Wtorek, 25 września 2018 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Człowiek, który zabił Don Kichota Człowiek, który zabił ...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają n... »Pościg za pijanym kierowcą Pościg za pijanym kier...
Dzisiaj przed godziną 2:00 w nocy Policjanci z lubińskiej drogówki w nocy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował... »Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu! Rowerem po miastach re...
Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-... »XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 XVIII Ogólnopolski Tur...
W dniu 22.09 2018 odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 pod patronatem Burmistrza Miast... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Witają nas dziury i wgłębienia. A gdzie to tak?
Data dodania: 06 marca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Witają nas dziury i wgłębienia. A gdzie to tak?

Każda z dróg ma swojego administratora, który jest zobowiązany do utrzymywania w należytym stanie jej nawierzchni oraz do okresowych kontroli jej stanu i dokonywania koniecznych napraw i konserwacji. Nad drogami krajowymi nadzór sprawuje generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Odpowiednio za swoje drogi odpowiadają gmina, powiat i województwo

Jazda niektórymi drogami powiatowymi przebiegającymi przez gminę Rudna bywa karkołomna, dlatego tym tekstem rozpoczynamy cykl przeglądu stanu technicznego dróg zarządzanych przez Powiat Lubiński. Zadania publiczne w zakresie zarządzania drogami powiatowymi na terenie naszej gminy zarząd powiatu powierzył Gminie Ścinawa. Na mocy porozumienia ze starostą lubińskim za drogi powiatowe o długości 70,281 km w gminie Rudna odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie spółka z. o. o. z siedzibą w Lasowicach 48, tel. 76 841 26 36.

Cykl zaczynamy od drogi 1205 D, rozpoczynającej się w Nieszczycach. Witają nas dziury, wgłębienia, zastoiska wodne, wielka, błotnista kałuża, spękana nawierzchnia, a zaraz za Nieszczycami straszy niebezpieczny garb na drodze i duża dziura w asfalcie. Droga w kierunku Kębłowa wygląda podobnie – koleiny i dziury na całej długości. Wjeżdżając do Kębłowa zastanawiamy się, czy już jesteśmy na miejscu, czy nie. Szukamy znaku wskazującego nazwę i początek miejscowości, ale popełniamy błąd. Szukamy znaku pionowego, w Kębłowie jest poziomy – leży spokojnie w rowie, niewidoczny dla nikogo. Może tutaj obowiązuje inne oznakowanie, bo kolejny znak, tym razem ostrzegawczy mówiący o niebezpiecznych zakrętach, stoi co prawda w pionie, ale jest w pół wygięty. Krzyżówka do Studzionek i teren wokół przystanku to jedna wielka kałuża. Miejscami zatkana jest przynależna do drogi kanalizacja, co powoduje, że deszczówka nie jest odprowadzana. I tutaj nie brakuje ubytków w asfalcie. Ale jedziemy dalej. Wyjeżdżając z miejscowości na jednym z zakrętów wita nas seria 4 dziur zajmujących 1/4 szerokości jezdni, zbyt wysokie pobocze i zastoiska wodne. A żegna przechylony znak mówiący o przebiegającej zwierzynie leśnej. Kolejny etap to las w kierunku Gwizdanowa. I tutaj nie jest inaczej, dziury po obu stronach, koleiny. Ta droga to dramat, ciężko się wyminąć, na prawie całej długości wybite pobocza i wykruszony po bokach asfalt. I tak dojechaliśmy do Gwizdanowa, pokonując drogę powiatową 1205 D o długości 9,05 km.

Ciężko powiedzieć, że administrator drogi utrzymuje ją w należytym stanie. Kontroli zarządcy chyba już dawno tutaj nie było, bo naprawy i konserwacji z pewnością ten odcinek nie pamięta.

Utrzymanie drogi w poprawnym stanie oznacza, że ewentualna odpowiedzialność za nieprawidłowości w tym względzie spada na zarządcę drogi. Jest tak m.in. w przypadku, gdy nie oznaczył on niebezpiecznego (ze względu na stan techniczny) odcinka drogi, ponieważ tolerowanie wadliwego stanu jezdni stanowi jego zaniedbanie. Zarządca powinien wykonać prace zabezpieczeni-owe niezwłocznie po powstaniu uszkodzenia. Administrator drogi jest zobowiązany do usuwania skutków zagrażających bezpieczeństwu, jeżeli można im zapobiec przez ich likwidację lub prawidłowe oznaczenie i zabezpieczenie.

Redaktor /CKwR/

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17810.html
Ten artykuł był czytany 389 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.083 sek.Lubin 1.0