Poniedzialek, 24 września 2018 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
OD 0:3 DO 3:3! REMIS Z LECHIĄ GDAŃSK OD 0:3 DO 3:3! REMIS Z...
W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Lechią Gdańsk 3:3. "Miedziowym" udało się "wyciągnąć" wynik remisowy ze sta... »TRUDNE WYZWANIE, A MY LUBIMY WYZWANIA TRUDNE WYZWANIE, A MY ...
W sobotę o godzinie 18:00 na Stadionie Energa w Gdańsku KGHM Zagłębie Lubin zagra w 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy z miejscową Lechi... »Gwałtowna zmiana pogody w weekend. Silny wiatr, opady, a nawet śnieg Gwałtowna zmiana pogod...
Weekend przyniesie diametralną zmianę pogody. Najnowsze prognozy przewidują spore ochłodzenie, opady deszczu, a miejscami nawet śniegu. IMGW wyda... »Z akcji prewencyjnej na oddział ratunkowy Z akcji prewencyjnej n...
Policjanci z Lubina prowadząc działania prewencyjne pn. „EDWARD”, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Merced... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

List otwarty do WZA KGHM Polska Miedź S.A.
Data dodania: 19 czerwca 2018 — Kategoria: Wiadomości

List otwarty do WZA KGHM Polska Miedź S.A.

Zebranie Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego zaowocowało. Zwrócili się do akcjonariuszy KGHM Polska Miedz S.A. do odstąpienia od poboru dywidendy z zysku wypracowanego w 2017roku. W liście otwartym apelują o spojrzenie na Polską Miedź nie tylko w kategoriach doraźnego zysku, ale również długofalowej perspektywy inwestycyjnej.

"My, delegaci Zebrania Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego powodowani troską o przyszłość polskiego przemysłu miedziowego wzywamy akcjonariuszy KGHM Polska Miedz S.A. do odstąpienia od poboru dywidendy z zysku wypracowanego w 2017 roku.

KGHM odprowadza do skarbu państwa i lokalnych samorządów, w formie różnego rodzaju podatków, opłat i danin miliardy złotych. Kreuje setki tysięcy miejsc pracy oraz stanowi podstawę gospodarczego rozwoju całego regionu.

Apelujemy o spojrzenie na Polską Miedź nie tylko w kategoriach doraźnego zysku ale również długofalowej perspektywy inwestycyjnej.

W naszej ocenie z każdym miesiącem sytuacja spółki staje się coraz bardziej krytyczna i obawiamy się o jej przyszłość. Dzisiaj jeszcze pokazywana jest jako wiodąca polska firma, w której skarb państwa ma kontrolny pakiet akcji. Jednak już niedługo być może będzie prezentowana, podobnie jak polski przemysł stoczniowy czy też górnictwo węglowe, jako przykład nieudolnego zarządzania majątkiem i pasma błędnych decyzji inwestycyjnych .

Na tą ocenę składają się m.in.:

Spadek rentowności produkcji spowodowany złym zarządzaniem, nieprawidłową eksploatacją złóż oraz nieprzemyślanymi inwestycjami, szczególnie zagranicznymi.

Wciąż niewyjaśniony problem braku nowych koncesji wydobywczych w obszarach sąsiadujących z obecnie eksploatowanymi obszarami górniczymi.
Zadłużenie spółki przekraczające już kwotę 7 mld złotych.
Brak pomysłu na doprowadzenie zagranicznych aktywów do sytuacji, w której zaczną przynosić zyski na poziomie umożliwiającym zwrot zaangażowanego kapitału.
Znaczne opóźnienia realizacji koniecznych krajowych inwestycji górniczych i hutniczych.
Spadek poziomu bezpieczeństwa pracy oraz poważne pogorszenie warunków klimatycznych w bardzo wielu wyrobiskach górniczych dotyczący tysięcy pracowników zatrudnionych w KGHM oraz firmach zależnych.
Spadający poziom wynagrodzenia zasadniczego w porównaniu do średnich płac w sektorze przemysłowym.
Niewystarczające obsady wielu stanowisk pracy i ekonomiczny przymus pracy w nadgodzinach.
Źle funkcjonujące systemy motywacyjne i niewystarczające ilości przeszeregowań i awansów oraz związany z tym odpływ najbardziej wartościowych pracowników.
Konieczność odprowadzania do skarbu państwa nadmiernie wysokich danin, w tym podatku od kopalin sięgającego 2 miliardów złotych rocznie.
Od wielu miesięcy utrzymujący się brak stabilnego, profesjonalnego i nieupolitycznionego Zarządu KGHM oraz bardzo wielu Zarządów w bardzo wielu spółkach Polskiej Miedzi.
Pogarszająca się kondycja finansowa spółek Grupy Kapitałowej. Niektóre z nich już w zasadzie stoją na granicy utraty rentowności.
To tylko niektóre z problemów z jakimi mamy do czynienia w Polskiej Miedzi. Niektóre z nich wynikają z błędnej polityki rządu wobec KGHM i spółek Grupy Kapitałowej.

Wiele jednak to skutek złego zarządzania firmą. Obawiamy się, że bez podjęcia przez głównych akcjonariuszy zdecydowanych działań naprawczych spółka niedługo bezpowrotnie znajdzie się na równi pochyłej. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Wierzymy że mądre decyzje właścicielskie mogą tą dramatyczną sytuację zmienić. Będzie to z pożytkiem dla setek tysięcy mieszkańców Zagłębia Miedziowego jak i tych akcjonariuszy którzy patrzą na KGHM nie przez pryzmat doraźnych spekulacji politycznych i gospodarczych ale długofalowych korzyści także dla regionu i państwa."

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18235.html
Ten artykuł był czytany 293 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0