Poniedzialek, 22 lipca 2019 r.   Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Zapraszamy na Kino Konesera do kina Helios w Lubinie Zapraszamy na Kino Kon...
Kino Konesera to cykliczne spotkania z Kinem przez duże „K” – co 2 tygodnie w poniedziałkowy wieczór. W ramach Kina Kon... »Urlop macierzyński Urlop macierzyński
Kariera trwa w najlepsze, wszystko idzie zgodnie z planem, sukces zawodowy to nasze drugie imię. Ale niektórym to nie wystarcza i ... »Darmowa pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie Darmowa pomoc prawna i...
Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której ni... »Wakacje w ZOO Lubin Wakacje w ZOO Lubin
ZOO Lubin zaprasza do udziału w warsztatach przyrodniczo-plastycznych w ramach akcji WAKACJE W ZOO. Przez cały tydzień odbywać się będą bezpłatne... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Judyt Wojująca
Data dodania: 25 września 2017 — Kategoria: Wiadomości

Judyt Wojująca

Jestem osobą o wielkim sercu, twardym tyłku i chcę z Wami podzielić się moimi przemyśleniami. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Witajcie!
No i mnie dopadło…wiele osób sugerowało mi bym założyła bloga i zaczęła na nim pisać, bo podobno fajnie się mnie czyta i potrafię przemycić jakieś wartościowe teksty. To i próbuję. Nie wiem czy sprostam oczekiwaniom, ale co tam. Ważne, by zacząć.
A co będzie się pojawiać na tym blogu? Nie wiem. Tzn. wiem i nie wiem  Z pewnością rzeczy, którymi żyję na co dzień, z pewnością sprawy, które nie dają mi spokoju….tematyka będzie przeróżna, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Jak zauważyliście tytuł bloga, to nazwa a raczej imię osoby, która po części jest do mnie bardzo podobna. Jest to JUDYT WOJUJĄCA.

Oto krótka jej historia:
„Judytę znamy z opowieści w starotestamentalnej Księdze Judyty. Oczywiście to nie ona jest jej autorką. Była pobożną wdową o zachwycającej urodzie i matką czternastu synów. Po mężu Manassesie odziedziczyła duży majątek – „złoto, srebro, sługi, służące, bydło i rolę”. Żyła w mieście Betulia, a dzięki swej bogobojności i roztropności cieszyła się powszechnym uznaniem. Ważne dla niej były losy jej narodu i sytuacja społecznopolityczna. Śmiało zabierała głos w tych kwestiach i nie wahała się nawet wykazywać błędów naczelnikom miasta. Do historii przeszła jako wybawicielka narodu. Niezważający na żadne świętości Holofernes, wódz wojsk asyryjskich słynnego Nabuchodonozora, otoczył miasto, szykując się do podboju. Mieszkańcy nie byli w stanie stawić czoła jego armii, stąd zapanował ogromny lęk. Dzielna Judyta postanowiła podstępem pomóc rodakom.Udała się do Holofernesa, udając, że chce mu pomóc w podboju. Jako że była piękna, uwiedzenie go nie stanowiło dla niej żadnego problemu. Podczas uczty „Holofernes zachwycał się nią i pił bardzo wiele wina, tyle, ile w jednym dniu nigdy nie wypił, odkąd się urodził”. Wódz od nadmiaru alkoholu zapadł w głęboki sen. Gdy zostali sami, Judyta pomodliła się o siłę, chwyciła miecz i odcięła mu głowę. Potajemnie przetransportowała ją w koszu do Betulii, gdzie została wywieszona na murach miasta. Dzięki temu wojska asyryjskie wycofały się. Judyta usłyszała takie błogosławieństwo: „Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi, i niech będzie błogosławiony Pan Bóg” . Słusznie kojarzą nam się te słowa z Maryją i okrzykiem Elżbiety. W Judycie Kościół widzi typ Matki Pana Jezusa. W Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu nazywamy Maryję „Judyt wojująca”. To Maryja dzięki swojej wierze zniweczyła plany szatana ciemiężącego cały rodzaj ludzki. Dzięki jej wierze na świat przyszedł Ten, który zmiażdżył mu głowę. Sytuacja wszystkich ludzi uległa radykalnej zmianie.” (http://komentarze.twojabiblia.pl/judyt-wojujaca/)

Może nie chcę być wybawicielką narodu, ale jestem osobą, która nie boi się zabierać głosu, nawet w kwestiach trudnych, która potrafi (jeśli trzeba) zwrócić uwagę i której leżą na sercu sprawy drugiego człowieka.

Co z tego mojego pisania wyjdzie? Nie wiem. Natomiast wiem, że chcę spróbować. Czekam na Wasze komentarze, Wasze sugestie i Wasze opinie.

judytwojujaca.blogspot.com

Słowa kluczowe: lubin Judyt Wojująca
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17101.html
Ten artykuł był czytany 315 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0