Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »Wakacje z książką i przygodą Wakacje z książką i pr...
W bibliotece w Miłoradzicach i w Niemstowie, z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu, zorganizowano szereg atrakcyjnych zajęć. Podczas ka... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 I Nocny Turniej Piłkarski rozegrano przy sztucznym świetle, na murawie wewnątrz toru do jazdy szybkiej. Turniej skupił 80 graczy.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Polski Dzień Bluesa – VIII Edycja
Data dodania: 10 września 2015 — Kategoria: Wiadomości

Polski Dzień Bluesa – VIII Edycja

18 września o godz. 19:00 w ramach Polskiego dnia Bluesa w CK Muza w Lubinie wystąpią trzy zespoły.

Midnight Blues powstał w 2007 roku (obecny skład skrystalizował się w 2015 roku). Muzyka zespołu to szeroko rozumiany blues z elementami rocka i fusion. Grupa startowała w wielu przeglądach bluesowych zajmując wysokie miejsca, najczęściej pierwsze. Obecnie pracuje nad nowym materiałem, który chce zarejestrować. Zespół tworzą doświadczeni muzycy często grający w otwartej formie. A to oznacza, że muzyka jest tworzona tu i teraz. Koncerty Midnight Blues to dawka energii, po której każdy powinien poczuć się lepiej.

Jarek Saniewski - śpiew

Paweł Wawrzyniak - gitara

Jacek Talko - gitara

Mariusz Wilanowski - harmonijka

Krzysztof Borowski - bas

Stanisław Krawczyk - perkusja

Zespół The Mohers Band powstał w październiku 2007 r. Jesteśmy grupą rock'n'rollowych zapaleńców i każdy z nas jest z innej „bajki" muzycznej rzecz jasna. Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków bandu sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka, wypadkowa naszych preferencji, upodobań czy też fascynacji muzycznych. Założycielem grupy jest gitarzysta Kuba Chomiak. Bodźcem, który zadecydował, że to „już", że to jest moment na założenie kapeli było poznanie obecnego wokalisty zespołu Kamila Kulczyckiego, ponieważ nie łatwo znaleźć kogoś kto będzie wiarygodny w tym gatunku muzycznym. W następnej kolejności znalazł się drugi gitarzysta oraz perkusista. Wszystko układało się już ładnie i pięknie kiedy basista, który wstępnie wyraził chęć uczestniczenia w projekcie zrezygnował z braku czasu, więc kwestia basisty pozostała otwarta. Na ratunek załamanemu poszukiwaniami siostrzeńcowi Kubie pośpieszył Rafał Duszyński, który po wielu rozmowach i „wjazdach" na rock'n'rollową ambicję w końcu zdecydował się zostać przewodniczącym sekcji rytmicznej The Mohers Band. Przez 8 lat działalności zagraliśmy dziesiątki koncertów w klubach i na plenerach nierzadko wspólnie z gwiazdami polskiej muzyki z pogranicza bluesa i rocka. Z różnych przyczyn skład zespołu ulegał dosyć częstym zmianom. Na dzień dzisiejszy oprócz trzonu zespołu (Rafał, Kamil i Kuba) w zespole grają: Krzysztof „Krzysiuniuniu" Gumienny na gitarze i Stanisław „Marysia" Krawczyk na perkusji. Tworzymy własną muzykę, ale nie stronimy od coverów, które uświetniają każdy koncert zespołu.

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Są zapraszani na międzynarodowe festiwale, bo nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco ani bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio" zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.

Zapraszamy 18 września, godz. 19:00

Klub Pod Muzami, bilety: 30 zł (w dniu koncertu 40 zł)

 

Słowa kluczowe: lubin Polski Dzień Bluesa
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,14106.html
Ten artykuł był czytany 510 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0