Wtorek, 16 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 91

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pięć procent podatku od wydobycia kopalin wróci do samorządów Zagłębia Miedziowego Pięć procent podatku o...
Dziś w samo południe odbyla się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, posła Krzysztofa Kubowa i prezesa zarządu KGHM Marcina Chlud... »Lubin. Wycięli skwer przy Reja.. pozostał zaniedbany plac Lubin. Wycięli skwer p...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców postanowiło przypomnieć jaka jest obecna sytuacja skweru przy Reja, gdzie urzędnicy miejscy postanow... »(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym (Nie) pierwsza ofiara ...
To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. B... »Krzysztof Kubów pierwszym Honorowym Absolwentem II LO w Lubinie Krzysztof Kubów pierws...
Podczas uroczystej akademii w II LO w Lubinie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto nową tradycję przyznawania tytułu Honoro... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Przewoził młodzież autobusem bez prawa jazdy
Data dodania: 06 grudnia 2017 — Kategoria: Wiadomości

Przewoził młodzież autobusem bez prawa jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania w ramach akcji „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”  zatrzymali do kontroli autobus, w którym niesprawne było światło pozycyjne. To był wierzchołek góry lodowej…

Dom Seniora „Seniovita”

Kierowca, który przewoził młodzież nie miał prawa jazdy, badań, szkolenia. Nie rejestrował również swojego czasu pracy. Pojazd nie był właściwie oznakowany.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzili działania w ramach akcji „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”. Na jednej z dróg wylotowych z Lubina zauważyli autobus, zatrzymali do kontroli autobus, w którym niesprawne było światło pozycyjne.

Zatrzymali kierującego do kontroli. W pojeździe była przewożona młodzież szkolna.  Kierowca nie miał prawa jazdy, badań, szkolenia. Nie rejestrował również swojego czasu pracy. Pojazd nie był właściwie oznakowany. Kierowca i właściciel firmy przewozowej popełnili dużo więcej przewinień i naruszeń przepisów.

W trakcie szczegółowego sprawdzenia na jaw wyszło wiele przewinień. Kierowcy w 2013 roku decyzją Starosty zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, nie posiadał wymaganych badań oraz szkolenia obowiązkowego podczas wykonywania przewozu osób. Pojazd nie był właściwie oznakowany, że przewożone są dzieci. Ponadto nie rejestrował swojego czasu pracy.

Jak się okazało właścicielka firmy przewozowej, do której należał autobus o wszystkim wiedziała. Mając taką wiedzę mimo wszystko wysłała kierowcę bez prawa jazdy z młodzieżą.

Podsumowując wszystkie przewinienia kierowcy oraz właścicielki firmy przewozowej policjanci ukarali ich grzywnami na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Ponadto 54 letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego zgodnie a art. 180a kodeksu karnego za kierowanie autobusem pomimo cofniętych decyzją Starosty uprawnień może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17418.html
Ten artykuł był czytany 243 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.044 sek.Lubin 1.0