Poniedzialek, 23 lipca 2018 r.   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Pod wpływem narkotyków wsiadł do samochodu Pod wpływem narkotyków...
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z drogi przez lubińskich policjantów. Jak się okazało mieszkaniec gminy Śc... »Wsparcie rodzin – 300 i 500 PLUS Wsparcie rodzin –...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie informuje, iż od miesiąca lipca 2018r. przyjmowane są wnioski tylko drogą elektronicznąna&nb... »W Chocianowie nie zatankujesz benzyny W Chocianowie nie zata...
Problemy z paliwem w Chocianowie. Jak informuje chocianowski portal internetowy od kilku dni mieszkańcy Chocianowa mają problem z zatankowaniem s... »Akcja Lato 2018 – Poniedziałek na basenie Akcja Lato 2018 –...
RCS w Lubinie zaprasza na czwarte już zajęcia z cyklu Poniedziałek na basenie - zabawy i nauka pływania. Zajęcia odbędą się 23 lipca o ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry
Data dodania: 13 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry

W dniach 26-29.09.2017r. w Gdańsku odbyły się 12 Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2017. Pol – Miedź Trans będąc obecna na Trako 2017 nie zapomniała również o swoich podopiecznych – uczniach z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy, którzy ostatniego dnia targów odwiedzili stoisko spółki.

Tegoroczne targi dla ich uczestników były okazją nie tylko do zapoznania się ze stoiskami wystawców czy spotkań z przedstawicielami partnerów biznesowych.

W 2016r. spółka podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy. Jej celem jest współpraca w zakresie kształcenia przyszłych pracowników spółki, w tworzeniu koncepcji rozwoju i funkcjonowania towarowego transportu kolejowego na terenie miast zlokalizowanych w Legnicko – Głogowskim Okręgu Miedziowym oraz współpraca w zakresie poszerzania i uatrakcyjniania oferty szkolnictwa zawodowego dla młodzieży. Spółka od 2016 roku objęła patronatem klasę o profilu technik transportu kolejowego.

Dzięki wsparciu P-MT, szkoła wyposaża pracownie w niezbędne środki dydaktyczne, podręczniki do kształcenia zawodowego oraz przedmiotów ogólnokształcących, opłaca ubezpieczenia za cały okres kształcenia uczniów, stypendia, organizuje wycieczki.

Uczniowie w trakcie pobytu na targach mieli okazję spotkać się z przedstawicielami spółki, porozmawiać na temat wszystkich obszarów i aspektów jej funkcjonowania, a dzięki uprzejmości polskiej spółki, producenta taboru kolejowego Pesa Bydgoszcz mieli również niebywałą okazję, by z bliska zapoznać się z najnowszym taborem ww. spółki przeznaczonym zarówno do obsługi kolejowego transportu towarowego jak i osobowego.

Zaangażowanie przewoźnika z Grupy Kapitałowej KGHM PM w wspieranie rozwoju szkolnictwa zawodowego jest wyrazem nie tylko zwykłego zaangażowania w projekt z obszaru CSR, ale przede wszystkim bardzo dojrzałego i dalekosiężnego myślenia o budowaniu własnego zaplecza pracowniczego.

Spółka z Lubina deklaruje dalsze pogłębianie tego kierunku poprzez i chęć współpracy z lokalnymi szkołami oraz uczelniami wyższymi. Przykładem tego jest podjęcie współpracy ze szkołą z Głogowa oraz podejmowanie działania w celu poszerzenia współpracy z jednostkami na terenie Wrocławia.

Słowa kluczowe: lubin Pol Miedź Trans
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17188.html
Ten artykuł był czytany 482 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.050 sek.Lubin 1.0