Poniedzialek, 20 listopada 2017 r.   Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 94

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
KGHM będzie poszukiwał złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka KGHM będzie poszukiwał...
Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka przez KGHM zapa... »Pomóżmy bezdomnym, starszym i niepełnosprawnym w okresie zimy Pomóżmy bezdomnym, sta...
Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Księginicach, zwracają się  z apelem do mieszkańców Gminy Lubin, o zwr&oac... »Lubin. Aktywny senior w galerii Lubin. Aktywny senior ...
Galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprasza na 20 listopada od godziny 10.00 na niezapomniany dzień, pełen wrażeń i pozytywnej energii, na dzień Akty... »TOP5 POMAGAMY! Głosujmy na lubinian TOP5 POMAGAMY! Głosujm...
Tym razem w TOP5 Radia Wrocław o ludziach, którzy bezinteresownie pomagają innym. Poznacie tych, którzy dzielą się z innymi czasem,... »

» archiwum wiadomości


Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

ZUS stawia na edukację i zaprasza uczniów do konkursu. Są nagrody
Data dodania: 07 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

ZUS stawia na edukację i zaprasza uczniów do konkursu. Są nagrody

ZUS przez niemałą część społeczeństwa jest postrzegany, jako w pełni samodzielny twór, który sam ustala kształt systemu emerytalnego, decyduje o wysokości składek, zbiera pieniądze do swojego budżetu, ustala, komu i w jakiej wysokości wypłaci świadczenia.

Wyniki badań jasno pokazują konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie zabezpieczenia społecznego, dlatego ZUS od kilku lat zaprasza licealistów do udziału w projekcie „LEKCJE Z ZUS’’.

Polacy niewiele wiedzą na temat systemu ubezpieczeń społecznych – tylko 7 proc. z nich prezentuje poziom wiedzy, który można uznać za zadowalający. Dla dużej części społeczeństwa mechanizmy systemu ubezpieczeń społecznych są nieznane lub niezrozumiałe. Polacy oczekują, że to państwo zadba o ich zabezpieczenie na starość, ale przynajmniej część z tych osób nie wiąże tego z własną aktywnością i odprowadzaniem składek.

Upowszechnianie wiedzy o istocie ubezpieczeń społecznych i zasadach funkcjonowania tego systemu wśród ludzi młodych pozwoli im na świadome podejmowanie decyzji dotyczących ich dorosłego życia i ułatwi poruszanie się w świecie umów o prace i umów cywilnoprawnych.

To nasz autorski projekt, który ruszył w 2013 r. Jego zadaniem jest edukacja młodzieży, która po ukończeniu szkoły trafi na rynek pracy – mówią Iwona Kowalska Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.  – Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę o tym jak działa nasz system emerytalny i dlaczego samemu trzeba oszczędzać na starość a także rywalizuje poprzez udział w Olimpiadzie Wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – dodaje Iwona Kowalska.

W ubiegłym roku laureaci Olimpiady dostawali dodatkowe punktu i indeksy na niektóre z Uczeni Wyższych. W Olimpiadzie organizowanej przez ZUS w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału Olimpiady Wiedzy zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół. W finale wzięli udział uczniowie z dwóch dolnośląskich szkół: z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu i Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

ZUS zaprosił do swoich projektów edukacyjnych także młodzież z gimnazjów a w tym roku także ostatnie klasy szkół podstawowych. Uczestnicy ,,Projektu z ZUS” będą musieli przygotować materiał wyjaśniający, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne dla społeczeństwa. Formy wykonania pracy są bardzo różne może to być film, plakat, komiks lub animowana prezentacja. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie. W poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie w kategorii plakat otrzymały gimnazjalistki ze Szczawna Zdroju za prace zatytułowaną „Idź przez życie wielkim susem, bądź bezpieczny z SuperZUSem”.

Uczestnicy obydwu projektów mogą liczyć na pomoc ekspertów ZUS, którzy prowadzą lekcje i udzielają wyjaśnień. Zakład przygotował także materiały zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Zgłoszenia szkół do udziału w projektach edukacyjnych przyjmują:

Wrocław: Joanna Małolepszy  71 360 60 72 mail Joanna.Malolepszy@zus.pl

Wałbrzych: Magdalena Walter 74 649 73 70 mail Magdalena.Walter@zus.pl

Legnica: Emilia Nowakowska 76 876 41 63 mail Emilia.Nowakowska@zus.pl

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17037.html
Ten artykuł był czytany 120 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.085 sek.Lubin 1.0