Piątek, 24 listopada 2017 r.   Imieniny: Emmy, Flory, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 106

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
Obradowała Rada Gminy Lubin Obradowała Rada Gminy ...
Radni podejmowali decyzje między innym w sprawie przyszłorocznych stawek podatków, warunków i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz... »BLACK FRIDAY: Galeria ujawnia obniżki BLACK FRIDAY: Galeria ...
BLACK FRIDAY: Sklepy są już w pełnej gotowości na Czarny Piątek. Promocje na Black Friday ujawniło już większość sklepów. Cuprum Arena uja... »MKS Zagłębie Lubin vs Spójnia Gdynia – AKTUALIZACJA MKS Zagłębie Lubin vs ...
UWAGA!!! ZMIANA MIEJSCA ORAZ TERMINU MECZU! Kolejny mecz PGNiG Superligi Mężczyzn. W 11. kolejce Zagłębie Lubin podejmować będzie Spójnię... »Wypadek komunikacyjny pracowników firmy PeBeKa na terenie kopalni Rudna. Są poszkodowani Wypadek komunikacyjny ...
Dzisiaj (23 listopada) o godzinie 5:15 dyspozytor Zakładów Górniczych Rudna odebrał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem ... »

» archiwum wiadomości


Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Oświadczenie rzecznika UM Lubina dotyczące Rewitalizacji Rynku
Data dodania: 12 lipca 2017 — Kategoria: Wiadomości

Oświadczenie rzecznika UM Lubina dotyczące Rewitalizacji Rynku

Informacja Gminy Miejskiej w Lubinie jako Inwestora na zadaniu Rewitalizacja Rynku w Lubinie o stanie jej realizacji oraz odstąpieniu od umowy na roboty budowlane zawarte z wykonawcą Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana z siedzibą w Bielanach Wrocławskich.

Po wyłonieniu w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcy przedmiotowego zadania zawarto umowę o roboty z terminem realizacji inwestycji do 10.07.2017 roku. Od samego początku wykonawca stwarzał problemy m.in. w zakresie ustanowienia przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (Delegatura WUOZ w Legnicy) kierownika robót archeologicznych. Wykonawca zaproponował zatrudnienie wskazanego przez siebie archeologa, do czego po zmianie decyzji ww. Konserwatora, Gmina Miejska Lubin się przychyliła.

Również nie obyło się bez problemów przy realizacji robót ziemnych gdzie z projektu opracowanego przez uprawnionego projektanta wynikało, że do wykonania wykopów jest łącznie 6.593 m3 (4383+810+1400) a do wymiany gruntu 1.400 m3. W rezultacie prowadzonych robót rzeczywista ich ilość wynosi odpowiednio o ok. 4.300 m3 i 7.800 m3 więcej. Zwiększony w tym zakresie zakres robót zostanie rozliczony w oparciu o inwentaryzację i w zależności od jej wyników, uregulowany zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami z Wykonawcą.

Od początku trwania umowy wykonawca uporczywie przedstawiał do zatwierdzenia materiały (w tym materiał kamienny na płyty, kostki i obrzeża) niezgodne z dokumentacją projektową, przetargową oraz niezgodne z ofertą wykonawcy, których Gmina Miejska Lubin nie mogła zaakceptować. Na tym etapie inwestycji muszą być stosowane wyłącznie materiały wykazane w ofercie wykonawcy i dokumentacji inwestycji. Wykonawca posiadał uprawnienia do zaproponowania Inwestorowi rozwiązań/materiałów innych niż opisane w dokumentacji przetargowej, jednakże mógł to robić wyłącznie na etapie przygotowywania oferty w czasie przetargu a nie w czasie wykonywania prac budowlanych.

Już w dniu okazania Gminie Miejskiej Lubin materiałów kamiennych przez Wykonawcę stwierdzono, że nie odpowiadają one złożonej przez wykonawcę ofercie na podstawie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (ze względu na barwę oraz strukturę). Z tego też powodu przekazano materiały, zgodnie z zawartą umową, do badań przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie Filia Wrocław, którego wyniki badań wykazały i potwierdziły nasze spostrzeżenia co do jakości badanego materiału. Materiał przedłożony do badań nie spełniał dodatkowo założonych w ofercie wykonawcy parametrów wytrzymałościowych (ściskanie, zginanie) a także zadeklarowanej odporności na ścieranie. Badanie przeprowadzone powtórnie na nowych próbkach potwierdziły wcześniejsze wyniki oraz dodatkowo wykazało przebarwienia w kolorze żółtym na jednej z próbek.

Na wniosek wykonawcy Gmina Miejska Lubin chciała rozpatrzyć wniosek o przedłużenie terminu realizacji inwestycji ustalając, w celu uzgodnienia treści aneksu do umowy, termin spotkania na dzień 10.07.2017 r. z pełnomocnikiem wykonawcy. Pełnomocnik na umówione spotkanie się nie stawił. Złożone zostało natomiast oświadczenie o odstąpieniu od umowy przez Wykonawcę.

W związku z powyższym w ocenie Gminy Miejskiej Lubin dalsza kontynuacja inwestycji z tym wykonawcą, który nie wyraża woli dalszej współpracy, nie dotrzymuje zobowiązań wynikających ze złożonej przez niego oferty, nie dawała gwarancji realizacji zadania. Z tego też powodu odstąpiono od umowy zapewniając sobie prawo do odszkodowania z tytułu nienależytej realizacji kontraktu.

Zadaniem miejskich urzędników jest dbanie o dobro miasta i prowadzenie inwestycji zgodnie z prawem, sztuką budowlaną i interesem mieszkańców. Zarówno Ryszard Dąbrowski jak i Zdzisław Przepiórski wraz z zespołem inspektorów nadzoru Urzędu Miejskiego w Lubinie nadzorowali i koordynowali najważniejsze inwestycje (między innymi „Południowa obwodnica Miasta Lubina„, „mała obwodnica”, czy też ostatnio realizowana przebudowa ul. 1-go Maja i Bema) i nigdy nie pojawiły się zastrzeżenia do ich pracy. Nasi pracownicy wykazują w tym zakresie zawsze najwyższy profesjonalizm.

Rzecznik Prasowy Prezydenta
J. Mamiński

Słowa kluczowe: lubin rynek
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16831.html
Ten artykuł był czytany 308 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0