Niedziela, 20 maja 2018 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Czekają na kolejne zlecenia Czekają na kolejne zle...
Pracownicy gminnej spółdzielni socjalnej LUX  mają już za sobą pierwsze zlecenia i czekają na kolejne.  Zachęcamy mieszkańc&oacu... »Super Anioły przyznane! Super Anioły przyznane...
19 zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN, nagrody przyznawanej za twórczość artystyczną, wyjątkowy... »Lubinianin był strażnikiem, handlował na Allegro, zbankrutował na giełdzie. Teraz jego auta są na każdej ulicy Lubinianin był strażni...
Życiorysem tego biznesmena można by obdarować kilka osób. Żadna nie narzekałaby na to, że ma nudne życie, ale kilka z pewnością kompletnie... »Stary, kopsnij szluga. Stary, kopsnij szluga....
Spotkałem niedawno kolesia, z którym przesiedziałem dwa lata w tej samej klasie. Wspomnień mieliśmy mnóstwo. Buzie nam się nie mogł... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Przewoził młodzież autobusem bez prawa jazdy
Data dodania: 06 grudnia 2017 — Kategoria: Wiadomości

Przewoził młodzież autobusem bez prawa jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania w ramach akcji „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”  zatrzymali do kontroli autobus, w którym niesprawne było światło pozycyjne. To był wierzchołek góry lodowej…

Dom Seniora „Seniovita”

Kierowca, który przewoził młodzież nie miał prawa jazdy, badań, szkolenia. Nie rejestrował również swojego czasu pracy. Pojazd nie był właściwie oznakowany.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzili działania w ramach akcji „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”. Na jednej z dróg wylotowych z Lubina zauważyli autobus, zatrzymali do kontroli autobus, w którym niesprawne było światło pozycyjne.

Zatrzymali kierującego do kontroli. W pojeździe była przewożona młodzież szkolna.  Kierowca nie miał prawa jazdy, badań, szkolenia. Nie rejestrował również swojego czasu pracy. Pojazd nie był właściwie oznakowany. Kierowca i właściciel firmy przewozowej popełnili dużo więcej przewinień i naruszeń przepisów.

W trakcie szczegółowego sprawdzenia na jaw wyszło wiele przewinień. Kierowcy w 2013 roku decyzją Starosty zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, nie posiadał wymaganych badań oraz szkolenia obowiązkowego podczas wykonywania przewozu osób. Pojazd nie był właściwie oznakowany, że przewożone są dzieci. Ponadto nie rejestrował swojego czasu pracy.

Jak się okazało właścicielka firmy przewozowej, do której należał autobus o wszystkim wiedziała. Mając taką wiedzę mimo wszystko wysłała kierowcę bez prawa jazdy z młodzieżą.

Podsumowując wszystkie przewinienia kierowcy oraz właścicielki firmy przewozowej policjanci ukarali ich grzywnami na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Ponadto 54 letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego zgodnie a art. 180a kodeksu karnego za kierowanie autobusem pomimo cofniętych decyzją Starosty uprawnień może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17418.html
Ten artykuł był czytany 214 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0