Wtorek, 11 grudnia 2018 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Filmowe Poranki w Kinie Helios Filmowe Poranki w Kini...
W weekend 15-16 grudnia będziemy obchodzić Święto Kina. Filmowe Poranki także przyłączają się do tej akcji i z tej okazji cena za bilet będzie wy... »Podczas awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia Podczas awantury domow...
Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem swojej partnerce. Policjantów o awanturze domowej powiadomili zaniepok... »Mikołajki na sportowo Mikołajki na sportowo
8 grudnia odbyła się pierwsza impreza naszego około świątecznego cyklu czyli"Sportowej Gwiazdki".  Dzieci szalały na torze do jazd... »„Cicha noc” w Kulturze Dostępnej „Cicha noc”...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwel... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Witają nas dziury i wgłębienia. A gdzie to tak?
Data dodania: 06 marca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Witają nas dziury i wgłębienia. A gdzie to tak?

Każda z dróg ma swojego administratora, który jest zobowiązany do utrzymywania w należytym stanie jej nawierzchni oraz do okresowych kontroli jej stanu i dokonywania koniecznych napraw i konserwacji. Nad drogami krajowymi nadzór sprawuje generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Odpowiednio za swoje drogi odpowiadają gmina, powiat i województwo

Jazda niektórymi drogami powiatowymi przebiegającymi przez gminę Rudna bywa karkołomna, dlatego tym tekstem rozpoczynamy cykl przeglądu stanu technicznego dróg zarządzanych przez Powiat Lubiński. Zadania publiczne w zakresie zarządzania drogami powiatowymi na terenie naszej gminy zarząd powiatu powierzył Gminie Ścinawa. Na mocy porozumienia ze starostą lubińskim za drogi powiatowe o długości 70,281 km w gminie Rudna odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie spółka z. o. o. z siedzibą w Lasowicach 48, tel. 76 841 26 36.

Cykl zaczynamy od drogi 1205 D, rozpoczynającej się w Nieszczycach. Witają nas dziury, wgłębienia, zastoiska wodne, wielka, błotnista kałuża, spękana nawierzchnia, a zaraz za Nieszczycami straszy niebezpieczny garb na drodze i duża dziura w asfalcie. Droga w kierunku Kębłowa wygląda podobnie – koleiny i dziury na całej długości. Wjeżdżając do Kębłowa zastanawiamy się, czy już jesteśmy na miejscu, czy nie. Szukamy znaku wskazującego nazwę i początek miejscowości, ale popełniamy błąd. Szukamy znaku pionowego, w Kębłowie jest poziomy – leży spokojnie w rowie, niewidoczny dla nikogo. Może tutaj obowiązuje inne oznakowanie, bo kolejny znak, tym razem ostrzegawczy mówiący o niebezpiecznych zakrętach, stoi co prawda w pionie, ale jest w pół wygięty. Krzyżówka do Studzionek i teren wokół przystanku to jedna wielka kałuża. Miejscami zatkana jest przynależna do drogi kanalizacja, co powoduje, że deszczówka nie jest odprowadzana. I tutaj nie brakuje ubytków w asfalcie. Ale jedziemy dalej. Wyjeżdżając z miejscowości na jednym z zakrętów wita nas seria 4 dziur zajmujących 1/4 szerokości jezdni, zbyt wysokie pobocze i zastoiska wodne. A żegna przechylony znak mówiący o przebiegającej zwierzynie leśnej. Kolejny etap to las w kierunku Gwizdanowa. I tutaj nie jest inaczej, dziury po obu stronach, koleiny. Ta droga to dramat, ciężko się wyminąć, na prawie całej długości wybite pobocza i wykruszony po bokach asfalt. I tak dojechaliśmy do Gwizdanowa, pokonując drogę powiatową 1205 D o długości 9,05 km.

Ciężko powiedzieć, że administrator drogi utrzymuje ją w należytym stanie. Kontroli zarządcy chyba już dawno tutaj nie było, bo naprawy i konserwacji z pewnością ten odcinek nie pamięta.

Utrzymanie drogi w poprawnym stanie oznacza, że ewentualna odpowiedzialność za nieprawidłowości w tym względzie spada na zarządcę drogi. Jest tak m.in. w przypadku, gdy nie oznaczył on niebezpiecznego (ze względu na stan techniczny) odcinka drogi, ponieważ tolerowanie wadliwego stanu jezdni stanowi jego zaniedbanie. Zarządca powinien wykonać prace zabezpieczeni-owe niezwłocznie po powstaniu uszkodzenia. Administrator drogi jest zobowiązany do usuwania skutków zagrażających bezpieczeństwu, jeżeli można im zapobiec przez ich likwidację lub prawidłowe oznaczenie i zabezpieczenie.

Redaktor /CKwR/

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17810.html
Ten artykuł był czytany 405 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0