Czwartek, 19 lipca 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 79

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Komunikat: przerwa w dostawie wody dla Osieka Komunikat: przerwa w d...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. w Księginicach informuje, iż w związku z pracami budowlanymi przy budowie Stacji Po... »Pobił partnerkę, ranił nożem mężczyznę, który chciał jej pomóc Pobił partnerkę, ranił...
W nocy 16 lipca 34-letni mieszkaniec Lubina pobił w mieszkaniu swoją partnerkę. Gdy ta uciekła do parku miejskiego, pobiegł za nią, przew... »Ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami Ostrzeżenie meteorolog...
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla powiatu lubińskiego. Ostrzeżenie obowiąz... »Tragiczny wypadek na drodze do Ścinawy Tragiczny wypadek na d...
Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku w pobliżu Siedlec na drodze z Lubina do Ścinawy. Tragedia wydarzyła się na drodze nr 36 relacji Lubin - ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Zabierz moje kalectwo – ja oddam Ci miejsce na parkingu
Data dodania: 14 lipca 2018 — Kategoria: Wiadomości

Zabierz moje kalectwo – ja oddam Ci miejsce na parkingu

Bardzo często słyszy się te słowa, kiedy zdrowa osoba parkuje samochód na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Policjanci przypominają, że za nieuprawnione parkowanie w miejscu zastrzeżonym dla osób niepełnosprawnych, kierowcy powinni liczyć się z nałożeniem na nich mandatu karnego, a nawet odholowaniem pojazdu. Aby poprawić widoczność miejsc przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością oraz ograniczyć zajmowanie ich przez nieuprawnionych do tego kierowców, "koperty" dla osób niepełnosprawnych, zmieniane są na kolor niebieski.

Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych oznaczane jest odpowiednim znakiem pionowym i poziomym z namalowaną kopertą na jezdni. W celu poprawy widoczności miejsca przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych i ograniczenia zajmowania go przez nieuprawnionych kierowców w 2015 roku, wprowadzono przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Określono w nich, że stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej. Niebieskie koperty mają być lepiej widoczne dla osób niepełnosprawnych jak również dla pozostałych kierowców, którzy swoje wykroczenie tłumaczyli tym, że nie zauważyli „namalowanej koperty”.

Lubińscy policjanci przypominają kierowcom, iż za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty parkingowej, ustawodawca przewidział mandat karny w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych. Jeżeli kierowca parkuje na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością i posługuje się ważną kartą parkingową, która nie należy, ani do tego kierowcy, ani do osoby przez niego przewożonej - wysokość mandatu wynosi 800 zł. Jeżeli zostawimy zaparkowany pojazd na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, musimy liczyć się z tym że może on zostać usunięty z drogi na koszt właściciela.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18338.html
Ten artykuł był czytany 204 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0