Czwartek, 22 marca 2018 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 60

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Naturalna pielęgnacja skóry Naturalna pielęgnacja ...
  Moda na kosmetyki, które wykorzystują przede wszystkim składniki bio, jest coraz większa. Polki chcą używać sprawdzonych i bezpiec... »Zwołano 59. Sesję Rady Gminy Lubin Zwołano 59. Sesję Rady...
W najbliższy poniedziałek 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lubin. Obrady rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej na I ... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
Już 23 -25 marca galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na weekend zniżek z magazynami AVANTI (03/2018) oraz LOGO (marzec 2018). „Weekend ... »Będzie Kiermasz wielkanocny w Lubinie Będzie Kiermasz wielka...
Po raz pierwszy lubiński Rynek będzie miał zaszczyt ugościć Jarmark wielkanocny w dniach 24 i 25 marca. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 1... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Czy można ubezpieczyć nieruchomość od burzy?
Data dodania: 08 sierpnia 2017 — Kategoria: Wiadomości

Czy można ubezpieczyć nieruchomość od burzy?

Polisa mieszkaniowa to dobry sposób na zabezpieczenie swojego majątku na wypadek różnorodnych zdarzeń losowych. O ile nikt nie ma takiej mocy, by uchronić się przed wypadkami, o tyle można z powodzeniem uchronić się przed ich finansowymi skutkami. Jeżeli na skutek pożaru zostanie utracony dach nad głową, to dzięki polisie ubezpieczeniowej, będzie można go szybko odzyskać.

Zakres ochrony

Ubezpieczenia mieszkaniowe różnią się między sobą zakresem oferowanej ochrony. Im szerszy jest ten zakres, tym bardziej przydatne i praktyczne ubezpieczenie. Co z tego, że ubezpieczenie będzie obejmowało ochroną dwa lub trzy ryzyka, jeżeli zdarzyć się może coś zupełnie innego?

Podstawowe ubezpieczenie mieszkania obejmuje swoją ochroną pożar, a czasem również zalanie. Oczywiście, nie oznacza to, że całe mieszkanie musi zostać zniszczone w pożarze bądź zalane, by otrzymać pieniądze z odszkodowania. Szkody częściowe również są rozliczane. Wypłata odszkodowania jest wówczas proporcjonalna do poziomu zniszczeń, do których doszło w mieszkaniu.

Warto jednak rozszerzyć zakres swojej ochrony o dodatkowe elementy. Niektóre towarzystwa oferują nawet rozwiązanie, jakim jest All Risk, co oznacza, że wszelkie, nawet nienazwane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia przyczyny zniszczeń lub uszkodzeń są objęte ochroną ubezpieczeniową i towarzystwo za wszystkie ponosi odpowiedzialność. Oczywiście poza wyraźnie zaznaczonymi wyłączeniami. Formuła All Risk powoduje, że takie ubezpieczenie jest najbardziej użyteczne i najbardziej przydatne.

Ubezpieczenie od burzy

Okres letni to czas szczególnie częstych wyładowań atmosferycznych, które obserwujemy w postaci burz. Same w sobie może nie są bardzo niebezpieczne, ale uderzające raz po raz pioruny mogą spowodować poważne zagrożenie i zniszczenia, podobnie jak częste w tej sytuacji obfite opady.

Pioruny są przyczyną około 80% zdarzeń ubezpieczeniowych, które są zgłaszane w miesiącach wakacyjnych. Są to zgłoszenia pożarów, ale znacznie częściej powstają szkody przepięciowe, których źródłem jest właśnie uderzenie pioruna. Jeżeli bowiem piorun trafi w pobliże linii przesyłowych, wówczas następuje nagły wzrost napięcia w instalacji elektrycznej, często powyżej maksymalnej wysokości znamionowej. W efekcie uszkodzeniu ulegają urządzenia elektryczne i elektroniczne, które w czasie burzy były podłączone do prądu.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych zaczęło włączać, obok pożarów, również przepięcia do podstawowego zakresu ochrony, nie wymagając dodatkowych opłat. I o ile od samej burzy nie ma w zasadzie ubezpieczenia, o tyle od skutków jej działania już tak. Co więcej, burza, która spowoduje pożar (od uderzenia pioruna), czy wspomniane wcześniej przepięcie, jest przyczyną uwzględnianą i uznawaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe. O ile pożar jako wypadek można zakwestionować (mogło dojść przecież do celowego podpalenia), o tyle przypadkowego działania burzy nie da się podważyć, więc jest to przyczyna jak najbardziej uznawana i może być podstawą do dochodzenia odszkodowania z polisy. 

Ubezpieczenie mieszkania

Pozostaje więc pytanie, gdzie ubezpieczyć mieszkanie. Najlepiej zrobić to tam, gdzie będzie najkorzystniej, czyli w Internecie, mając możliwość porównania kilku podobnych produktów. Należy porównać dostępne warunki ubezpieczenia, porównać zakresy ochrony, sumy na jakie można się ubezpieczyć i składki za polisy i wybrać to rozwiązanie, które okaże się najbardziej korzystne i najbardziej przydatne. Przy czym warto też zwrócić na to uwagę, że nie koniecznie najtańsze ubezpieczenie domu będzie w tej sytuacji najlepsze. Może być ono zwyczajnie niepełne, niekompletne, a przez to po prostu mało praktyczne.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,16932.html
Ten artykuł był czytany 319 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0