Poniedzialek, 18 grudnia 2017 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 95

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Zagłębie pokonuje Wisłę! Zagłębie pokonuje Wisł...
W rozegranym w niedzielę w Krakowie meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 2:... »Prężnie działająca LGD. Pierwsze umowy podpisane Prężnie działająca LGD...
Dotacje udzielone przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich na rozwój przedsiębiorczości powoli wkraczają w fazę realizacji. Pi... »ZOO Lubin – Nie strzelam w Sylwestra ZOO Lubin – Nie ...
W całym mieście pojawiają się nowe punkty sprzedaży fajerwerków, zbliżają się święta, a po nich huczna noc sylwestrowa. ZOO Lubin, podobni... »Mikołaj w Buczynce Mikołaj w Buczynce
Przywiózł ze sobą nie tylko prezenty, ale także śnieg i wiele dobrego humoru, który szybko udzielił się wszystkim. Już po raz czwar... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry
Data dodania: 13 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry

W dniach 26-29.09.2017r. w Gdańsku odbyły się 12 Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2017. Pol – Miedź Trans będąc obecna na Trako 2017 nie zapomniała również o swoich podopiecznych – uczniach z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy, którzy ostatniego dnia targów odwiedzili stoisko spółki.

Tegoroczne targi dla ich uczestników były okazją nie tylko do zapoznania się ze stoiskami wystawców czy spotkań z przedstawicielami partnerów biznesowych.

W 2016r. spółka podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy. Jej celem jest współpraca w zakresie kształcenia przyszłych pracowników spółki, w tworzeniu koncepcji rozwoju i funkcjonowania towarowego transportu kolejowego na terenie miast zlokalizowanych w Legnicko – Głogowskim Okręgu Miedziowym oraz współpraca w zakresie poszerzania i uatrakcyjniania oferty szkolnictwa zawodowego dla młodzieży. Spółka od 2016 roku objęła patronatem klasę o profilu technik transportu kolejowego.

Dzięki wsparciu P-MT, szkoła wyposaża pracownie w niezbędne środki dydaktyczne, podręczniki do kształcenia zawodowego oraz przedmiotów ogólnokształcących, opłaca ubezpieczenia za cały okres kształcenia uczniów, stypendia, organizuje wycieczki.

Uczniowie w trakcie pobytu na targach mieli okazję spotkać się z przedstawicielami spółki, porozmawiać na temat wszystkich obszarów i aspektów jej funkcjonowania, a dzięki uprzejmości polskiej spółki, producenta taboru kolejowego Pesa Bydgoszcz mieli również niebywałą okazję, by z bliska zapoznać się z najnowszym taborem ww. spółki przeznaczonym zarówno do obsługi kolejowego transportu towarowego jak i osobowego.

Zaangażowanie przewoźnika z Grupy Kapitałowej KGHM PM w wspieranie rozwoju szkolnictwa zawodowego jest wyrazem nie tylko zwykłego zaangażowania w projekt z obszaru CSR, ale przede wszystkim bardzo dojrzałego i dalekosiężnego myślenia o budowaniu własnego zaplecza pracowniczego.

Spółka z Lubina deklaruje dalsze pogłębianie tego kierunku poprzez i chęć współpracy z lokalnymi szkołami oraz uczelniami wyższymi. Przykładem tego jest podjęcie współpracy ze szkołą z Głogowa oraz podejmowanie działania w celu poszerzenia współpracy z jednostkami na terenie Wrocławia.

Słowa kluczowe: lubin Pol Miedź Trans
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17188.html
Ten artykuł był czytany 426 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0