyjna to jeden z walorów LSSE i warunek, który niemal we wszystkich negocjacjach z inwestorami jest kluczowy. Dzięki rozwojowi atutów, które posiada strefa, w tym lubińskiego lotniska, możliwy będzie dalszy rozwój terenów inwestycyjnych i tworzenie nowych miejsc pracy. Stąd pełne wsparcie dla rozwoju przemysłu lotniczego i innowacyjnych gałęzi gospodarki.

Podczas dzisiejszego spotkania swoimi doświadczeniami w powoływaniu klastra przemysłu lotniczego dzielił się Krzysztof Krystowski - Prezes Śląskiego Klastra Lotniczego. Miejsce przemysłu lotniczego w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego omówił Mieczysław Ciurla, dyrektor wydziału gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim. Nie zabrakło też pytań o kadry lotnicze. O możliwościach badawczych i kształceniu kadr dla przemysłu lotniczego opowiadał zebranym dr hab. inż. Zbigniew Sroka z Politechniki Wrocławskiej. Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny na temat wyzwań stojących przed firmami z województwa dolnośląskiego i możliwości realizacji przez nie projektów w ramach przetargów zbrojeniowych.

LSSE

czytaj także:

Strategia rozwoju miasta Lubina 2020 - bezużyteczny tom spoczywający w miejskich archiwach

Slowa kluczowe: lubin lotnisko strefa lsse
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12509.html
Ten artykul byl czytany 911 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0