Czwartek, 18 stycznia 2018 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
IMGW ostrzega. Silny wiatr, zamiecie śnieżne i intensywne opady śniegu IMGW ostrzega. Silny w...
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 14 województw. Zaczną one obowiązywać od jutrzejszego poranka i potrwają p... »Włamał się i poszedł na zakupy Włamał się i poszedł n...
26-letni mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł portfel z zawartością, były w nim dokumenty i karty do bankomatu. Mężcz... »VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie VI Ogólnopolskie Mistr...
Indywidualne i Drużynowe odbędą się w dniach 10 -11.02.2018 r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy gm. Łapsze Niżne, p. nowotars... »Obraduje komisja konkursowa Obraduje komisja konku...
Na zimową edycję konkursu na  „Najpiękniejszą posesję w Gminie Lubin”  wpłynęło 30 zgłoszeń. Komisja konkursowa odwiedziła ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

ZUS stawia na edukację i zaprasza uczniów do konkursu. Są nagrody
Data dodania: 07 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

ZUS stawia na edukację i zaprasza uczniów do konkursu. Są nagrody

ZUS przez niemałą część społeczeństwa jest postrzegany, jako w pełni samodzielny twór, który sam ustala kształt systemu emerytalnego, decyduje o wysokości składek, zbiera pieniądze do swojego budżetu, ustala, komu i w jakiej wysokości wypłaci świadczenia.

Wyniki badań jasno pokazują konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie zabezpieczenia społecznego, dlatego ZUS od kilku lat zaprasza licealistów do udziału w projekcie „LEKCJE Z ZUS’’.

Polacy niewiele wiedzą na temat systemu ubezpieczeń społecznych – tylko 7 proc. z nich prezentuje poziom wiedzy, który można uznać za zadowalający. Dla dużej części społeczeństwa mechanizmy systemu ubezpieczeń społecznych są nieznane lub niezrozumiałe. Polacy oczekują, że to państwo zadba o ich zabezpieczenie na starość, ale przynajmniej część z tych osób nie wiąże tego z własną aktywnością i odprowadzaniem składek.

Upowszechnianie wiedzy o istocie ubezpieczeń społecznych i zasadach funkcjonowania tego systemu wśród ludzi młodych pozwoli im na świadome podejmowanie decyzji dotyczących ich dorosłego życia i ułatwi poruszanie się w świecie umów o prace i umów cywilnoprawnych.

To nasz autorski projekt, który ruszył w 2013 r. Jego zadaniem jest edukacja młodzieży, która po ukończeniu szkoły trafi na rynek pracy – mówią Iwona Kowalska Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.  – Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę o tym jak działa nasz system emerytalny i dlaczego samemu trzeba oszczędzać na starość a także rywalizuje poprzez udział w Olimpiadzie Wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – dodaje Iwona Kowalska.

W ubiegłym roku laureaci Olimpiady dostawali dodatkowe punktu i indeksy na niektóre z Uczeni Wyższych. W Olimpiadzie organizowanej przez ZUS w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału Olimpiady Wiedzy zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół. W finale wzięli udział uczniowie z dwóch dolnośląskich szkół: z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu i Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

ZUS zaprosił do swoich projektów edukacyjnych także młodzież z gimnazjów a w tym roku także ostatnie klasy szkół podstawowych. Uczestnicy ,,Projektu z ZUS” będą musieli przygotować materiał wyjaśniający, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne dla społeczeństwa. Formy wykonania pracy są bardzo różne może to być film, plakat, komiks lub animowana prezentacja. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie. W poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie w kategorii plakat otrzymały gimnazjalistki ze Szczawna Zdroju za prace zatytułowaną „Idź przez życie wielkim susem, bądź bezpieczny z SuperZUSem”.

Uczestnicy obydwu projektów mogą liczyć na pomoc ekspertów ZUS, którzy prowadzą lekcje i udzielają wyjaśnień. Zakład przygotował także materiały zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Zgłoszenia szkół do udziału w projektach edukacyjnych przyjmują:

Wrocław: Joanna Małolepszy  71 360 60 72 mail Joanna.Malolepszy@zus.pl

Wałbrzych: Magdalena Walter 74 649 73 70 mail Magdalena.Walter@zus.pl

Legnica: Emilia Nowakowska 76 876 41 63 mail Emilia.Nowakowska@zus.pl

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17037.html
Ten artykuł był czytany 133 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.053 sek.Lubin 1.0