Wtorek, 16 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pięć procent podatku od wydobycia kopalin wróci do samorządów Zagłębia Miedziowego Pięć procent podatku o...
Dziś w samo południe odbyla się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, posła Krzysztofa Kubowa i prezesa zarządu KGHM Marcina Chlud... »Lubin. Wycięli skwer przy Reja.. pozostał zaniedbany plac Lubin. Wycięli skwer p...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców postanowiło przypomnieć jaka jest obecna sytuacja skweru przy Reja, gdzie urzędnicy miejscy postanow... »(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym (Nie) pierwsza ofiara ...
To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. B... »Krzysztof Kubów pierwszym Honorowym Absolwentem II LO w Lubinie Krzysztof Kubów pierws...
Podczas uroczystej akademii w II LO w Lubinie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto nową tradycję przyznawania tytułu Honoro... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Firmy nadal mają długi w ZUS
Data dodania: 26 maja 2018 — Kategoria: Wiadomości

Firmy nadal mają długi w ZUS

Swoje długi wobec ZUS powoli regulują mali przedsiębiorcy, u których zadłużenie na koncie powoduje wypadnięcie z ubezpieczenia a co za tym idzie utratę prawa do bezpłatnego leczenia. To wcale nie oznacza, że wszystkie firmy pozbyły się długów. We Wrocławiu największym dłużnikiem jest firma, której dług wobec ZUS wynosi 23 196 287,18 zł, W Wałbrzychu jedno z przedsiębiorstw ma do spłacenia 7 680 000 zł a w Legnicy 2 227 110,01 zł. W całej Polsce zadłużonych jest 1 514 833 płatników na kwotę 30 082 973 184,03.

ZUS w całej Polsce upomni się w pierwszej kolejności o te zaległości, dla których termin przedawnienia jest najbliższy.

Do wszystkich zadłużonych na kwotę wyższą niż 6,60 zł przedsiębiorców, ZUS wysyłał listy z informacją o stanie konta. Swoje zobowiązania uregulowało wielu dolnośląskich przedsiębiorców, ale jak widać na zusowskich kontach ciągle brakuje wpłat od niektórych firm. Dług na niektórych kontach powstał, dlatego, że po wprowadzeniu indywidualnych numerów rachunków składkowych bieżące wpłaty są w pierwszej kolejności księgowane na najstarsze zaległości.

- Zadłużenie na koncie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które dobrowolnie płacą na ubezpieczenie chorobowe, może oznaczać utratę prawa do zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego – przestrzega Iwona Kowalska Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Jeżeli ktoś nie może spłacić zadłużenia od ręki może starać się o rozłożenie długu na raty. Pomoże mu w tym doradca ds. ulg i umorzeń – zapewnia Iwona Kowalska.

Z doradcą można spotkać się osobiście na sali obsługi klientów bądź skontaktować telefonicznie.

Kontakt do doradców ds. ulg i umorzeń na Dolnym Śląsku:

Wałbrzych: 74 649 73 31

Kamienna Góra: 75 646 86 55

Wrocław: 71 360 61 61 (Oddział), I Inspektorat we Wrocławiu: 71 360 68 98, II Inspektorat we Wrocławiu 71 360 66 31

Legnica: 76 876 43 91

Zadłużenie w skali Polski

Obecnie ZUS ma zarejestrowanych 2,4 mln aktywnych kont składkowych, na które spływają wpłaty. W ciągu pierwszych czterech miesiącach funkcjonowania jednego przelewu do ZUS prawie 3,4 mld zł wpłat zostało zaksięgowanych na zaległości przedsiębiorców. Pozytywnym skutkiem wprowadzenia e-składki ZUS (indywidualnego rachunku bankowego) jest prawie całkowite wyeliminowanie błędnych przelewów na indywidualne rachunki składkowe. Przed rokiem, w okresie od stycznia do maja 2017 roku, do ZUS trafiło aż 114 tys. niezidentyfikowanych wpłat. Natomiast w tym roku w analogicznym przedziale czasowym było jedynie 161 takich wpłat. Są one na bieżąco przypisywane do właściwych kont. Przy 2,4 mln aktywnych płatników, odsetek błędnych przelewów spadł, więc do wartości poniżej granicy błędu statystycznego

To zestawienie pokazuje, że sprawdził się nowy sposób polegający na przelewaniu składki na jedno, indywidualne konto. Wcześniej każdy przedsiębiorca musiał wpłacać składki na trzy lub nawet cztery (wraz ze składką na Fundusz Emerytur Pomostowych) różne rachunki wpisując do przelewu dane identyfikujące nadawcę. Dziś każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki globalnie, bez podziału na poszczególne fundusze.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18133.html
Ten artykuł był czytany 342 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.053 sek.Lubin 1.0